Es būšu pavārs (01.03.2019)

28. februāra vakarā skolā pulcējās 5.-8. klašu skolēni, kas ir ieinteresēti pavāra profesijā.   Karjeras attīstības atbalsta projekta Nr. 8.3.5. ietvaros notika meistarklase “Es būšu pavārs” kopā ar pavāru Dāvi Veilandu.  Pavārs ne vien stāstīja par saviem ikdienas pienākumiem un darba instrumentiem, bet arī izaicinājumiem un iespējamām karjeras kāpnēm šajā profesijā. Kad bija izrunātas visas teorētiskās lietas, sekoja meistarklase, kurā pavārs kopā ar skolēniem gatavoja veselīgus salātus. Skolēni tika sadalīti komandās – visiem iedotas vienādas izejvielas, no kurām bija jāpagatavo salāti. Pavārs aprunājās ar katru komandu iesakot labākos variantus viņu idejai, kā arī iemācīja dažādus profesijas trikus. Pavārs atzina, ka garšas ziņā visiem izdevās ļoti labi, dažiem arī vizuāli. Skolēni atzina, ka meistarklase bija ļoti interesanta un motivējoša.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Animācijas profesijas (16.10.2018)

12.oktobrī mūsu skolā karjeras attīstības atbalsta projekta Nr. 8.3.5. ietvaros notika 7.nodarbības sākumskolas skolēniem, kurās skolēni iepazina dažādas profesijas animācijā. Nodarbības ietvaros skolēni uzzināja ko dara režisors, animators, scenārists  u.c. šīs nozares pārstāji, kā arī paši iesaistījās pakārtotā animācijas filmas izveides procesā, darbojoties stop motion un zīmētas animācijas tehnikās, praktiski izmēģinot, kā tas notiek praksē, apgūstot kadrēšanas, tēlu, fonu, kustības un filmēšanas pamatus, kas skolēniem ļāva  uztvert animācijas veidošanas kopskatu.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Liepājas Biznesa centra uzņēmumu “Expedit Baltic” apmeklējums (12.10.2018)

10. oktobrī ar 8.a un 9.a klases jauniešiem karjeras nedēļas ietvaros apmeklējām Liepājas Biznesa centra uzņēmumu ” Expedit Baltic”.
Jaunieši tika laipni uzņemti un iepazīstināti ar uzņēmuma darbību atklājot, ka šis ir Dāņu meitas uzņēmums, kurš ražo veikalu iekārtojumu tādiem veikaliem  kā Lindex, Lauma Lingerie, JYSK u.c. Tā kā Liepājā notiek tieši metāla mēbeļu ražošana – jauniešiem bija iespēja vērot kā no metāla sagataves top stendi, plaukti u.c. lietas, gan vērot vērienīgas uzņēmuma iekārtas, gan redzēt darbībā mehatroniķus, metinātājus, programmētājus, plānotāju, pārdošanas daļas vadītājus u.c. profesiju pārstāvjus. Jaunieši ar interesi vēroja un uzdeva dažādus jautājumus atzīstot, ka ir ļoti interesanti redzēt kā viss notiek ” pa īstam”. Par pārsteigumu jauniešiem nācās uzzināt, cik svarīga loma šajās profesijās ir matemātikai un programmēšanai, ko uzņēmuma vadība arī novēlēja apgūt tiešām labi, parādot arī veidu, kā caur spēlēm un dažādām programmām to var sākt apgūt jau skolas laikā, lai turpmākajā karjeras izvēlē būtu vieglāk – jo mehatronika un tai atvasinātās profesijas būšot neaizstājamas profesijas arī nākotnē.


Informāciju sagatavoja: D.Brence