Piedalies Latvijas jauno izpildītāju konkursā “Nāc sadziedāt” (26.01.2015)

NacSadziedat_LOGO ar WEB

Sesto gadu pēc kārtas izskanēs Latvijas jauno izpildītāju konkurss „Nāc sadziedāt”

Pieteikšanās dalībai konkursā atvērta 15.01.2015 un tā tiks slēgta 15.02.2015, konkursā piedalīties ir aicināti solisti un popgrupas no visas Latvijas, dalībnieki vecumā no 5 – 21gadam, „Nāc sadziedāt” Rīgas Stradiņa universitātes Aulā izskanēs 28.februārī.

Uzklausot dalībnieku vēlmes šogad konkursa komiteja ir pieņēmusi lēmumu ļaut izpildīt dziesmas ne tikai latviešu valodā, bet arī jebkurā citā pasaules valodā, lai skan pasaules dziesmas, lai skan mūsu komponistu darbi, lai skan tautas mūzika, lai skan pašu dalībnieku radīta orģinālmūzika!

Konkursa žūrijas komisijā: grupas “Cosmos” dalībnieks un dibinātājs, diriģents – Jānis Ozols, Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane, Nacionālās operas soliste, Asociētā profesore Andžella Goba, viņas repertuārs ietver gan opermūziku, dziesmas un ciklus, sakrālo mūziku, kā arī mūziku no mūzikliem līdz rokmūzikai – Elīna Šimkus un grupas “Dagamba” dibinātājs un orģinālmūzikas autors, mūziķis Valters Pūce.

“Jums ir dota brīnišķīga iespēja ar savu balsi iedzīvināt mūziku. Ja Jūs dziedat no visas sirds un ticat mūzikai, tā caur Jums dzīvo un priecē ne tikai Jūs pašus, bet arī klausītājus. Radošajā procesā ne mazāk svarīgs ir darbs, ko Jūs ieguldāt katrā skaņā, tāpēc novēlu, lai darbs un talants iet roku rokā un lai Jūsos ir vēlme vienmēr pilveidoties. Un tas viss notiek patiesas mūzikas mīlestības vārdā”, Latvijas jaunos skatuves māksliniekus iedvesmojot, konkursa žūrijas pārstāve Elīna Šimkus.

Konkursa nolikums un pieteikuma anketas: www.nacsadziedat.lv

nolikums

“Ēnu dienā” skolēniem būs iespēja iepazīt Izglītības un zinātnes ministrijas darbu (26.01.2015)

enu diena_2015

Skolēniem “Ēnu dienas” laikā arī šogad būs iespēja iepazīt Izglītības un zinātnes ministrijas darbu un uzzināt par vadošo amatpersonu un ministrijas speciālistu pienākumu veikšanai nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kā arī iepazīties ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošajām izglītības, zinātnes un sporta nozarēm un jaunatnes un valodas politikas jomām.

“Ēnu dienā” būs iespēja ne tikai iepazīties ar ministrijas darbu, bet arī uzzināt interesantus faktus par ministrijas vēsturi, dodoties nelielā ekskursijā pa ministrijas telpām. Šajā dienā būs iespēja arī viesoties ministrijas Informācijas centrā.

Pieteikties Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajām vakancēm “Ēnu dienai” iespējams šeit: http://enudiena.lv/vakances. Piesakoties vakancei, jauniešiem jānorāda īss pamatojums, kādēļ vēlas “ēnot” konkrēto speciālistu.

Lasīt vairāk

Koncertuzveduma “Es esmu Liepāja” veidotāji publicē un apbalvo oriģinālāko darbu autorus (26.01.2015)

“Es esmu Liepāja” izsludinātajā konkursā par sabiedrības iesaisti koncertuzveduma satura veidošanā par vienu no pieciem laureātiem kategorijā vizuālā māksla tika izvirzīta Liepājas 8.vsk. 6.A klases skolniece Samanta Geriksone (vizuālās mākslas skolotāja A.Vilsone). Apsveicam!
Samanta G

Konkursa uzvarētājiem tiek dāvināti 2 ielūgumi uz koncertuzvedumu “Es esmu Liepāja”, kas norisināsies 20.martā.

<<plašāk lasiet www.liepajniekiem.lv

Kuģu modeļu sacensības mini baseinā “Liepājas vilnis 2015″ (26.01.2015)

Moisejenko

 

 

 

 

 

 

Sestdien, 24.janvārī BJC „Laumiņa” notika kuģu modeļu sacensības mini baseinā „Liepājas vilnis 2015”. Pasākumā piedalījās arī 10.a klases skolnieks Moisejenko Anatolijs.

<< lasīt plašāk www.liepajniekiem.lv

Fotoizstādes “VIENKĀRŠĪBA” apmeklējums (22.01.2015)

Otrdien 20.janvārī 9.B klase audzinātājas Anželikas Vilsones pavadībā devās aplūkot Liepājas 8.vidusskolas skolotāja JĀŅA RUDZĪŠA pirmo fotoizstādi, ko pašlaik var apskatīt bibliotēkā „Libris”.

Uzvara Erudītu konkursā (20.01.2015)

16. janvārī 6.b klases komanda “Alfa” (Maksims Brezgins, Artjoms Jermakovs, Katrīna Tomaka, Sabīne Šņipke un Anastasija Mededa) izcīnīja 1.vietu erudītu konkursā.

<< DIPLOMS

O

Zinošākā skola darba tirgū 2014 (19.01.2015)

Karjeras un izglītības portāls Prakse.lv piedāvā iespēju iepazīt Latvijas uzņēmumus un pielaikot vairāk nekā 210 profesijas Virtuālajā praksē. Virtuālā prakse ir veids, kā iepazīt darba vidi Latvijas uzņēmumos, iemēģināt roku dažādās profesijās un saprast, kas ir jaunieša sapņu profesija. Virtuālajā praksē var iepazīt tādas profesijas kā grāmatvedis, jurists, programmētājs, ķīmiķis, uzņēmuma vadītājs, autobraucējs, šuvējs un daudzas citas.

Virtuālā prakse atrodama šeit: http://www.prakse.lv/virtual-practice/list

konkurss Brauc ar klasi uz AHHAA zinatnes centru
Skola, kas Virtuālajā praksē iegūs visvairāk punktus līdz 31.01.2015., dosies ceļojumā uz uz AHHAA zinātnes centru Tartu. Ceļojums ir paredzēts 30 personām (tajā skaitā 3 skolotājiem). Skolēnus, kuri dosies ceļojumā, nosaka skola pati (vai balstoties uz to punktu skaitu Virtuālajā praksē). Ceļojums ietver apmaksātu braucienu ar autobusu uz Tartu, ekskursiju pa zinātnes centru, Tartu apskati un pusdienas. Ceļojums tiks organizēts 2015.gada februārī (datumi tiks precizēti ar skolu).

<< vairāk lasiet šeit

Aicinam skolēnus pieteikties Ēnu diena 2015 (19.01.2015)

Jauniešu karjeras izglītības veidotājs Junior Achievement – Young Enterprise Latvija  (JA-YE Latvija) sadarbībā ar naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmumu LatRosTrans aicina Latvijas skolēnus piedalīties lielākajā karjeras izglītības pasākumā Ēnu diena 2015, kas notiks 11. februārī.

enudiena2015plakatsĒnu diena ir unikāla iespēja jauniešiem iepazīties ar sev interesējošo nozari un profesiju, lai izdarītu pareizo izglītības un karjeras izvēli. Šai pasākumā ik gadu satiekas vairāk nekā 15 tūkstoši talantīgāko un motivētāko skolēnu un aptuveni 700 labāko un progresīvāko Latvijas uzņēmumu, organizāciju un valsts institūciju profesionāļu.

No 19. janvāra jaunajā Ēnu dienas pieteikšanās platformā www.enudiena.lv sāksies skolēnu pieteikšanās vakancēm, un tā būs pieejama līdz 4. februārim. Savu „ēnu” izvēli uzņēmumi veiks līdz 5. februārim. Par „ēnām” var pieteikties ikviens 1. – 12. klašu skolēns, reģistrējoties www.enudiena.lv.

<< aicinājums skolēniem

Fotogrāfijās – vienkāršība (19.01.2015)

Kurzemes Vārds
Sestdiena, 2015.gada 17.janvāris
Rubrika – Mans hobijs

Tieši tāds nosaukums – „VIENKĀRŠĪBA” – dots Liepājas 8.vidusskolas skolotāja JĀŅA RUDZĪŠA pirmajai fotoizstādei, ko pašlaik var apskatīt bibliotēkā „Libris”. Viņš sevi ar lepnumu sauc par skolotāju, jo šis darbs sirdij ļoti tuvs. Fotografēšana esot vien amatiera līmenī. Taču, bildes apskatot, tā vien nešķiet. Katrai no tām ir savs stāsts un nav nekā lieka…

Fotogrāfijās – vienkarsiba

<< plašāk lasiet “Kurzemes vārds” sestdienas numurā

20.janvāris – 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena (14.01.2015)

1991. gada 13. janvārī, protestējot pret padomju karaspēka agresiju Viļņā, Rīgā Daugavmalā notika lielākā demonstrācija Latvijas vēsturē. Tajā piedalījās aptuveni 700 000 cilvēku, ikviens, kuram bija iespēja, steidzās uz Rīgu, lai protestētu pret draudošo Padomju Savienības agresiju Baltijā.
1991gada-barikazu-aizstavju-atceres-dienaPēc manifestācijas daudzi cilvēki palika Rīgā – Vecrīgā ap parlamenta ēku, valdības namu, radio un televīzijas ēkām cēla barikādes. Pēc valdības aicinājuma zemnieki uz Rīgu devās ar smago lauksaimniecības tehniku. Latvijas Tautas fronte izveidoja aizsardzības štābu, daļa deputātu dienu un nakti uzturējās parlamenta ēkā, lai nepieļautu Augstākās Padomes darba pārtraukšanu.

<< materiālu skatiet šeit www.arhivi.lv