Zāģi un āmuri dun arī Rudens brīvdienās (28.10.2016)

Liepājas pedagogi Rudens brīvdienas izmanto lietderīgi, piedaloties praktiski radošā pieredzes apmaiņā Liepājas 8.vidusskolā. Tā kā vairākās Liepājas vispārizglītojošās skolās “Mājturības un tehnoloģiju” mācību priekšmetu zēniem pasniedz arī daiļā dzimuma pārstāves – Inese Intenberga, Tatjana Perčatkina, Oksana Petrova, Ina Sproģe un Kristīne Šulmane – šī tikšanās bija nepieciešama, nozīmīga un lietderīga.

Semināra pirmajā daļā pedagogs, “Mājturības un tehnoloģiju” metodiskās apvienības vadītājs Jānis Rudzītis dalījās ar dažādām interaktīvām prezentācijām, piemēram, par drošības noteikumiem darbā ar rokas instrumentiem, pirmās palīdzības sniegšanu, par uzturmācību, mājsaimniecību, metālapstrādi, grafisko valodu, kokapstrādi un darba prasmju kompleksa izmantošanu.

[Not a valid template]

Nepiespiestā gaisotnē – skolas kokapstrādes darbnīcā – ritēja pasākuma praktiskā daļa. J.Rudzītis ierādīja vairākus kreatīvus, asprātīgus un mūsdienīgus paņēmienus kā veiksmīgi attīstīt skolnieku praktiskās iemaņas. Arī turpmāk mērķis ir apzināt un popularizēt novitātes izglītības jomā Liepājā un veicināt jaunu ideju ieviešanu, kas izglītojamajiem nodrošina labāku zināšanu un prasmju apguvi stundās un ārpusstundu aktivitātēs.

Rezultātā tika secināts, ka šāda veida sadarbība stiprina jomas pārstāvju saliedētību un pārliecību par mājturības un tehnoloģiju nepieciešamību izglītības sistēmā.
Skatīt raksta avotu

Informāciju sagatavoja: Jānis Rudzītis (mājturības un tehnoloģiju metodiskās apvienības vadītājs)

Skolās, kuras atrodas lielceļu tuvumā, tostarp, Liepājas, notiks nodarbības par satiksmes drošību (25.10.2016)

Latvijā ir daudzas pilsētas, kurās mācību iestādes atrodas lielo maģistrālo ceļu tiešā tuvumā,  un ko autopārvadātāji izmanto tranzītam. Skolēniem ik dienu nākas šķērsot šos augstas intensitātes satiksmes lielceļus.  Liepājai diennaktī cauri izbrauc ap 442 kravas automašīnas – tā liecina AS “Latvijas Valsts ceļi” dati. Lai bērni justos droši uz ielas un ceļa, zinātu kā pareizi tos šķērsot,  tostarp, ieraugot kravas vai citu liela izmēra automašīnu, un, lai samazināt satiksmes negadījumos bojā gājušo bērnu skaitu Latvijā līdz nullei, šī gada septembrī tika aizsākta vēl nebijusi satiksmes drošības kampaņa “Apstājies. Paskaties. Pamāj.”. Kampaņas ietvaros Latvijas skolās notiek lekcijas par satiksmes drošību bērniem  un praktiskas nodarbības, kurās bērni tiek iepazīstināti ar  kravas automašīnas izmēriem, tās manevrētspēju satiksmē un tiem ir iespēja iejusties   smagās automašīnas šofera lomā.

1860x1050-stop-look-wave-illustration-wave-teaser2@2-teaser2Kampaņas idejas pamatā – bērniem kā drošas uzvedības paradumu iemācīt kādu pavisam vienkāršu, bet ļoti efektīvu darbību – pirms ielas vai ceļa šķērsošanas, arī pa apzīmētu gājēju pāreju – apstāties, paskatīties un pamāt mašīnas šoferim, tā pārliecinoties, ka autovadītājs un bērns viens otru pamanījuši.

Ņemot vērā lielo skaitu kravas automašīnu, kas diennaktī izbrauc cauri Liepājai, 26.oktobrī skolēniem pulksten 13.15 Liepājas bērnu namā, Labraga ielā 11 un PII “Saulīte” audzēkņiem pulksten 16.15 Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, Ganību ielā 106, tiks organizētas reģionālās nodarbības. Jāpiebilst, ka minētās nodarbības tiek organizētas Zviedrijas dienu ietvaros, kas Liepājā norisināsies no 26. līdz 27.oktobim.

