30.aprīlis – Starptautiskā dejas diena! (28.04.2017)

Šodien, 28.aprīlī, Liepājas 8.vidusskolas sākumskolas skolēniem atnāca ar pārsteigumu – pie mazajiem viesojās Liepājas teātra aktrise Samira Adgezalova, kas bērniem palikusi atmiņā no teātra izrādes “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”. Samira mazajiem mācīja deju soļus un kārtīgi izdejojās Prāta Vētras un Bermudu Divstūra jautrās mūzikas ritmos. Un apsolīja vēl nākt ciemos! Mazie bija stāvā sajūsmā!

Paldies tiem drosmīgajiem bērniem, kuri aktīvi izdejojās!

Lai visiem raits deju solis!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Foto: A.Juzups, M.Daubure

Liepājas 8. vidusskolā jaunieši mācās atbilstoši 21. gs.- radoši un ar praktisku darbošanos (28.04.2017)

Liepājas 8.vidusskola cītīgi strādā pie tā, lai pilnveidotu skolēnu personības un atraisītu talantu katrā bērnā, tāpēc skolā regulāri notiek nodarbības, kurās tiek attīstītas 21.gs. prasmes – radošums, komunikācija, karjeras vadības prasmes.

Pateicoties projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstam Liepājas 8. vidusskolas 10.-12. klases skolēniem vidusskolā ir iespēja turpināt apgūt  karjeras vadības prasmi  publiski runāt un uzstāties, ko pasniedz aktieris, pasākumu vadītājs Andris Bulis.

Karjeras konsultante Dina Brence stāsta, ka sadarbība ar A.Buli ilgst jau vairākus mēnešus – līdz šim lektors motivējis jauniešus un mācījis komunicēt, saliedēties, atbrīvoties, tiekties uz mērķi, nebaidīties izcelties. Konsultante novērojot jauniešus secina, ka būtiski augusi jauniešu pašapziņa, atvērtība, komunikācijas prasmes, bet joprojām jauniešus biedē publiska uzstāšanās, tādēļ ar projekta finansējumu turpināta sadarbība ar A,Buli.

Šoreiz jauniešiem tika sniegta praktiska lekcija, kurā visi jaunieši veica dažādus uzdevumus, kuru laikā  pilnveidoja prasmi uzstāties publiski citu priekšā un noturēt savu pozīciju un sejas izteiksmi, neļaujot sevi ietekmēt pārējo reakcijai. Bulis mudināja jauniešus ieklausīties citos, neuztraukties par savu ķermeni, sekot līdzi citu teiktajam un ātri reaģēt, ko skolēni darīja ar prieku. Lekcijā netrūka ne smieklu, ne komplimentu un jaunieši atzina, ka šādas lekcijas ir ļoti patīkamas un praktiskās nodarbībās apgūstot vairāk zināšanas kā teorētiskajās.

Aktiera vēlējums skolēniem bija – rīkoties, uzdrīkstēties un palikt uzticīgam sev un pilnveidot sevi, jo par savu rīcību un paveikto ir atbildīgs katrs pats. Svarīgi ir censties, mēģināt un neatteikties, jo nekad nevar zināt, kāds ir paveiktā patiesais mērķis.

Skolas direktore J. Mickēviča piebilst, ka iesāktā sadarbība noteikti tiks turpināta, jo skolai ir svarīgi, lai izaugtu talantīgi, pašapzinīgi, laimīgi, darba tirgū konkurēt spējīgi skolēni.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Karjeras konsultante  Dina Brence

Foto: Dana Liepa

Uzaicinām skolotājus un skolēnu vecākus uz unikālu semināru 2.maijā plkst. 18.00 skolas zālē (27.04.2017)

