Ne mācību dienas bez sporta (29.10.2014)

foto webamSporta stundas skolēniem vienmēr ir radījušas dažādas emocijas. Vieniem tās ir mīļākās 40 minūtes, kas jāpavada skolā, citi meklē attaisnojumu, nepaņem sporta tērpu, pasniedz skolotājam mammas vai ārsta zīmi, lai varētu izvairīties no šī mācību priekšmeta. Taču Liepājas 8. vidusskolas 3.a klases zēniem un meitenēm no novembra sākuma ar sportu būs piepildīta katra mācību diena, piedaloties Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajā projektā “Sporto visa klase”.

Foto: Ģirts Gertsons

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 29. oktobra numura sporta pielikumā.

<< raksta avots www.liepajniekiem.lv

Dzīves skolotājs Jānis (28.10.2014)

Janis_webLiepājas 8.vidusskolā skolotāja Jāņa Rudzīša valstība jeb darbnīca atrodas pagrabstāvā. Ejot uz tikšanos, dodos cauri skolai, un pēkšņi pieskrien klāt aptuveni 10 gadus vecs zēns un jautā: „Atvainojiet, jūs pie Jāņa ejat? Nāciet, es jūs pavadīšu.” Sākumā nedaudz apmulstu, bet tad dodos drosminiekam līdzi, lai aizved mani pie skolotāja. Satiekam Jāni un mēs dodamies cauri gaiteņiem uz viņa otro kabinetu, pa ceļam satiekot daudzus skolēnus, un visi kā viens nāk klāt, aprunājas ar Jāni un paspiež roku. Uzreiz redzams – pret skolotāju izturas ar cieņu, pat vēl vairāk, viņu mīl un uztver kā savējo, kā draugu, kas neatsaka un palīdzēs. Jānis strādā par mājturības skolotāju zēniem un papildus māca kultūras vēsturi jeb kulturoloģiju, taču patiesībā Jāņa darbs neaprobežojas ar mācību vielas mācīšanu, viņš bērniem māca daudz vairāk – dzīvot no sirds.

<< plašāk lasiet šeit rekurzeme.diena.lv

HK “Liepāja” – HASC Jūrmala (23.10.2014)

Hokeja klubs “Liepājā” aicina Liepājas 8.vidusskolas skolēnus uz bezmaksas hokeja spēli (uzrādot skolēnu apliecību)

25. oktobris (Sestdiena)

17:00 (Latvijas hokeja čempionāta Virslīgas spēle)

 

HK “Liepāja” – HASC Jūrmala

Aso prātu maratons (23.10.2014)

Otrdien, 21. oktobrī LBJC struktūrvienībā “Spārni” notika pilsētas erudīcija konkurss “Aso prātu maratons” 6.-7.klašu komandām. Mūsu skolu pārstāvēja 7.A klases komanda – Edgars Bite, Gints Drigulis, Jēkabs Ojārs Uļskis, Eva Sprūde, Karīna Līva Martinova un ieguva pirmo vietu. Skolēnus konkursam sagatavoja skolotājas Vija Strazda un Velta Siliņa.

ScanImage46

1

IZSAKĀM LĪDZJŪTĪBU (22.10.2014)

Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem

E V I J U     S I S E N I 

pāragri mūžībā aizvadot

Evija

Sacenšas ātradīšanā un trāpīgā naglu sišanā (21.10.2014)

16.oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolā notika ātradīšanas čempionāts 9. – 12.klašu skolēniem un ātrnaglošanas konkurss „Sit trāpīgi!” 8. – 9.klasēm.

Adīšanas čempionāts „Adi ātri!” notika jau 4.reizi un pulcēja vairāk nekā 50 dalībnieku no gandrīz visām Liepājas skolām, kā arī Virgas un Krotes pamatskolām, lai mudinātu, rosinātu un motivētu skolēnus adīt un popularizētu adīšanu.
Savukārt ātrnaglošanas čempionāts šogad notika 1.reizi un atsaucība bija ļoti liela.

Mūsu skolu pārstāvēja:
Skolotāji I.Vasiļjeva, A.Hasnere un J.Rudzītis.

7.klase
Anna Paula Mironova (2.vieta)
Diāna Vītola
Dita Matisone
Alisa Sergejeva
Viktorija Cešķe

8.,9.klase
Poļina Aleksejeva
Anna Lapiņa (3.vieta)

8.klase
Anastasija Fillipenkova
Milena Movko
Tomass Bricis
Raivo Intenbergs
Gatis Maikls Skābardis
Annika Arone
Levenčiks Vladimirs
Melgailis Ēriks
Šleiers Ēriks
Dubro Aļina

Mūsu skolēni piedalās projektā “Sporto visa klase” (18.10.2014)

Pirmdien, 13. oktobrī 3.a klases skolēni devās uz Rīgas Olimpisko sporta centru, lai piedalītos projekta “Sporto visa klase” atklāšanas pasākumā. Šajā projektā piedalās tikai piecas skolas no Latvijas. Skolēni saņēma dāvinājumu- sporta tērpus un iespēju noskatīties Futbola spēli Latvija-Turcija. Projekts paredz, ka šiem skolēniem bez divām obligātajām sporta stundām tiek organizētas vēl trīs fakultatīvās sporta stundas, no kurām viena būs baseinā. Esam lepni, jo mūsu skolas Olimpiskais koordinators ir Latvijas labākais futbolists, liepājnieks Māris Verpakovskis, kurš jau ceturtdien ieradās ciemos pie savas klases.
IMG_9941

Ikgadējā izstāde „Ko prot skolotājs” (16.10.2014)

gleznasNo 29.septembra līdz 10.oktobrim Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā „Vaduguns” bija skatāma tradicionālā skolotāju radošo darbu izstāde „Ko prot skolotājs”. Tā bija skaista dāvana Skolotāju dienā gan pašiem dalībniekiem, gan skatītājiem, lai parādītu, ko pedagogi dara, kad stundas beigušās, kādi ir viņu vaļasprieki. Šajā izstādē piedalījās arī mūsu skolas skolotāji – Anželika VILSONE (vizuālās mākslas skolotāja) un Jānis RUDZĪTIS (mājturības un tehnoloģiju skolotājs).

Hokejisti vada sporta stundas skolā (15.10.2014)

Šodien HK “Liepāja” hokejisti Liepājas 8.vidusskolā vadīja sporta stundas un tikās ar skolēniem. Tā kā vismaz divpadsmit komandas hokejisti ir šīs skolas absolventi, tad tikšanās izvērtās sirsnīga, portālam pastāstīja HK “Liepāja” preses sekretāre Simona Laiveniece.

11Sporta stundās hokejisti sportoja kopā ar skolēniem, bet kopā ar specializēto futbola klasi kopīgi uzspēlēja futbolu. Grūti pateikt, kura no iesaistītajām pusēm darbojās aizrautīgāk. Skolotāja lomā iejutās Liepājas Universitātes students, hokejists Bruno Zabis, pārējie komandas biedri palīdzēja ar vingrinājumu izpildīšanas piemēru.

Paskatīties stundu ieradās arī puišu bijušie skolotāji. Anatomijas skolotāja Jeļena Dudka atceras: “Nevienu sliktu vārdu par viņiem nevaru pateikt. Atceros gadījumus, kas notikuši ar katru no viņiem – Māris un Toms rakstīja zinātniski pētnieciskos darbus pie manis. Pauls stāstīja par skeletu, par katru kauliņu prasīju.”

“Skolotāja iemācīja mums, kas ir CNS (centrālā nervu sistēma), zinām visu par muskuļiem,” apstiprina Bruno Zabis.

Skolas lielajā zālē notika HK “Liepāja” tikšanās ar skolēniem, kur puiši prezentēja komandu, rādīja video un atbildēja uz jautājumiem. Ovācijām skanot, dāvanā skola saņēma hokeja spēles kreklu ar autogrāfiem un uzaicinājumu atbalstīt komandu spēlēs Liepājas ledus hallē.

<< Raksta avots www.liepajniekiem.lv

HK „Liepāja” hokejisti Karjeras nedēļā viesojas savā skolā (13.10.2014)

Karjeras nedēļas ietvaros savā Liepājas 8.vidusskolā viesojās tās absolventi, klasesbiedri – HK „Liepāja” hokejisti Bruno Zabis, Rodijs Razmus, Dāvis Paipa un Māris Diļevka.
Hokejisti_karjeraiKā informē HK „Liepāja” preses sekretāre Simona Laiveniece, aicinājums tikties ar skolēniem izskanēja no puišu bijušās klases audzinātājas Evitas Auniņas. Tikšanās reizē piedalījās 5. – 12.klašu audzēkņi, kuri uzklausīja hokejistu stāstīto gan par sportu, gan, karjeru. Dāvis un Rodijs pa šo laiku ir beiguši Biznesa akadēmiju Arhūsā (Dānijā), Dāvis ir ieguvis izglītību uzņēmējdarbībā, bet Rodijs multimediju dizainā, savukārt Bruno Zabis ir Liepājas Universitātes students, un iegūst sporta skolotāja kvalifikāciju. Māris Diļevka dalījās iespaidos par sportā pavadīto laiku – pagājušā sezona aizvadīta, spēlējot Moldovā un tagad Māris pauž prieku par atgriešanos Liepājā.
Atbildēt nācās arī uz klātesošo jautājumiem par to, ko komanda dara pēc zaudējumiem, un vai puišiem ir paticis iet skolā. Uz to viņi viennozīmīgi atbild: „Jā!”
Māra Diļevkas klases audzinātājs, skolotājs Jānis Rudzītis veltīja labus vārdus sportistiem, sakot, ka viņš novērtēja jauno hokejistu apņēmību iet septiņos no rīta uz treniņiem, tad uz skolu, (ko mēdza dažreiz arī nokavēt), bet mācījās labi un piedalījās skolas organizētos pasākumos. Simpātijas acīmredzot ir abpusējas, jo visi (un komandā viņi ir 12) Liepājas 8.vidusskolas absolventi ar sirsnību atceras savu skolu, tāpat komanda Karjeras nedēļas ietvaros vadīs sporta stundas Liepājas 8.vidusskolā, gan jau neizpaliks arī kāds pārsteigums!

<< raksta avots http://www.irliepaja.lv/lv/raksti/liepajnieki/hk-liepaja-hokejisti-karjeras-nedela-viesojas-sava-skola/