Kampaņas ietvaros uz Latvijas skolām, tostarp Liepājas, dosies īpaša “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” kravas automašīna, lai ar lekcijām un praktiskiem automašīnas paraugdemonstrējumiem bērniem saprotami skaidrotu – cik sarežģīti lielo automašīnu šoferiem ir pamanīt gājējus vai velosipēdistus to tuvumā. Bērni varēs iejusties kravas automašīnas vadītāja lomā un praktiski pārliecināties par ceļa pārredzamību no šofera vietas, uzzināt par kravas auto manevrēt spēju, kā arī auto bremzēšanas ceļu, “aklajiem punktiem” un citām svarīgām lietām, kas jāzina un jāņem vērā, lai justos un pārvietotos  uz ceļa droši, tā iemācot – apstāties, saskatīties ar šoferi – tieši vai caur atpakaļ skata spoguli un pamāt, pārliecinoties, kas esi pamanīts.

Latvijā kampaņu organizē uzņēmums “Volvo Truck Latvia”. Kopīga mērķa labā jeb lai bērni uz ielas justos droši, kampaņā ir apvienojušies tādi uzņēmumi un iestādes kā VAS “Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija”, apdrošināšanas sabiedrība ERGO, “Eveko poligrāfija”, apdrošināšanas brokeru sabiedrība “IIZI”, “Mūsa Motors Rīga”, “MTG”, “Neste Latvija”, transporta uzņēmums “VRJ”.
Mācību materiāls skolēniem

Lasīt vairāk

Ar labiem darbiem aizrit labo darbu nedēļa! (21.10.2016)

Sakām milzīgu PALDIES visiem, kas iesaistījās un palīdzēja savākt pilnu kasti ar dažādiem gardumiem, suņu un kaķu barību, dzīvnieku rotaļlietām un pat siltām segām Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversmes” Lauvas sirds” iemītniekiem!

Paldies arī atsaucīgajai 9.a klasei par skolas teritorijas sakopšanu!

Vēlot darīt labus darbu ikdienā, Skolēnu līdzpārvalde.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Labo darbu nedēļa (19.10.2016)

e203949d7d38921c5558bde7265c8ce8d7d99a08Labo darbu nedēļas ietvaros kopīgi vāksim ziedojumus Liepājas dzīvnieku patversmei „Lauvas sirds”. No 19.10 – 21.10. ziedojumus varēs salikt kastēs, kuras būs dežurantes uzraudzībā, un 21.10. mēs ziedojumus nogādāsim dzīvnieku patversmē.
Vāksim šādus ziedojumus:

  • Barību gan suņiem, gan kaķiem;
  • Gardumiņus dzīvnieciņiem;
  • Kaķu smiltiņas;
  • Dažādus trauciņus barībai;
  • Segas/lupatiņas;
  • Avīzes;
  • Pavadiņas u.c.

Būsim atsaucīgi, lai dzīvnieciņiem arī būtu kāds prieciņš 

Vēlies kļūt par arhitektu? (17.10.2016)

arhitektsTad tev ir iespēja  21.10. plkst. 15.00 (Bāriņu iela 21A) doties uz arhitektes Lauras Kozlovskas biroju, kur notiks pasākums vidusskolēniem ar padziļinātu interesi par arhitekta profesiju.

“Arhitekta darbs – no idejas līdz būvlaukumam”, ilgums ~ 3 stundas.

Ieskats biroja darbā un īsa ekskursija pa arhitektes objektiem Liepājā.

Pasākumu nodrošina un vada arhitekte Laura Kozlovska.

Sacentāmies naglu sišanā 2016 (14.10.2016)

13.oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolā notika ikgadējais ātrnaglošanas konkurss „Sit trāpīgi!”. Čempionāts pulcēja vairākus dalībniekus no gandrīz visām Liepājas skolām lai mudinātu, rosinātu un motivētu skolēnus radoši izpaust savas prasmes. Sīvā konkurencē Liepājas 8.vidusskola ieguva 3.vietu (Signija Šenberga – 7.B, Uvis Aizporis – 8.A, Gints Elviņš – 8.A, mājturības un tehnoloģiju skolotājs Jānis Rudzītis) skolu komandu kopvērtējumā, kā arī 1.vietu (Signija Šenberga – 7.B) individuālajā pārbaudē meiteņu kategorijā. Liels paldies organizētājiem un visiem dalībniekiem!