Semināru vada : Artūrs Piļkēvičs (Skolotājs, treneris un administrators Latvijā un Indonēzijā, VEF AK BS absolvents, profesionālā karjera sportā Latvijā un Vācijā , Sertificēts neiroiglītības speciālists (Upside Down ASV)
Semināra tēma: Prāta noslēpumi – lektors palīdzēs izprast  bērna smadzeņu darbību un attīstības īpatnības dažādos vecumposmos un to ietekmi uz mācīšanās un audzināšanas procesiem.

prata noslepumi

M. Krancis motivē skolēnus dzīvot bez limitiem! (26.04.2017)

Vakar skolu pārņēma pozitīvisms, degsme un enerģija, ko mūsu skolā ienesa lektors Mārtiņš Krancis, kurš ar unikāli motivējošu runu iedvesmoja jauniešus  un skolotājus:

1) ticēt sev un savām spējām;

2) sapņot skaistus sapņus

3) cīnīties, nepadoties un neapstāties

Lektors ar smaidu sejā un labai mūzikai fonā skanot uzrunāja jauniešus kā draugs, kā viens no viņiem un dalījās ar savu personīgo stāstu, pieredzi, pārdzīvojumiem un mācībām – tā izceļot un atgādinot, ka katrs no skolēniem ir īpašs un ka viņu sapņiem un spējām #NavLimiti.

“Limiti tāpat kā bailes ir vien ilūzija, kas tevi aptur sasniegt to, ko kādreiz esi vēlējies. Atmet tos, ej un dari – uzliec sapņus uz papīra, lai tie kļūtu par reāliem mērķiem uz ko tiekties. “

“Mūsdienās vispopulārākais hobijs ir smiešanās par citiem – tev nesanāk, tu to nevarēsi – mēs to nevaram ietekmēt – bet mēs varam ietekmēt savu attieksmi! Pasmejies kopā ar citiem, un viņiem vairs nebūs par ko smieties, jo tu būsi unikāls!”stāsta M. Krancis, kuru pašu skolas laikā esot apsmējuši par uzvārdu līdz brīdim, kad pats par to sācis jokot un citiem vairs nebija iemesla to darīt.

Tava izvēle ir punkts, kurā situācijai ļaujam vai neļaujam mūs ietekmēt. Es senāk matemātikā mācijos uz 2 un 3, šobrīd strādāju ar finansēm visās Baltijas valstīs – es izvēlējos pagātnei ne’\laut ietekmēt nākotni – arī Tu to vari – vienkārši ej un kaut ko dari!
[Not a valid template]
Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Foto: Jānis Rudzītis

4.maijs – Baltā galdauta svētki! (24.04.2017)

pukesTurpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, 8.vidusskolas skolēni devās veidot Baltā galdauta 8.vidusskolas puķu dobi uz PII “Mazulītis”. 4.c klases skolēni un skolotāja G.Kulačenoka kopā ar sagatavošanas grupiņas bērniem un audzinātāju stādīja baltās atraitnītes un baltu rozi, papildinot pagājušā gadā iestādīto balto prīmulu dobi. Artī citas 4.klases kopā ar sagatavošanas grupiņu audzēkņiem stādīs savas puķu dobītes.

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Gājputni atgriezušies! (24.04.2017)

20.aprīlī sākumskolas skolēni (mazākumtautību plūsmā) svinēja Putnu svētkus. Katra klase bija sagatavojusi prezentāciju par putnu – strazdu, cīruli, bezdelīgu un krauķi – stāstījumus, zīmējumus, dziesmas.

Skolēni gāja rotaļās par putniem un darbojās radošās darbnīcās -1. mīklu minēšanas, 2. krustvārdu mīklu minēšanas, 3. izsoles, 4. origami.  Pasākuma noslēgumā visi pacilātā noskaņojumā devās izlikt būrīti putniem, lai mūsu skolas sētā biežāk un vairāk skanētu putnu dziesmas. Nu tik jāvēro, kāds putns pirmais apmetīsies jaunajā mājā! Viens putnu būrītis jau rotā lielo bērzu, kru pirms 8 gadiem izlika tagadējās 8.a klases skolēni. Tanī no pirmās dienas dzīvo mājas strazdu pāris.

