Prasmīgais piektklasnieks (27.02.2017)

21.februārī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā pirmo reizi norisinājās pilsētas Mājturības un tehnoloģiju konkurss 5.klašu skolniekiem –  ”Prasmīgais piektklasnieks”. Konkurss norisinājās zēnu mājturības skolotāju – Kristīnes Šulmanes, Inas Sproģes un Jāņa Rudzīša vadībā. Sākotnējā iecere bija pulcēt zēnus, bet pateicoties Raiņa Liepājas 6.vidusskolas mājturības skolotāja Aigara Breča ierosmei, konkursam tika pieteikta arī viena meitene. Konkurss sastāvēja no teorētiskās daļas, kurā skolēni mērojās spēkiem ar interaktīvā testa palīdzību par jautājumiem, kas bija saistīti gan ar sadzīvi, gan praktiskām lietām. Savukārt, praktiskajā daļā jaunie censoņas, izgatavoja mobilā telefona statīvu, kurā demonstrēja savas prasmes un iemaņas zāģējot ar rotzāģi. Tāpat, izveidoja sev oriģinālu trafaretu un jau gatavo telefona statīvu pārklāja ar luminiscējošām krāsām. Dalībnieki uzdevumu centās izpildīt pēc iespējas radošāk un ar savu redzējumu, strādājot ar aizrautību un interesi. Lielāko gandarījumu skolēniem radīja fakts, ka savu darinājumu drīkstēja ņemt līdzi uz mājām. Konkursa rīkotājas secina, ka skolēniem ir svarīgi sevi apliecināt radoši, parādīt savas zināšanas dažādās jomās un pierādīt savus spēkus arī nelielā starpskolu sacensību gaisotnē. Konkursa vērtētāji ar lielu atbildību un rūpību izvērtēja katru radīto darbu. Liepājas 8.vidusskolu pārstāvēja 5.A klases skolnieki – Dzintars Dāvis Eglītis un Ingus Grīslis. Saskaitot rezultātus, kopvērtējumā:

Vieta Vārds, uzvārds Izglītības iestāde Pedagogs
1.vieta Nils Bebrītis Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskola K.Šulmane
2.vieta Rihards Kovaļskis Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskola K.Šulmane
3.vieta Alise Gūtmane Raiņa Liepājas 6.vidusskola A.Brečs
Atzinība Sergejs Meņšovs Liepājas 3.pamatskola O.Petrova
Atzinība Dzintars Dāvis Eglītis Liepājas 8.vidusskola J.Rudzītis
Atzinība Sandis Knēve Liepājas Centra sākumskola A.Eglītis

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja Mājturības un tehnoloģiju skolotājs: J.Rudzītis

Pavasari gaidot! (23.02.2017)

Visu nedēļu no 20 – 24.februārim sākumskolā (mazākumtautību) svin Masļeņņicu. Katru dienu mazie pilda dažādus uzdevumus, iepazīst tradīcijas. 23.februārī visa skola tika aicināta uz pankūku tirgu, kur mazie skolēni iejutās tirgotāju lomās. 24.februārī tiks svinēts Masļeņņicas noslēgums – pavasara sagaidīšana.

[Not a valid template]

Priecīgus svētkus!
Informāciju sagatavoja un fotografēja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Vēlreiz iespēja tikties ar Andri Buli. (23.02.2017)

3. martā plkst. 12.35-13.15 skolas zālē
10.a, 11.a un 11.b klasēm
lekcija ar aktieri/dzejnieku/pasākumu vadītāju

Andri Buli

par pašmotivāciju un talantu atklāšanu sevī

A.Bulis

Apsveicam! (21.02.2017)

alfa2017. gadā Liepājas 8. vidusskolas 8.b klases erudītu komanda “Alfa” jau paspēja piedalīties divos svarīgos turnīros, kā arī ieguva pieredzi un atzinības.
Starptautiskajās erudītu spēlēs Klaipēdā komanda ieguva pateicību (IV vieta) (M.Brezgins, A.Jermakovs, A.Mededa, A.Pertuņina);
Starptautiskajā intelektuālo spēļu turnīrā komanda ieguva: 2.vietu – “Savā spēlē” un 2. vietu “Kas?Kur?Kad?” spēlē (K.Tomaka, A.Mededa, M.Brezgins, A.Petruņina, L.Birkule).