[Not a valid template]

Foto: Hardijs Kulmanis
Informāciju sagatavoja: Jānis Rudzītis

Noslēdzas karjeras nedēļa (14.10.2016)

Karjeras nedēļas noslēgumā skolēniem bija iespēja satikt divus skolas absolventus – Sevdu Kerimovu, kas jauniešus iepazīstināja ar medicīnas profesiju plusiem un mīnusiem un Dāvi Paipu, kas pastāstīja par Ovi Watch rašanos, darbību un biznesa vidi Liepājā.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Tikšanās ar Valdi Melderi (14.10.2016)

13. oktobra vakarā Liepājas 8. vidusskolas zāli piepildīga Liepājas pedagogi un Liepājas 8. vidusskolas audzēkņu vecāki, jo skola karjeras nedēļas ietvaros bija parūpējusies par īpašu lekciju – Izglītojoši izklaidējošu humoršovu par attiecībām un komunikācijas lomu to veidošanā. Ar stāstiem no personīgās pieredzes radio Skonto runas vīrs Valdis Melderis lika aizdomāties, kāpēc mēs zinām, kā vajag, bet mums ne vienmēr sanāk. Apgalvojot, ka pēc šīs lekcijas mēs zināsim, ko darīt, lai mūsu teiktais sasniedz mērķi!
Klātesošie pēc lekcijas ar smaidu sejā teica milzu paldies lektoram un atzina, ka lekcijā valdījusi sirsnība, motivācija un sajūta, ka tiek runāts tieši par manu dzīvi!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Tehnikumā aizvadīta ”Tehniskā daudzcīņa” (13.10.2016)

Karjeras nedēļas laikā PIKC ”Liepājas Valsts tehnikums” norisinājās konkurss ”Tehniskā daudzcīņa”, kurā piedalījās komandas no Grobiņas un vairākām Liepājas skolām. Komandu sacensībās startēja 8.klases skolēni kopā ar tēti. Liepājas 8.vidusskolu pārstāvēja 8.C klases skolnieks Andrejs Maļcevs ar tēti – Rodionu Maļcevu, kā arī mājturības un tehnoloģiju skolotājs Jānis Rudzītis. Liepājas Valsts tehnikuma skolotāji un audzēkņi bija sagatavojuši dažādus neparastu uzdevumus, kuros dalībniekiem bija jāparāda savas zināšanas, jādarbojas kā komandai un jāpamāca vienam otru. Nekas nevar būt labāks kā iespēja pamēğināt. Konkursanti klāja brokastu galdu, piešuva ausi mazākā brāļa vai māsas rotaļļu lācītim, ēvelēja skaidas, pēc shēmas salika aparātu, veica apdares darbus, darbojās ar metāla stieplēm un automehānikas darbnīcā strādāja pie aizdedzes dzinēja stenda. Tāpat komandas piedalījās stafetē, kurā brauca ar ratiem un kārtoja uzgriežņu atslēgas. Kopvērtējumā 1.vietu ieguva J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolas komanda, 2.vietā – Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas komanda, 3.vietā – Grobiņas ģimnāzija. Savukārt ātruma un veiklības stafetē uzvarēja Liepājas 8.vidusskolas komanda – Andrejs un Rodions Maļcevi. Paldies dalībniekiem un organizētājiem! Uz tikšanos nākamgad!

[Not a valid template]

Skatīt raksta avotu

Karjeras nedēļas 3 diena (12.10.2016)

Šodien mūsu skolā Karjeras nedēļas ietvaros vidusskolēniem bija iespēja satikt un parunāties ar 3 radošiem, populāriem un ļoti apņēmīgiem profesionāļiem – Liepājas teātra aktieri Gati Maliku, mūziķi un dziesmu autoru Tomu Bokumu, uzņēmēju un deputātu – Arni Kvietkauski.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence