Eiropas pēdas Latvijā – 2016 (29.04.2016)

Eiropas pedas Latvija 2016Š.g. 29.aprīlī Liepājas 8.vidusskolas 10.a klases komanda – Aļeiņikovs Edgars, Beneša Veronika, Bremšmits Mārcis, Kazakova Daniela, Lapina Anna, Lapiņa Agneta, Ruško Roberts, Skubida Ērika, Škuburs Kaspars, Šube Kristers Artis un kulturoloģijas skolotājs Jānis Rudzītis devās uz J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolu lai radoši un darbīgi piedalītos forumā – Eiropas pēdas Latvijā | 2016.

Informācijai: Eiropas pēdas Latvijā – ir ideju un to īstenošanas projekts. Viss sākas ar vienu apņemšanos – es rīt sapulcināšu domubiedrus, mēs aiziesim uz pilsētas Domi un izstāstīsim ideju par stadiona nepieciešamību mūsu pilsētā; runāšu ar tiem jauniešiem, kuri nekad nepiedalās skolas aktivitātēs par to, ko interesantu mēs tur darām un aicināšu pievienoties. Mēs paši veidojam vidi, kurā dzīvojam. Mēs vēlamies, lai mūs ciena, lai neierobežo mūsu brīvību, pieņem to, ka esam atšķirīgi – vērtības, kas kopīgas Eiropas tautām un tādējādi katram no mums. Parādīsim, kā šīs vērtības iemiesojam dzīvē.

[Not a valid template]

Lasīt vairāk

Uzvara sacensībās “Jautrie starti” (29.04.2016)

28. aprīlī A. Puškina 2. vidusskolā norisinājās starp skolu stafešu sacensības visjaunākajai, 3. klašu grupai. Sacenšoties dažādās stafetēs, mūsu skolas komanda pārspēja visas pārējās 8 komandas un izcīnīja uzvaru. Komandu sagatavoja un atbalstīja sporta skolotāji Evita Auniņa un Matīss Mickus.

Komandā startēja: Kristers Cetrovskis ( 2.a), Gabriels Cetrovskis( 2.a), Valters Cetrovskis ( 2.a), Artūrs Skrubis ( 3.a), Amanda Vīksna ( 2.a), Paula Svile ( 3.a), Evelīna Beneša ( 3.a), Rodrigo Auders ( 3.a), Anastasija Kaskeviča (3.a).

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Evita Auniņa

Vaiņodes kauss 2016 (29.04.2016)

Sestdien, 16. Aprīlī, Vaiņodes sporta zālē norisinājās mini handbola turnīrs “Vaiņodes kauss 2016” kurā piedalījās arī Liepājas 8. vidusskolas sākumskolas zēnu komanda. Turnīrs norisinājās vecuma grupā 2005. gadā dzimušajiem un jaunākiem bērniem. Zēnu konkurencē startēja septiņas komandas, meiteņu – trīs. Zēnu komanda piedzīvoja piecus zaudējumus, kā arī izcīnīja vienu uzvaru un izcīnīja 6. vietu. Liepājas 8. vidusskolas sākumskolas skolēni sākuši apgūt šo sporta veidu tikai šajā mācību gadā, un ir vienīgā no Liepājas skolām, kura piedalās Latvijas mēroga mini handbola turnīros.

Komandas sastāvs:
Renārs Jansons
Rūdolfs Standzenieks
Andijs Veigulis
Dāvis Ziemelis
Gabriels Cetrovskis
Kristers Cetrovskis
Valters Cetrovskis

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Matīss Mickus

Atklātais konkurss kulturoloģijā „Neparastās ekskursijas Liepājā” (26.04.2016)

21.aprīlī jau septīto reizi noslēdzās Liepājas kulturoloģijas skolotāju metodiskās apvienības organizētais atklātais konkurss vidusskolēniem par kultūrvēsturisko mantojumu. Šogad konkursa tēma bija „ Neparastās ekskursijas Liepājā”. Konkursa dalībnieki startēja ar mērķi izpētīt un iepazīt dzimto pilsētu caur ne tik pazīstamām, bet nozīmīgām kultūras un mākslas lappusēm, tās vēsturi un tajā esošajiem kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem un personībām. Konkursā piedalījās Liepājas pilsētas vispārizglītojošo vidusskolu komandas trīs cilvēku sastāvā, veidojot vizuālu materiālu jeb video par izvēlēto tēmu. Godalgoto 1.vietu konkursā ieguva Liepājas 8.vidusskolas komanda – Ksenija Osadčuka (12.a), Marina Perepečkina (12.a), Tatjana Šelajeva (12.a) un skolotājs Jānis Rudzītis. Liels paldies konkursa organizētājiem un konkursa atbalstītājiem! Uz tikšanos 8.atklātajā kulturoloģijas konkursā!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Jānis Rudzītis

“Ar elektrību neriskē, izdzīvo!” (23.04.2016)

Lai mācību gada izskaņā bērniem un jauniešiem atgādinātu par elektrības bīstamību, nepieciešamību ievērot brīdinājuma zīmes, kā arī par elektrodrošību mājās un pavadot laiku ārpus telpām, AS “Sadales tīkls” šā gada 15. aprīlī uzsāka ikgadējo elektrodrošības kampaņu, atgādinot – “Ar elektrību neriskē, izdzīvo!”.

SadalesTikls_Jun05_350x250- lab.Kampaņas ietvaros īpaši izveidotā mājas lapā arelektribuneriske.lv bērni un jaunieši par elektrodrošību tiek izglītoti atraktīvā un sportiskā veidā, bet elektrodrošības padomus sniedz skeitbordists Kārlis Ezermalis.
Apmeklējot mājas lapu līdz 29. maijam, bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam var piedalīties spēlē, kurā jāatrod desmit paslēptas elektrības brīdinājuma zīmes. Sameklējot visas brīdinājuma zīmes, kuras var būt paslēptas jebkurā mājas lapas sadaļā, spēles dalībnieks var reģistrēties izlozei un laimēt vērtīgas balvas.Izlozes dalībnieki tiks iedalīti trīs vecuma grupās – no 5 līdz 9 gadiem, no 10 līdz 14 gadiem, no 15 līdz 18 gadiem, un starp katras vecuma grupas dalībniekiem 30. maijā tiks izlozēti balvu ieguvēji. Izlozes rezultāti tiks publicēti kampaņas mājas lapā 30.maijā.

Plakāts, par galveniem elektrodrošības padomiem bērniem un jauniešiem

Jau ceturto gadu AS “Sadales tīkls” vērš sabiedrības uzmanību elektrodrošības jautājumiem. Iepriekšējos gados bērnu un jauniešu izglītošanai elektrodrošībā tika realizētas kampaņas „Netuvojies, spēlē ar elektrību zaudēsi Tu!” un „Domā gudri, rīkojies droši!”, kuru izglītojošās spēles vēl joprojām ikvienam ir pieejamas portālā draugiem.lv lapā „Elektrodrošība”.

Krāsainās smilšu spēles (20.04.2016)

“Taurenīši” –  Bērnu izglītības un attīstības centrs no Rīgas 19.aprīlī viesojās Liepājas 8.vidusskolā ar Krāsaino smilšu spēļu nodarbību.

Zinātniski pierādīts, ka darbošanās ar smiltīm palīdz bērniem gan attīstīties, gan novērst uzvedības, uzmanības, uztveres, runas un kustību traucējumus. Tādējādi centra organizētie pasākumi- nodarbības ir īpaši nozīmīgi bērnu attīstībā. Arī Liepājas 8.vidusskolas skolēni ar prieku un sajūsmu aizrautīgi darbojās ar krāsainajām smiltīm – bēra kaudzītēs pa krāsām, jauca krāsas, zīmēja ar pirkstiņiem, sabēra mēģenēs un veidoja ornamentus, krāsoja ūdens apļus un izrotāja savu vārdu. Bērni un skolotāji guva patiesu prieku no aizraujošās darbošanās!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Marika Daubure

Jauniešus informē par projektu “Jauniešu Garantija” (20.04.2016)

20160418_1343092016. gada 18. aprīlī mūsu skolā viesojās – Jauniešu Garantijas eksperte Jolanta Segliņa – Gluškova, kas iepazīstināja jauniešus ar projektu “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu Garantijas ietvaros” (turpmāk – Jauniešu Garantija).

