“Liepājas Skolēnu dome” apsveica vecāka gadagājuma sievietes Starptautiskajā sieviešu dienā (14.03.2023)

“Liepājas Skolēnu domi “8. marta pasākumā  pārstāvēja arī Liepājas 8.vidusskolas 9.b klases skolniece Kitija Ruslana Putāne.

Izglītības iespējas (14.03.2023)

LIP - izglitibas iepejas_230323 - horizontals_page-0001

Ēnu diena (14.03.2023)

ED23_plakats_skolas(A4)_page-0001

https://enudiena.lv/ 

Studiju iespējas ASV pēc vidusskolas (28.02.2023)

Studiju iespejas ASV pec vidusskolas

Reģistrācijas anketa

Tiešsaistes konference “PRAKSE. TAVS PITSTOPS VEIKSMĪGAI KARJERAI LAUKOS” (28.02.2023)

Vizualis

Reģistrācijas anketa

E-konferences programma

 

RSU Liepājas filiāle aicina vidusskolēnus uz lekciju un debatēm par emocionālo inteliģenci (28.02.2023)

e-mail Kā uzvarēt ēnu (1)

https://www.rsu.lv/aktualitates/rsu-liepajas-filiale-aicina-vidusskolenus-uz-lekciju-un-debatem-par-emocionalo

Valsts policijas darbs un skolēnu atbildība (23.02.2023)

23.februārī Liepājas 8. vidusskolas 6. klases tikās ar valsts policijas darbiniekiem, lai iepazītu tuvāk Valsts policijas darba ikdienu un iegūtu informāciju par savu atbildību. 

Vienu mācību stundu skolēniem tika stāstīts par viņu pienākumiem un atbildību, lai paši būtu zinoši un justos drošāk par sevi un savu rīcību. Stundas ietvaros Valsts policijas darbinieki skolēniem uzdeva jautājumus par stundas saturu un skolēni varēja iegūt balvas.

Pēc tam skolēni pulcējās skolas pagalmā, lai vērotu kinologus un dienesta suņus darbībā. Kinologi iepazīstināja ar 3 dažādiem dienesta suņiem un katrs no viņiem bija apmācīts veikt citu uzdevumu – meklēt, aizturēt un arī nepieciešamības gadījumā kost. Paralēli sekoja paraugdemonstrējumi dažādām komandām.

Skolēni uzdeva policistiem jautājumus par darbu ar trafarēto un netrafarēto auto, kur un kas ir jāmācās, lai strādātu Valsts policijā, kā arī izmantoja izdevību sēdēt policijas auto, policisti arī iededza bākugunis un atskaņoja dažādus brīdinošos signālus.

Ikdienā skolēni maz aizdomājas par policista darba specifiku un darba apstākļiem, taču pēc stundām skolēni teica atzinīgus vārdus par stundu saturu un piedzīvoto. Savukārt policisti aicināja skolēnus aizdomāties, lai nākotnē viņi varētu veikt to darbu, kuru vēlas un lai skolas laikā paveiktā rīcība nav tam šķērslis.

Sakām lielu paldies Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākajai inspektorei Evai Mangalei par sadarbību un valsts policijas darbiniekiem, kuri piedalījās stundās un ļāva ieskatīties savā darba ikdienā darbā ar dienesta suņiem un strādājot darba auto.

Informāciju sagatavoja Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

Izglītības iespēju izstāde “Kur mācīties tālāk?” (23.02.2023)

17.februārī Liepājas 8. vidusskolas 8. – 12. klašu skolēnu grupas kopā ar klašu audzinātājiem devās uz izglītības iespēju izstādi “Kur mācīties tālāk?” Liepājas Latviešu biedrības namā

Ap 90 Liepājas 8. vidusskolas skolēni izstādes laikā iepazinās ar vairāk kā 25 turpmākās izglītības iestādēm visā Latvijā.

Skolēni varēja iepazīties ar profesionālo vidusskolu, tehnikumu, koledžu un universitāšu piedāvājumu, kā arī piedalīties neformālās izglītības aktivitātēs un iepazīties ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras,  Digitālo Inovāciju parka, biedrības “Impact Hub Liepāja”, Liepājas “Jauniešu māja” un Liepājas skolēnu domes un Jauniešu padomes sniegtajām iespējām.

Paralēli izstādes apmeklējumam skolēniem bija iespēja arī saņemt karjeras konsultācijas pie pedagogiem karjeras konsultantiem.

Skolēni pasākumu vērtēja kā labu, jo varēja klātienē iepazīties ar dažādām izglītības iestādēm un runāt ar iestādes pārstāvjiem, lai spētu veikt savu potenciālo lēmumu par to, kur mācīties tālāk. Sniedzot atgriezenisko saiti skolēni pauda viedokli, ka vēl ir jāveic pašizpētes un karjeras iespēju izpētes aktivitātes galīgā lēmuma pieņemšanai.

Sakām lielu paldies Liepājas pilsētas pašvaldības Izglītības pārvaldei par izstādes organizēšanu.

Informāciju sagatavoja Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

Ciemos pie mums Rīgas Stradiņu universitātes vēstneši (23.02.2023)

16. februārī Liepājas 8. vidusskolas vidusskolēnu interesentu grupai bija izzinoša tikšanās ar 2 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vēstnešiem.

RSU vēstneši – 3. kursa Medicīnas fakultātes students Dins Mironovs un 2. kursa Komunikācijas fakultātes studente Anastasija Šuļkovska, kuri pastāstīja par  RSU sniegtajām studiju iespējām. Jaunieši dalījās arī savā pieredzē kā RSU studenti un ko nozīmē būt studentam.

RSU Vēstneši (2)

RSU ir 9 fakultātes, 66 studiju programmas, kurās ir pieejamas budžeta un bezmaksas studiju vietas, praksē balstītas studijas, iespēja apgūt studiju sagatavošanās kursos, plašs ārpus studiju aktivitātes – tautu deju ansamblis, koris, studentu medijs, studējošo pašpārvalde, sporta klubs un zinātniskie pulciņi.

Kā minēja paši jaunieši, tad atšķirībā no skolas, studentam ir aktīvi jāseko līdzi pašam savam nodarbību un lekciju sarakstam, nav klases audzinātājs, kurš varētu atgādināt darāmo lietu sarakstu. Lai to visu jaunietis spētu paveikt, tad svarīgi ir pilnveidot laika plānošanas prasmes (aktīvi plāno, laiku kad un kur mācīsies), pašdisciplīna un atbildība (jāapzina, kas ir vajadzīgs, lai nokārtotu mācību kursu, kāda literatūra ir jālasa, lai nokārtotu pārbaudes darbu un eksāmenus). Noteikti svarīgi jaunietim ir tīklot ar kursa un citiem studiju biedriem, lai spētu sekot līdzi izmaiņām un studiju procesam.

Skolēni pēc tikšanās varēja uzdot interesējošos jautājumus studentiem un skolēni uzkavējās ilgāk, lai iegūtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par studijām un dzīvi Rīgā.

Sakām lielu paldies RSU vēstnešiem Dinam un Anastasijai par ieskatu RSU studiju procesā un dalīšanos savā pieredzē.

Informāciju sagatavoja Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

Valsts policijas pārstāvji dalīsies pieredzē par darbu savā profesijā (22.02.2023)

Valsts policijas DARBS