“Iepazīsim Liepājas uzņēmumus” (23.09.2021)

Vakar 12. kl. bija iespēja piedalīties karjeras pasākumā “Iepazīsim Liepājas uzņēmumus”, kura laikā skolēni sadarbībā ar SEZ devās izbraucienā pa Liepājas biznesa un industriālajiem parkiem iepazīstot dažādus uzņēmumus. SEZ pārstāvis Guntis Beļskis bija nodrošinājis arī unikālu iespēju apmeklēt ostas zonu, kurā jaunieši uzzināja par visiem 14 ostas uzņēmumiem un daudz jaunām profesijām, kā arī redzēju profesionāļus reālā darbībā.

Karjeras pasākums

Informāciju sagatavoja karjeras konsultante: Dina Brence

Ekskursija uz uzņēmumu Liepājas tramvajs (16.09.2021)

Vakar kopā ar 3.a klasi un tās audzinātāju L. Baltaviču devāmies iepazīt uzņēmumu “Liepājas tramvajs”.  Tā tehniskais direktors Aigars Rauda skolēniem stāstīja, ka Liepājā ir vecākā elektriskā tramvaja līnija Baltijā, kā arī to, ka Liepāja ir viena no trim Latvijas pilsētām, kurā vispār ir pieejams tramvajs. 
Ar vislielāko nepacietību skolēni, protams, gaidīja iespēju apskatīt tramvajus tuvumā, redzēt kā tos remontē un krāso, kā arī uzdot visus sev interesējošos jautājumus.
Bet vislielāko sajūsmu skolēnos izraisīja “Sniegbaltītes” jeb vecā labā sniega šķūrētāja ieraudzīšana. 

Informāciju sagatavoja: karjeras konsultante Dina Brence

Foto: Lana Baltaviča

Sveiki, Jaunieši! (09.09.2021)

Arī šogad turpināsim iepazīt jaunas profesijas, attīstīt tavas prasmes un talantus, izzināt sevi, darboties grupās un individuāli.
Skolā turpinās arī karjeras atbalsta projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 7.-12. kl. skolēniem, kura ietvaros notiks karjeras pasākumi.

Šogad atradīsi mani 120. kabinetā 

karj.-263x300

Ko jautāt karjeras konsultantam?
Visu, kas interesē: par darba iespējām savā profesijā un ar to saistītās jomās, par izglītības turpināšanas iespējām. Par to, kā noteikt savu piemērotību izvēlētajai profesijai, ja māc šaubas.. Par to, kur un kā meklēt atbalstu par sev interesējošiem jautājumiem, un daudz ko citu. 
 

Individuālās konsultācijas – jebkurā tev vēlamā laikā no pirmdienas līdz ceturtdienai (vari pieteikties e-klasē vai e-pastā dina.brence@inbox.lv)

Ko var iegūt skolēns no individuālajām konsultācijām ar karjeras konsultantu?

<< labāk apzināt savas intereses, prasmes, iespējas un vērtības;

<< padziļināt izpratni par karjeras izvēli;

<< iegūt labāku skaidrību par rīcības plānu – ko darīt tālāk studiju vai karjeras izvēlē;

<< gūt atbalstu studiju un karjeras lēmumu pieņemšanā;

<< uzzināt, kur meklēt informāciju par studiju iespējām, jauniešu vai skolēnu darba iespējām;

<< palīdzību CV un motivācijas vēstules izveidē u.c.

Karjeras konsultante Dina Brence

Jaunie vadītāji – pārmaiņu radītāji (08.09.2021)

Jaunieti, šī it tava iespēja 13. septembrī piedalīties apmācībās “Jaunie vadītāji – pārmaiņu radītāji” jeb “Young Change-Makers”, kurā jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem piedalīsies praktiskās apmācībās ar Latvijas un Zviedrijas aprites ekonomikas, ilgtspējas un energoefektivitātes ekspertiem.
Apmācībās aicināti piedalīties visi- gan jaunie uzņēmēji gan tie kuri tikai sapņo par savu biznesu, gan tie, kuriem rūp ietekme uz mūsu apkārtējo vidi. Apmācību laikā vēlamies iedot risinājumu kā domāt sistemātiskāk un ar ekosistēmas perspektīvu brīdī, kad top viņu jaunuzņēmumi vai biznesa idejas, un tādā veidā ģenerēt arī pavisam jaunas idejas un risināt jaunas problēmas, paskatoties ko un kā realizēt caur ilgtspējības/aprites ekonomikas prizmu (un cik daudz perspektīvas tas paver).
Šī ir iespēja iegūt jaunu skatījumu, kas nemaz neļauj idejas attīstības pocesā aizmirst par pozitīvām/negatīvām ietekmēm, resursiem, citiem iesasitītajiem un par to kas galu galā notiek ar ideju/produktu tā dzīves cikla beigās.
Apmācības noritēs divās savstarpēji nesaistītās daļās, no kurām pirmā no pl. 13:00 – 16:00 paredzēta interesentiem klātienē, savukārt otrā no pl. 17:00 – 20:00 ar identisku saturu notiks attālināti tiešsaistes platformā Zoom.
Jaunieši aicināti reģistrēties apmācībām, aizpildot reģistrācijas anketu šeit: https://www.greentechhub.lv/form/

* Apmācības notiks angļu valodā
* Apmācību saturs gan klātienes, gan tiešsaistes grupām ir identisks
* Klātienes dalībniekiem nepieciešams digitālais COVID-19 sertifikāts vai negatīvs COVID-19 tests

Karjeras konsultante Dina Brence