Komanda izsaka pateicību viesiem skolotājiem, kas palīdz viņiem apgūt jaunas zināšanas.

Informāciju sagatavoja: Aleksandra Kuzņecova.

Atcelta vecāku diena! (20.02.2017)

Sakarā ar vairāku skolotāju slimošanu vecāku diena 23.februārī tiek atcelta.

Noskaidroti zinošākie un prasmīgākie Liepājas zēni (16.02.2017)

14753286Lai veicinātu interesi, padziļinātu un paplašinātu skolēnu teorētiskās zināšanas, kā arī attīstītu praktiskās un radošās iemaņas, 15.februārī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā skolotāja Renarta Purmaļa vadībā norisinājās mājturības un tehnoloģiju olimpiāde kokapstrādes tehnoloģijās, kurā kopumā piedalījās 35 skolēni.

Teorijas daļā 6. – 9.klašu zēnu zināšanas tika pārbaudītas uzturmācības, metālapstrādes, kokapstrādes, grafiskās valodas, mājsaimniecības un materiālmācības jomās, izmantojot modernās informācijas tehnoloģijas. Savukārt, praktiskajā daļā jaunieši klaudzināja āmurus, trina zāģus un veidoja lietaskoku – objektu ”Futbola spēle”. Puišus sagatavoja un darbus vērtēja Liepājas skolu pedagogi.

Liepājas 8.vidusskolu pārstāvēja – Edgars Kržanovičs (6.A), Dāvids Družiņins (7.A), Edgars Bite (9.A), atzinību ieguvušais Markuss Jurjevs (9.B) un skolotājs Jānis Rudzītis. Paldies zēniem!

Informāciju sagatavoja: Jānis Rudzītis.

Lepojamies! (15.02.2017)

Skatuves runas konkursa “Zvirbulis 2017″ uzvarētāji

Latviešu plūsma:

1.pakāpe – Matīss Gailis – 1.klase
3.pakāpe – Elza Ančenko – 1.klase
3.pakāpe – Ance Liepa – 4.klase

Mazākumtautību plūsma:

3.pakāpe – Ričards Freibergs – 1.klase
3.pakāpe – Taisija Meļņik – 2.klase

M.Gailis 1 M.Gailis

 

Valentīndienas pasākums sākumskolā (mazākumtautību) (15.02.2017)

[Not a valid template]

Foto: direktores vietniece izglītības jomā  M.Daubure

Valentīndienas pasākumi sākumskolā (latviešu) (15.02.2017)

[Not a valid template]

Foto:direktores vietniece izglītības jomā  M.Daubure

Krāsainā nedēļa (13.02.2017)

varaviksneKrāsaina kā varavīksne šonedēļ rotāsies 8.vidusskolas sākumskola, jo no 13. – 17.februārim sākumskolā būs Krāsainā nedēļa. Šodien bija Dzeltenā diena – bērni bija tērpušies koši dzelteni – tekalēja kā cālīši Lieldienās. Tika izlozētas arī pārsteiguma dāvaniņas šīs dienas krāsā. Un, kā katru gadu, darbojas arī Valentīndienas pasta kaste, kurā visi gribētāji saviem draudziņiem var iemest skaistu vēstulīti vai apsveikumu.

14.februāris būs Sarkanā diena, trešdiena – Zilā diena, ceturtdiena – Zaļā diena, piektdiena – Melnbaltā diena.
Veiksmīgu piedalīšanos un jaukus svētkus!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure