Sportā (31.01.2014)

073

29. janvārī Liepājas 15. vidusskolā norisinājās Latvijas volejbola federācijas Lāses kauss 2014 pilsētas atlases sacensības 7.-9. klašu meitenēm. Mūsu skolas komanda izcīnīja 1. vietu. 25. februārī komanda dosies uz Aizputi uz reģiona atlases sacensībām, kuru uzvarētājs piedalīsies Rīgā Lāses kausa 2014. izcīņā.

Komanda: Beāte Kržanoviča (kapteine), Marta Bažējeva, Laura Sliede, Elza Tomase, Margarita Gromilova, Adelīna Audere, Nensija Meļķe, Roberta Iesalniece.
Skolotāja: Evita Auniņa

Aicinājums – atklāt skolēniem kustību prieku (28.01.2014)

Evita_kustibu_prieks

Prestižās “Gada balvas sportā” ceremonijā par pagājušā gada Latvijas labāko sporta skolotāju nosaukta Liepājas 8.vidusskolas skolotāja Evita Auniņa. Tādu atzinību neviens no mūsu pilsētas sporta skolotājiem vēl nav saņēmis. Evita Auniņa ir pirmā, un arī “Kurzemes Vārds” atzina skolotāju par jaunā gada pirmo nedēļas cilvēku. Skolotāja Evita Auniņa pati saka, ka viņas lielākais apbalvojums ir ģimene un trīs dēli – Kārlis, Pēteris un Gustavs. Bet, protams, atzīst, ka saņemtais labākās sporta skolotājas nosaukums ir liels gandarījums.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 4.janvāra numurā.

http://www.liepajniekiem.lv/laikraksta-kurzemes-vards/aicinajums-atklat-skoleniem-kustibu-prieku-107359

 

“Ēnu dienas” (27.01.2014)

EnuDiena2014_A4

PAPILDINĀTS (2014.02.11; 19:29)

Līdz 31. janvārim skolēni aicināti pieteikties karjeras izglītības akcijai Ēnu diena, kas šogad notiks 12. februārī.

Dalība Ēnu dienā var palīdzēt pieņemt svarīgu izvēli par nākotnes profesiju! Mudiniet savus skolēnus pieteikties Ēnu dienai jau tagad, reģistrējoties vortālā www.enudiena.lv.

Vortālā www.enudiena.lv ir publicēti vairāki tūkstoši Ēnu dienas vakanču. Katrs skolēns var pieteikties uz 3 vakancēm, norādot prioritāti 1 (augstākā), 2 vai 3 (zemākā).

Tā kā ik gadu ēnu dienai skolēnu pieteikumu skaits pārsniedz Ēnu devējus, veidojas konkurss uz vakancēm, tāpēc, lai nodrošinātu iespēju piedalīties Ēnu dienā pēc iespējas vairāk interesentiem, aicinām arī skolotājus un pašus skolēnus uzrunāt potenciālos Ēnu devējus!

vairāk info lasiet

Enu_diena_infografika_2014Akcijas organizatori biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA – YE Latvija) un Swedbank šogad īpaši aicinājuši Ēnu dienā iesaistīties nozaru līderus un uzņēmējus, lai stiprinātu jauniešu uzņēmību un iedvesmotu uzņēmējdarbībai! “Mūsu jaunatnei ir jāattīsta tādas prasmes kā atbildība par uzticēto, loģiskā domāšana, intuīcija, iniciatīva,” uzsver Ēnu devēji.

Tuvojoties Ēnu dienai, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) ir izveidojusi vairākus palīgus, kas noderēs skolēniem, skolotājiem un karjeras speciālistiem, gatavojoties ēnošanai!

Lai efektīvi izmantotu visas piedāvātās Ēnu dienas iespējas, ir svarīgi sagatavoties ēnošanai jau laicīgi: pārdomāt interesējošos jautājumus un to, kam jāpievērš īpaša uzmanība, vērojot profesionāļa ikdienu.

Praktiskos padomus, kā 100% izmantot “Ēnu dienu”, atradīsiet šeit:

www.viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/euroguidance_sadala/jaunumi/?text_id=23745

NODERĪGAS ADRESES:

Praktiski padomi, kā 100 % izmantot “Ēnu dienu”

Kā iepazīt profesijas

Karjeras testi