Vecāku atbalsts bērnu karjeras prasmju pilnveidē (21.09.2020)

Lai veicinātu skolēnu karjeras prasmju attīstību un atbildīgu attieksmi par savām izvēlēm, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar vispārizglītojošo skolu pedagogiem karjeras konsultantiem septembra mēnesī rīko divus seminārus vecākiem “Vecāku atbalsts bērnu karjeras prasmju pilnveidē”. Tos vada Latvijas Lauksaimniecības universitātes lektors, psihologs un karjeras konsultants Jānis Pāvulēns. 
16. septembrī Liepājas 8. vidusskolā notika pirmais seminārs, kuru apmeklēja uzņemošās skolas, Liepājas Liedaga vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas un Liepājas Līvupes pamatskolas – attīstības centra vecāki.
Lektors uzsvēra vecāku nozīmīgo lomu skolēnu karjeras izvēlē, runāja par mācību, darba un privātās dzīves mijiedarbību, mudināja klātesošos sarunāties un darīt kopā ar saviem bērniem. Mudināja vecākus attīstīt bērnos pašvadības prasmes un izpratni, ka mācīšanās mūsdienās nekad nebeidzas, arī profesija nav uz mūžu, vienmēr jābūt gataviem pārmaiņām.
Pēc  semināra vecākiem bija iespēja individuāli konsultēties pie karjeras konsultantēm.


Pasākums notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.

Informāciju sagatavoja: D.Brence

Bezmaksas seminārs vecākiem jau 16.09.2020. (08.09.2020)

Blue with Desk Graphics Job Fair Flyer

TAVA KARJERA (08.09.2020)

Sveiki, Jaunieši!
Arī šogad turpināsim iepazīt jaunas profesijas, attīstīt tavas prasmes un talantus, izzināt sevi, darboties grupās un individuāli.
Skolā turpinās arī karjeras atbalsta projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001, kura ietvaros notiks karjeras pasākumi.

Šogad atradīsi mani 2-18 kabinetā (izejot cauri klasei mazajā kabinetā)

              
TAVA KARJERA

Karjeras konsultēšanas laikā ir iespējams: Izzināt savas in

Ko jautāt karjeras konsultantam?
Par visu, kas interesē, par darba iespējām savā profesijā un ar to saistītās jomās, par izglītības turpināšanas iespējām. Par to, kā noteikt savu piemērotību izvēlētajai profesijai, ja māc šaubas. Par to, kā veiksmīgāk plānot savu darba dienu, īpaši tagad, kad mācīšanās notiek attālināti. Par to, kur un kā meklēt atbalstu tiešsaistē par sev interesējošiem jautājumiem, un daudz ko citu. Karjeras plānošana nenozīmē tikai profesionālās darbības plānošanu. Tā ir mūsu dzīve, kura šajos apstākļos nemaz nav kļuvusi vieglāka, un, iespējams, prasa no mums jaunas prasmes.
 

Individuālās konsultācijas – jebkurā tev vēlamā laikā no pirmdienas līdz ceturdienai (vari pieteikties eklasē vai epastā dina.brence@inbox.lv)

Ko var iegūt skolēns no individuālajām konsultācijām ar karjeras konsultantu?

<< labāk apzināt savas intereses, prasmes, iespējas un vērtības;

<< padziļināt izpratni par karjeras izvēli;

<< iegūt labāku skaidrību par rīcības plānu – ko darīt tālāk studiju vai karjeras izvēlē;

<< gūt atbalstu studiju un karjeras lēmumu pieņemšanā;

<< uzzināt, kur meklēt informāciju par studiju iespējām, jauniešu vai skolēnu darba iespējām;

<< palīdzību CV un motivācijas vēstules izveidē u.c.