Nodarbība “Mobilais planetārijs” (31.05.2017)

29. maijā no plkst. 9.30-13.30 bija dzirdami skaļi gaviļu saucienu un izbrīns, jo pateicoties projektam  Nr. 8.3.5.0/16/I/001 visiem 1.-4. klases skolēniem bija iespēja apmeklēt mobilo planetāriju.
Šī bija Unikāla nodarbība, kas ļāva bērniem  uzskatāmā, saistošā,  vienkāršā un saprotamā formātā  ielūkoties astronomijas, bioloģijas un dabaszinātnes pasaulē, kā arī iepazīt ar to saistītās profesijas.

Planetarijā tiek izmantotas ciparu tehnoloģijas, kas ne tikai ļauj demonstrēt zvaigžņotas debesis un izplatījumu visā tās daudzveidībā, bet arī ļauj izveidot unikālu “grimšanas efekta klātbūtni” tā, ka pilnībā apvij jaunieti un viņa redzes loku. Tas garantē kosmosu iepazīšanu mūsdienīgā formātā, kā arī rosina jauniešus radīt jaunus un unikālus pakalpojumus un profesijas.

Pēc nodarbības skolēni atzina, ka tagad daudz labāk izprot visumu un to, kas ir atomi, molekulas un kur tas viss rodas.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Foto: Dana Liepa

Dabaszinību konkurss (29.05.2017)

Mācību gads straujiem soļiem tuvojas noslēgumam. Tāpēc piektdien, 26.maijā, 2.klašu skolēni sacentās dabaszinību konkursā, lai parādītu, ko iepriekš iemācījušies. Tā kā darbiņu visas trīs komandas veica ļoti labi, uzvarēja draudzība! Visas komandas tika pie diplomiem. Paldies 2.klašu audzinātājām Ā.Rupeikai, L.Antonovai un N.Čornajai! Jauku visiem vasaru!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja un fotografēja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Lasīsim laukā! (25.05.2017)

marite25.maijā atkal pie sākumskolas skolēniem ciemojās Burtu meitiņa, lai uzdotu āķīgus jautājumus par Margaritu Stārasti un apsveiktu skolēnus ar lielā Lasīšanas maratona finišu. Skolēni lasīja par Margaritu Stārasti un uzzināja daudz jauna un interesanta. Burtu meitiņa novēlēja arī turpmāk čakli lasīt grāmatas.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja un fotografēja direktores vietniece izglītības jomā  M.Daubure 

Balts prieks! (25.05.2017)

baltas pukes25.maijā arī 4.b klases skolēni un skolotāja V.Jaure devās uz PII “Mazulītis” , lai pieliktu savas rociņas 8.vidusskolas Baltās puķu dobes veidošanā. Dobe tika papildināta ar baltām atraitnītēm un baltām petūnijām. Tagad tā priecēs gan mazos bērnudārzniekus, gan bērnudārza apmeklētājus. Un liels prieks, protams, visiem, kuri 2 gadu garumā šo dobi veidoja! Vēlreiz visiem dalībniekiem liels paldies! Lai Jums arī sirdīs mājo balts prieks!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Foto no māmiņdienas koncerta (24.05.2017)

[Not a valid template]

Foto: Dana Liepa

Ar finālsacensībām noslēdzas “Sporto visa klase” 3.sezona (24.05.2017)

“Zemgales Olimpiskajā centrā” Jelgavā 19. maijā ar finālsacensībām noslēdzās Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotā projekta “Sporto visa klase” trešā sezona.

“Šis ir bijis neaizmirstams piedzīvojums daudziem skolēniem visa mācību gada garumā un tādēļ vēlos pateikties visiem dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par atbalstu un vēlmi sportot piecas reizes nedēļā. Esam ieguvuši plašu atbalstu, jo projekts “Sporto visa klase” ir interesants, radošs un pozitīvs pasākums, kas nostiprina bērnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm”, izsakās projekta idejas autors un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Projekta gaitā dalībniekiem bija jāveic vispārējās fiziskās sagatavotības testi, atlases sacensības stafetēs, labais darbs ar moto “Visi kopā mēs to varam!”, kā arī tika vērtētas skolēnu sekmes. Finālsacensību dalībniekiem bija jāpierāda sevi gan stafešu sacensībās, gan zināšanu konkursā par Olimpisko kustību. Tāpat visas dienas garumā sacensību dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Zemessardzes ekipējumu, inventāru un autotransportu.

5.a klase izcīnīja 3. vietu.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dace Balode

Slidotapmācība (22.05.2017)

Ceturtdien, 18.maijā projekta Sporto visa klase dalībnieki no 5.a klases apmeklēja slidotapmācības nodarbību Liepājas ledus hallē. Mūs uzaicināja un mācīja slidošanas tehniku skolas absolvents Kārlis Liepiņš. Paldies Kārlim par šo iespēju.

[Not a valid template]

Foto: Dana Liepa

Informāciju sagatavoja: Evita Auniņa

Turpinām puķu dienas! (19.05.2017)

turpinam_pukjesTurpinot tradīciju, šodien 4.a klases skolēni un skolotāja A.Kļaviņa – Kļava devās uz PII ,,Mazulītis” stādīt puķes. Tapa samteņu dobe, kuras veidošanā piedalījās gan skolēni, gan bērnudārza mazuļi.  Apciemojām arī pagājušajā gadā aizsākto, šogad ar 4.c klases skolēniem papildināto Baltā galdauta puķu dobi. Baltā dobe priecē visus ar savu košumu! Paldies visiem dalībniekiem!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Turpināsim lasīt grāmatas!  (16.05.2017)

puceTurpinot lielo lasīšanas maratonu, sestdien, 13.maijā Liepājas 8.vidusskolas sākumskolā 1 stunda bija savādāka kā ierasts. Skolēni jau iepriekš bija pildījuši uzdevumus par pasaku “Rācenis”, sestdien noskatījās mazu teātra uzvedumu, kurā darbojās sākumskolas (mazākumtautību plūsmas) skolēni, pēc tam devās laukā, kur uz asfalta tapa skaisti, krāsaini zīmējumi. Laiks beidzot bija saulains, bērni – priecīgi, tāpēc šī diena bija izdevusies lieliska!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Skolā ciemiņi! (15.05.2017)

burtu meitaLai iepazītu skolas dzīvi un mazliet padarbotos tā, kā to dara skolnieki, piektdien Liepājas 8.vidusskolā viesojās pirmskolnieki. Šoreiz bijām uzaicinājuši PII “Pasaciņa” 5 – 6 gadīgos audzēkņus. Sporta skolotāja E.Auniņa mazajiem gan ļāva izskrieties pa lielo zāli, gan bija sagatavojusi interesantas šķēršļu joslas, gan mācīja iesist bumbu vārtos. Informātikas skolotāja A.Prina mācīja darboties ar datoru un pildīt sarežģītus uzdevumus. Latviešu valodas skolotāja K.Ķipste mācīja dziesmiņu par Vinniju Pūku un gāja rotaļās. Bet viesošanās beigās mazos sagaidīja pārsteigums – Burtu meitiņa mazajiem bija sarīkojusi īstu pārbaudi par pasaku tēliem un citus interesantus uzdevumus, kā arī uzdāvināja grāmatzīmītes un novēlēja lasīt grāmatas. Bet mācību pārzine topošiem skolniekiem novēlēja skolā čakli mācīties. Lai visiem jauka vasara un veiksmīgs jaunais mācību gads!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure