Informācija (31.08.2016)

10 klases ieludz

Mācību gada ieskaņā pedagogi sacenšas sporta spēlēs (28.08.2016)

Š.g. 26.augustā, Liepājas atpūtas un sporta takā “Beberliņi” notika Liepājas skolu pedagogu 15.sporta spēles “15 iespējas izdzīvot”, kurās piedalījās 15 komandas, tajā skaitā arī no Liepājas Valsts tehnikuma un Bērnu jaunrades centra. Kā pastāstīja Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, sporta spēļu mērķis bija veicināt skolu darbiniekus iesaistīties aktīvās sporta nodarbībās, popularizēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Sacensības organizēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolu, atpūtas bāzi “Beberliņi” un piedzīvojumu parku “Tarzāns”. Līdz ar to šogad  sacensības bija īpaši aizrautīgas un interesantas. Jo trase izvēlēta šķēršļotā, reljefaini nelīdzenā apvidū. Sporta spēles sākās desmitos no rīta ar dalībnieku pulcēšanos atpūtas bāzē “Beberliņi” un komandu oriģinālo pieteikumu iesniegšanu pasākuma organizatoriem. Stundu vēlāk sekoja svinīgā spēļu atklāšana. Un tad jau pedagogi un pārējie mācību iestāžu darbinieki tika ierauti sportiskajās aktivitātēs. Vispirms bija rīta rosme draugu pulkā, kam sekoja skolu komandu draudzīga sacenšanās dažādos pārbaudījumos.

Apkopojot rezultātus, kopvērtējums bija sekojošs:
1.vietā – PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”;
2.vietā – Liepājas 15. vidusskola;
3.vietā – Liepājas Izglītības pārvalde.

[Not a valid template]

Foto: Ģirts Gertsons

Skatīt raksta avotu

Kā atbalstīt bērnu mācībās? (25.08.2016)

Dārgie vecāki!

Jaunais mācību gads skolēniem nereti iesākas ar apņemšanos mācīties labāk, taču, kā pārliecināties, lai šī apņemšanās nepazūd līdz ar pirmo pārbaudes darbu uzrakstīšanu? Portāls Uzdevumi.lv palīdzēs Jums kliedēt bažas un pārliecināties, ka bērns nezaudē motivāciju visa mācību gada garumā.

Neapmierina bērna atzīmes

uzdevumi.lvBērna sekmju lapa ne vienmēr vecāku sejās rada platus smaidus un tiek domāts, ko darīt un kā skolēnu motivēt, lai atzīmes augtu. Portāls Uzdevumi.lv skolēnam piedāvā plašu materiālu klāstu – uzdevumus ar paskaidrojumiem, teoriju un testus skolas mācību priekšmetos. Skolēni, pildot uzdevumus, krāj punktus un sacenšas ar saviem klasesbiedriem un citiem Latvijas skolēniem, tādējādi sevi motivējot mācīties vēl cītīgāk.

Neziņa par bērna gatavību pārbaudes darbam

Nereti galvassāpes vecākiem sagādā neziņa par to, vai un cik kvalitatīvi bērns ir gatavojies kontroldarbam. Uzdevumi.lv vecākiem parāda, ko skolēns ir mācījies, cik ilgi un cik sekmīgi, kā arī – vai viņš portālā ir izpildījis elektroniskos mājasdarbus. Bērna teiktais “Es mācos!” ātri kļūst pārbaudāms. Tāpat vecākiem ir iespēja salīdzināt sava bērna rezultātus ar vidējiem rādītājiem klasē un visā Latvijā.

Grūtības bērnam paskaidrot mājasdarbu

Laika trūkuma un uzdevumu sarežģītības dēļ vecākiem ne vienmēr izdodas atbildēt uz visiem bērna jautājumiem par skolā uzdoto mājasdarbu. Uzdevumi.lv palīdzēs skolēnam pārbaudīt un nostiprināt zināšanas. Katram uzdevumam portālā ir pieejams skaidrojums, lai skolēns varētu patstāvīgi apgūt mācību vielu un mācīties no savām kļūdām. Skolēns var pats izpildīt mājasdarbus, sagatavoties ieskaitēm un apgūt tēmas, kuras skolā nav izprastas.

Reģistrējieties www.uzdevumi.lv un redziet, kā aug Jūsu bērna sekmes!