Jauniešu Garantijas ietvaros jauniešiem ir iespēja profesionālās izglītības programmās 1 gada un 1,5 gada laikā apgūt kādu no vairāk kā 100 tautsaimniecībā pieprasītām profesijām. Jauniešu Garantijas izglītības programmas tiek īstenotas profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā. Šīs mācības jauniešiem ir pilnībā bez maksas, turklāt tiek nodrošināti nepieciešamie mācību līdzekļi, prakse uzņēmumos, iespēja saņemt stipendiju no 70 līdz 115 EUR mēnesī, apmaksāta dienesta viesnīca, sniegti karjeras atbalsta pasākumi un nodrošināti citi atbalsta pasākumi mācību procesa īstenošanai.

Informāciju sagtavoja: karjeras konsultante Dina Brence

Tikšanās ar VUGD pārstāvjiem (12.04.2016)

ADD plakāts 2016Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina 17.maijā no plkst. 10.00 līdz 19.00 nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā!

Vai esi kādreiz bijis ugunsdzēsēju depo, tuvumā aplūkojis ugunsdzēsēju tehniku un sēdējis ugunsdzēsēju mašīnā?

Vai esi kādreiz aprunājies ar ugunsdzēsēju glābēju un pats uzvilcis viņa “darba tērpu”?

Vai esi kādreiz aizdomājies par to, kāda īsti ir ugunsdzēsēju glābēju ikdiena?

Atvērto durvju dienā skolēnus iepazīstināsim ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīsim ugunsdzēsēju depo un parādīsim VUGD tehniku, kā arī ļausim izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju darba tērpu jeb aizsargtērpu, sniegsim atbilde uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādināsim par drošības noteikumiem un pastāstīsim par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.

Klašu audzinātāji, ja vēlaties kopā ar saviem audzēkņiem 17.maijā apmeklēt kādu ugunsdzēsēju depo, aicinām Jūs iepriekš pieteikt vēlamo apmeklējumu un laiku karjeras konsultantei, kas visu sarunās tālāk.

Karjeras konsultante Dina Brence

LOK projekta “Sporto visa klase” draudzības sacensības tautas bumbā Daugavpilī (12.04.2016)

2016. gada 8.aprīlī Daugavpils Olimpiskajā centrā notika Latvijas Olimpiskās komitejas projekta “Sporto visa klase” draudzības sacensības tautas bumbā. Uz Daugavpili jau ceturtdien devās mūsu 4. a klase kopā ar klases audzinātāju Vinetu Eglienu un sporta skolotāju Evitu Auniņu. Par kausu cīnījās visu projektā iesaistīto sešu izglītības iestāžu 4.klašu izglītojamie – Daugavpils 3.vidusskolas 4.b klase; Jelgavas 4.vidusskolas 4.c klase; Liepājas 8.vidusskolas 4.a klase; Rīgas Hanzas vidusskolas 4.a klase; Valmieras Pārgaujas sākumskolas 4.d klase; Ventspils 4.vidusskolas 4.b klase. Mūsējie ieguva 4. vietu, kas, cerams, būs kā stimuls turpināt trenēties un nākamajās spēlēs stāties uz uzvarētāju pjedestāla. Liepājnieki Daugavpilī ne tikai sportoja, bet arī iepazinās ar pilsētu. Par interesantu piedzīvojumu kā skolēniem tā skolotājiem izvērtās nakšņošana sporta zālē uz paklājiem kopā ar ventspilniekiem. Projekts turpināsies vēl divus gadus, bet tā realizācija jau ir pierādījusi, ka papildus sporta stundas nepalielina slodzi, bet gan tas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Evita Auniņa

PII deju svētki “Ballējam, neguļam!” (11.04.2016)

“Ballējam, neguļam!” – šī populārā dziesma kļuva par motīvu PII deju svētkiem, kas 31.martā norisinājās Liepājas 8.vidusskolā. PII “Mazulītis”, “Pasaciņa”, “Saulīte’, “Dzintariņš”, “Kāpēcītis” un “Cīrulītis” mazie dejotāji pulcējās vienuviet, lai parādītu sevi un uz citiem paskatītos. Bija iespēja noskatīties gan latviešu tautas dejas, gan krievu tautas dejas, gan čigānu tautas dejas, gan mūsdienīgus deju aranžējumus un rotaļas. Skatītājiem un dalībniekiem lielu prieku sagādāja vadītāji – krustmāte Agate un melnais runcis Herkuless, kuri ne tikai asprātīgi pieteica un komentēja priekšnesumus, bet arī dejoja un gāja rotaļās.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Marika Daubure