Paldies dalībniekiem, skolotājām un putnu būrīša būvētājam!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Skolēni iepazīst jaunas profesijas un eksperimentē ar ūdeni (18.04.2017)

11. aprīlī 6.a klasei pateicoties projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējumam bija iespēja doties uz ZINOO centru un piedalīties ūdens attīrīšanas nodarbībā.
Skolēni nodarbībā uzzināja un praktiski izmēģināja attīrīt ūdeni ar sadzīvē pieejamiem materiāliem, veica ūdens kvalitātes pārbaudes iejūtoties vides tehniķa profesijas ādā. Jaunieši atzina, ka šāda nodarbība bija ļoti aizraujoša.
[Not a valid template]
Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Lieldienās augstu jāšūpojas – tad vasarā odi nekodīs! (13.04.2017)

Ar mīklām, ticējumiem, tautasdziesmām un dažādiem interesantiem uzdevumiem tika svinētas Lieldienas latviešu plūsmas sākumskolā. Bija salekuši un saskrējuši dažnedažādi zaķubērni – šī pavasara un pērnā gada. Visiem bija bezgala jautri, īpaši – kad ciemos ieradās Lieldienu gailis. Gan zaķi, gan gailis – visi laidās jautrā dejā.

Priecīgus, gaišus un siltus svētkus!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izgllītības jomā M.Daubure 

Jau piektais, jubilejas gads! (Precizēts) (13.04.2017)

rozesMājturības skolotājas Aigas Hasneres šūšanas pulciņa meitenes mūs atkal priecēja ar trim krāšņām tērpu kolekcijām – “Liedagā”, “Liepājas sirds”, “Samts un mežģīnes’. Tērpos mūsdienīgais savijās ar senatnīgo, smagnējais – ar vieglo, gaisīgais- ar raupjo, ziedi – ar askētismu. Lieldienu radošo darbnīcu dalībnieki ar prieku noskatījās skaisto priekšnesumu un teica atzinīgus vārdus gan skolotājai, gan šuvējām – modelēm! Un tikpat atzinīgi kolekcijas tika novērtētas pilsētas modes skatē! Stingrā žūrija divas kolekcijas izvirzīja uz Kurzemes modes skati, kas notiks 27.aprīlī. Lai veicas!

Paldies skolotājai Aigai Hasnerei par ieguldīto darbu, meitenēm un mammām – par centību!

[Not a valid template]

Fotografēja: Dana Liepa

Informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Balta pļava, melni lopi, vajag gudra ganītāja! (13.04.2017)

Vakar noslēdzās sākumskolas skolēnu Lasīšanas maratona 1.daļa. Vairākus mēnešus katra klase lasīja kādu grāmatu, pārrunāja un analizēja, lai akcijas noslēgumā varētu to prezentēt citām klasītēm. Katrai klasei bija savs uzdevums – zīmēt, aplicēt, veidot no auduma, veidot no plastilīna, veidot kolāžas, gatavot lielas plakātu figūras, izgatavot grāmatzīmes … Un uzrakstīt mazu anotāciju par autoru un grāmatu, lai citus bērnus arī ieinteresētu lasīt šīs grāmatas. Mācību pārzine visiem čaklajiem lasītājiem dāvināja grāmatzīmes ar novēlējumu – Lasīt grāmatas! un katrai klasītei atzinību par čaklumu! Pie bērniem ciemojās Burtu meitiņa un Pepija Garzeķe, kas bērniem uzdeva mīklas par grāmatām. Noslēgumā Burtu meitiņa un Pepija Garzeķe kopā ar bērniem vēlējās uzdejot. Un apsolīja ierasties atkal!

Lai visiem patīkama un aizraujoša grāmatu lasīšana!

Paldies visiem dalībniekiem un skolotājām!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja un fotografēja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure