Erudīcijas konkurss vidusskolēniem “Liepāja. Latvija. Eiropas savienība” (27.11.2014)

Trešdien (26.novembrī) Jauniešu mājā notika Liepājas pilsētas erudīcijas konkurss vidusskolēniem “Liepāja. Latvija. Eiropas savienība”. Liepājas 8.vidusskolas komanda sīvā cīņā ieguva godpilno 5.vietu. Mūsu skolas komandu – Ismaelis Antons (11.a), Ozoliņa Diāna (11.a), Perepečkina Marina (11.a), Šelajeva Tatjana (11.a) un Daškins Rolands (12.a), atbalstīja ģeogrāfijas skolotāja Vija Strazda un kulturoloģijas skolotājs Jānis Rudzītis.
Jaunieshu maaja4

<< raksta avots www.liepajniekiem.lv

Godina Lattelecom projekta “Pieslēdzies Latvija” pasniedzējus un dalībniekus (26.11.2014)

diploms - kopijaDesmit Kurzemes reģiona skolotāji šogad aktīvi iesaistījās Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvā Pieslēdzies, Latvija!, kopā datorprasmēs apmācot 710 reģiona seniorus pēc 50 gadu vecuma.

15691103420_da6cb631d4_o

Otrdien, 25. novembrī, skolotāji, mācību vietu vadītāji un pašvaldību pārstāvji no Kurzemes pulcējās uz svinīgo projekta noslēguma pasākumu.

15691103550_cc737eb81d_o

15877766732_8af8c5ddd5_o

Kurzemes reģiona vecākais dalībnieks ir 86 gadus vecais liepājnieks Visvaldis Arājs, kurš datorprasmes apguva Liepājas 8. vidusskolas un “Pieslēdzies, Latvija!” pasniedzēja Arņa Juzupa vadībā, kurš atzīst: „Gandarījums, ka trīs dienās cilvēki iemācās ļoti daudz. Redzu, ka līdz ar prasmēm tiek celta viņu pašapziņa – cilvēki gados, kas pirms tam trīcējuši un baidījušies no datora, ir tikuši tam pāri un uz mācībām nāk ar prieku. Pateicoties “Pieslēdzies, Latvija!” daudzi cilvēki bez jebkādām priekšzināšanām uzsāk savas attiecības ar datoru.”

Valija Roga: Vajag iet un mācīties!
15876429571_d92becca1d_o

Valija Roga par projektu: “Uzskatu, ka šis projekts “Pieslēdzies, Latvija!” un datorapmācība ir patiešām laba lieta. Ļoti slavējami, ka mums ir tāds “Lattelecom”, kas šos kursus noorganizēja un, ka bija skolas, kur varējām iet un mācīties.

 

Arī pasniedzēji bija ļoti labi un saprotoši. Mums bija Arnis Juzups, Liepājas 8. vidusskolas pasniedzējs – ļoti atraktīvs un jauks. Tik tiešām gribu novēlēt, lai tādi skolotāji būtu vairāk.”

 

 

 

 

 

<< plašāk lasiet www.liepajniekiem.lv

<< arī šeit www.rekurzeme.lv

<< Valija Roga: Vajag iet un mācīties!
(www.liepajniekiem.lv)

<< vairāk foto (www.piesledzieslatvija.lv)

Liepājas 8.vidusskola iesaistījusies projektā “Sporto visa klase” (21.11.2014)

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sešās Latvijas pilsētu skolās uzsākusi jaunu projektu “Sporto visa klase”. Tajā iesaistījusies arī Liepājas 8.vidusskola, informē skolotāja Evita Auniņa.

Ceturtdien, 20.novembrī, piedaloties Liepājas domes priekšsēdētāja vietniekam Vilnim Vitkovskim, Sporta pārvaldes vadītājam Artim Lagzdiņam un FK “Liepāja” prezidentam Mārim Verpakovskim, notika projekta atklāšana.

<< foto liepaja.lv

webam foto
Projekts paredz tajā iesaistīto skolu 164 skolniekiem no 3.klasēm katru nedēļu nodrošināt trīs kvalitatīvas un metodiski atbilstošas fakultatīvās sporta nodarbības, papildus tām divām sporta stundām, kas paredzētas obligātajā izglītības programmā.

“Izsaku gandarījumu, ka projekts beidzot sākas un turpināsies vairākus gadus”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Vēlamies aktualizēt jautājumu par mūsu bērnu veselību un fizisko sagatavotību. Projekta realizācija pierādīs, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan tas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas. Ceru, ka projekts pierādīs savu lietderību un pēc mūsu piemēra, tas tiks izstrādāts un ieviests visas valsts teritorijā.”

Projekta idejas autors, Olimpiskais vicečempions un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers akcentē, ka projekts plānots četrus gadus un tajā brīvprātīgi varētu iesaistīties ne mazāk kā 120 klases un 3000 bērnu.

Katrai no projektā iesaistītajai klasei ir arī savs Olimpiskais audzinātājs, kurš iedvesmos un palīdzēs bērniem attīstīties un sasniegt savus mērķus, Liepājas 8.vidusskolas 3.a klasei tas ir Māris Verpakovskis.

 

<< raksta avots: http://www.irliepaja.lv/lv/raksti/liepajnieki/8vidusskola-iesaistijusies-projekta-sporto-visa-klase/

 

Lepojamies! (Papildināts) (19.11.2014)

LBJC, godinot Latvijas dzimšanas dienu, liepājniekiem vecumā no 3 – 18 gadiem rīkoja zīmējumu konkursu „Mana Latvija”.

Zīmējumu izstādē „Mana Latvija” apskatāmi 100 žūrijas atlasītie labākie darbi. Šogad bērni zīmējumos bija aicināti attēlot Latvijas lauku sētu; lauku ainavu un dabu; lauku un dārza darbus; dzīvniekus; lauku tehniku.

Konkursa laureātu saraksts publicēts Izglītības pārvaldes mājaslapā www.lip.lv

Diplomus saņēma:

Samanta Stauģe, 7.g., Liepājas 8.vsk., sk., Agita Ziemele
Anastasija Petrunina, 12.g., 6.kl., Liepājas 8.vsk., sk. Anna Tomase
Katrina Tomaka 12.g., Liepājas 8.vsk., sk. Anna Tomase
Adelīna Audere 12.g., Liepājas 8.vsk., sk. Anželika Vilsone
Beate Mame, 14.g., Liepājas 8.vsk., sk. Anželika Vilsone

ScanImage48

Lepojamies!!! (19.11.2014)

Konkursā piedalījās 5. klase komanda ,,MAZIE LATVJI”  un ieguva 1. vietu!
Konkursam skolēnus sagatavoja sk. S.Petrevica un I. Zorģe.
Paldies par atbalstu skolotājām V. Siliņai,L. Šuļskai, V.Strazdai un N. Kuzminai!

Fotoattēls0023 ScanImage47

Darba kārtība 19.novembrī (16.11.2014)

19.novembrī notiek 1.-4.mācību stundas. No 5.stundas līdz 8.stundai:

  • klases strādā klases audzinātāja vadībā. Tēma „drošība”
  • klases strādā klases audzinātāja vadībā. Tēma „Profesijas”
  • -9. klasēs skolēni izvēlas darbu vadītājus un izvēlas tēmas.
  • klases skolēni izvēlas darbu vadītājus un tēmas.
  • klases skolēni turpina darbu un gatavojas darbu aizstāvēšanai februārī.
  • Parādnieki strādā, lai varētu aizstāvēt darbu.
  • Darbus 5.-12. Klasēs aicinām saistīt ar Liepājas 390.dzimšanas dienu.
  • Nākošās PROJEKTU DIENAS 2.,3., 12., 13. februārī.

Erudītu konkurss 5.klašu skolēniem “Mana kūka manai Latvijai” (12.11.2014)

Piektdien 7.novembrī BJC struktūrvienībā “Laumiņa” notika erudītu konkurss 5.klašu skolēniem “Mana kūka manai Latvijai”. Erudīcijas konkursā dalībnieki atbildēja uz āķīgiem jautājumiem par Latviju un konkursa ietvaros radošajā darbnīcā izgatavoja un degustēja svētku kūku par godu Latvijas dzimšanas dienai.

Foto: Ruslans Šuļga

<< raksta avots www.liepajniekiem.lv

20141108-0144-155316-545d5947ed4a7-eruditu-konkurss-5-klasu-skoleniem-mana-kuka-manai-latvijai.jpg

 

 

 

„BS Liepāja” basketbolisti izcīna 2.vietu Eiropas Jaunatnes basketbola līgas posmā (11.11.2014)

„BS Liepāja” puiši 26.oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika sumināti par iegūto 2.vietu Eiropas Jaunatnes basketbola līgas pirmā posma sacensības „U–17” vecuma grupā.

4Liepājnieki pirmajā posmā bija otrie astoņu komandu konkurencē, sev priekšā palaižot tikai Lietuvas komandu „SKM-VAPC.LT”. Trešo vietu ieguva Igaunijas komanda „BA Tallinn Kalev”, ceturtajā vietā atstājot „Ventspili”.

„BS Liepāja” panākumu guva trenera Raita Dzelmes vadībā.

„BS Liepāja” komandā spēlē arī mūsu – Liepājas 8.vidusskolas, 9.b klases skolnieki – Adrians Pladers un Mārtiņš Jāzeps Zandars. Lepojamies!

<< raksta avots: http://rekurzeme.diena.lv/sports/foto-bs-liepaja-basketbolisti-izcina-otro-vietu-eiropas-jaunatnes-basketbola-ligas-posma-86409

Foto: Uldis Dobelis

Jauniešu attīstības programma Go Beyond Liepāja (01.11.2014)

Jauniešu attīstības programma Go Beyond Liepāja ielūdz uz pieredzes apmaiņas vakaru “Manifests par štepseli”, kas notiks otrdien, 4. novermbrī plkst. 17:30 Liepājas Universitātē, Lielā ielā 14., 225. kabinetā. Pasākumā jaunieši varēs ielūkoties Go Beyond programmā “no iekšpuses”, uzzināt par programmas vadītāja pieredzi un ieguvumiem, kā arī rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Beyond_LiepajaGo Beyond misija ir iedrošināt jauniešus attīstīt līderības un profesionālās prasmes, veicināt konkurētspēju darba tirgū un popularizēt neformālo izglītību Latvijā. Tas tiek izdarīts ar 6 mēnešus ilgas programmas palīdzību, kuras laikā jaunieši izveido sociālo projektu komandās un individuālo projektu, realizējot jebkuru savu ideju. No programmas vadības puses tiek nodrošināts nepārtraukts atbalsts – individuālais un komandu koučings, individuālais mentorings, ikmēneša semināri un atvērtās vieslekcijas.

Go Beyond programma attīsta jaunus līderus, izkopjot viņu stratēģiskās, organizatoriskās un vadības prasmes, līdz ar to palielinot viņu izpratni par atbildību. Mēs esam lepni, ka varam būt daļa no šī projekta!” atbalstu programmai izsaka Santa Magone, Rimi Latvia atlases un attīstības speciāliste.

Programmas Go Beyond struktūru, vērtības un pieeju atbalsta tādi darba devēji kā Rimi Latvia, Microsoft Latvia, Statoil Fuel and Retail Latvia, Working day Latvia, GlaxoSmithKline Latvia, Swedbank un citi.

Vairāk par programmu izlasīt un tai pieteikties līdz 7. novembrim var:

http://gobeyond.lv/liepaja/

www.facebook.com/GBLiepaja

Papildu informācija:
Līvis Lāma
Go Beyond Liepāja vadītāja
Telefons: (+371) 27878867
E-pasts: livis@gobeyond.lv
Mājaslapa: http://gobeyond.lv/liepaja/