Liepājas vizuālās mākslas izstāde “Telpa dialogam” (31.10.2015)

Piektdien, 30.oktobrī, Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē tika atklāta vizuālās mākslas kopizstāde „Telpa dialogam”.

Telpa_dialogam_rudzicDarbus izstādei iesnieguši 54 dažādu paaudžu mākslinieki ar vairāk nekā 80 darbiem. Izstādē piedalās gan pieredzējuši Liepājas un apkārtnes mākslinieki, gan debitanti ar mākslas darbiem dažādās tehnikās. Vizuālās mākslas kopizstāde tradicionāli ir ļoti daudzveidīga, tā paužot mākslas norises, kopskatu, tendences un virzību Liepājā. Izstādes pamatideja balstīta uz dažādu žanru, tehniku un izpildījumu laikmetīgās mākslas darbu skati ar mērķi aicināt cilvēkus uz savstarpēju dialogu laikā un telpā.

Izstādē piedalās arī Liepājas 8.vidusskolas kulturoloģijas, vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģijas skolotājs – Jānis Rudzītis.

Izstāde skatāma līdz 22.novembrim. Ieeja bez maksas.
Skatīt raksta avotu
Lasīt vairāk

Konkurss “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016″ (30.10.2015)

logo_konkurss_LJGIzglītības zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā izsludina konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016″, lai noskaidrotu, kura pilsēta nākamajā gadā kļūs par jaunatnes pasākumu centrālo norises vietu.

Palīdzēsim Liepājai kļūt par  “Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2016″.

 

Nobalsot var līdz 04.11.2015 šeit: www.jauniesugalvaspilseta.lv

Zīmējumu konkurss “Atver durvis uz Liepājas profesiju pasauli” (17.10.2015)

Karjeras nedēļas ietvaros Liepājas pilsētas vizuālās mākslas metodiskā apvienība organizēja zīmējumu konkursu “Atver durvis uz Liepājas profesiju pasauli”.

No Liepājas 8.vidusskolas 1.pakāpes diplomu ieguva 7.klases skolniece Estere Juzupa, pateicības ieguva 7.klases skolniece Marija Valtere un Dāvis Klāsons.

M.Valtere E.Juzupa D.Klasons

Apsveicam!

Informāciju sagatavoja: Anželika Vilsone

Filmē un laimē GoPro Hero4 Black Edition kameru! (16.10.2015)

fbJa esi vecumā no 15 līdz 25 gadiem un apveltīts ar radošu skatījumu, šī ir Tava un Tavu draugu iespēja spīdēt! Uzfilmē video klipu, reklamējot zinātni un studijas augstskolā, pēc ievietošanas Facebook lapā, krāj “Like” un iegūsti īpašumā kameru!

Nesteidz strādāt – pētnieciskā un studiju darba laiks ir labākais laiks Tavā dzīvē! Iemūžini to, ir vērts!

Savu video sūti mums uz e-pastu jauno.zinatne@gmail.com līdz 18.oktobrim (ieskaitot). Vairāk informācijas: www.ljza.lv.

Nolikums

Konkurss “Profesiju kaleidoskops” (16.10.2015)

15. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros Liepājas 6. vidusskolā notika konkurss 8. – 9. klašu skolēniem „Profesiju kaleidoskops”.

Konkursa mērķis bija rosināt skolēnus iepazīties ar Liepājas dažādu profesiju pārstāvjiem un viņu karjeras izaugsmi. Konkursa laikā skolu komandas tikās ar dažādu profesiju – galdnieka, sportista, ēdināšanas servisa, reklāmas speciālista, žurnālista u.c. pārstāvjiem, atbildēja uz viņu jautājumiem, kā arī, skolēni bija sagatavojuši vienu jautājumu uzņēmējiem.

Konkursa noslēgumā komandas rādīja sagatavoto mājas darbu – noreklamēja izlozēto profesiju. Mūsu skolas komanda prezentēja dizainera profesiju.

Konkursā skolu pārstāvēja:

Annika Arone 9.a klase

Franciska Anna Beļāne 9.a klase

Edgars Bite 8.a klase

Gints Drigulis 8.a klase

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Velta Siliņa

Ciemos pie zemessargiem (16.10.2015)

Liepājas 8.vidusskolas 8.a un 8.b klases skolēni Karjeras nedēļas ietvaros apmeklēja Zemessardzes 44. Kājnieku bataljona štābu Liepājā, Atmodas bulvārī 9.

Skolēniem bija iespēja apskatīt bataljona rīcībā esošo tehniku, ekipējumu un bruņojumu, kā arī militāros sakaru līdzekļus. Mūsu puišiem vislielākā interese bija par tehniku un ieročiem.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Velta Siliņa

Labākie trāpīgo naglu sišanā (15.10.2015)

115.oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolā notika naglošanas konkurss „Sit trāpīgi!” 5. – 9.klasēm.

Ātrnaglošanas čempionāts notika jau 2.reizi un pulcēja vairākus dalībniekus no gandrīz visām Liepājas skolām lai mudinātu, rosinātu un motivētu skolēnus radoši izpaust savas zināšanas un prasmes.

Sīvā konkurencē Liepājas 8.vidusskola ieguva 1.vietu skolu komandu kopvērtējumā, kā arī 1.vietu individuālajā pārbaudē zēnu kategorijā un 2.vietu individuālajā pārbaudē meiteņu kategorijā.

Liepājas 8.vidusskolu pārstāvēja:

Alundere Elga Vija – 8.A

Anuļevičs Dmitrijs  – 9.A

Intenbergs Raivo – 9.A

Dubro Aļina – 9.B (2.vieta)

Levenčiks Vladimirs – 9.B (1.vieta)

Šleiers Ēriks  – 9.B un mājturības un tehnoloģiju skolotājs Jānis Rudzītis.

2 3

Informāciju sagatavoja: Jānis Rudzītis

Kanisterapeits un suns terapeits mūsu skolā (15.10.2015)

[Not a valid template]

8.vidusskolā skolēniem randiņš ar profesionāļiem (14.10.2015)

DSC_00021h laikā veseli 10 randiņi, vai tas ir iespējams? Profesiju randiņi – jā!

Vakar pēcpusdienā Liepājas 8.vidusskolas zāle pārvērtās par vietu, kur skanēja smiekli, virmoja patīkamas sarunas un gardi smaržoja kafija, jo pavisam brīvā gaisotnē notika profesiju randiņi starp skolēniem un dažādu jomu profesionāļiem: aktieri Edgaru Pujātu, fotogrāfu Edgaru Poheviču, gaismu mākslinieku Tomu Urstiņu, robotoperatoru Nauri Ruicēnu, skolotāju Jāni Rudzīti un citiem!

Ar vislielāko prieku pēc pasākuma karjeras konsultante Dina Brence atzīst, ka ir priecīga, ka profesionāļi spēja atvēlēt savu laiku un būt tik iedvesmojoši, ka vairāki jaunieši šobrīd esot lielās pārdomās par savu karjeru. Kā arī par to, ka “salauzti” vairāki stereotipi par profesijām un tās darbiniekiem!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: karjeras konsultante Dina Brence

Karjeras nedēļas atklāšana (12.10.2015)

Cirks “Beztemata”

[Not a valid template]

Foto: Arnis Juzups, Dina Brence