Liepājas 8.vidusskolai – 30 (31.10.2017)

Arī sākumskolas skolēni pievienoja savu artavu mīļās skolas jubilejas svinībām, piedaloties zīmējumu konkursā ar darbiņiem – kā redz, izjūt un vēlētos redzēt savu skolu. Lai lielie skolēni un absolventi varētu papriecāties par viņu veikumu, tika izveidota izstāde. Čaklākie zīmētāji, protams, nopelnīs balviņas!

Paldies visiem, kas piedalījās!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Skolai 30 gadu jubileja (28.10.2017)

Sirsnīgi sveicam savas skolas skolēnus, skolotājus, administrāciju, tehniskos darbiniekus skolas 30 gadu jubilejā!

[Not a valid template]

Skolēnu līdzpārvalde

Liepājas 8.vidusskolas salidojums (papildināts) (26.10.2017)

Salidojuma plakāts
Aicinām absolventus, skolotājus un skolas darbiniekus

š.g. 28.oktobrī uz 30 gadu jubilejas salidojumu

Pl. 08:00                | Aizlūgums par Liepājas 8.vidusskolu Liepājas Sv.Jāzepa Romas katoļu katedrālē

Pl. 10:00–12:00   | Mūžībā aizgājušo kolēģu atdusas vietu apmeklējums

Pl. 16:00                | Svinīga salidojuma ieskandināšana

Pl. 19:00                | Saviesīgā daļa – sarunas, atmiņas, dejas (grupa ”Cits kvartāls”)

 

Pieteikšanās: zvanot pa telefonu 6-34-84369 vai:

Elektroniskā reģistrācija tiešsaistē

Dalības maksa 15, – EUR (dalības maksā ietilpst aukstais galds)
Ieejas kartes var saņemt skolas kancelejā darba dienās no – plkst. 9.00 – 17.00

Absolventi, kuri reģistrējušies uz 28.10.2017

Profesiju – kanisterapeits (25.10.2017)

19.oktobrī 1.un 2. klases bērni apguva profesiju – kanisterapeits un satika kanisterapeitu suni Alfiju.
Nodarbības laikā gan uzzinājām kas ir kanisterapija, gan uzzinājām kur un kā to var apgūt, gan piedalījāmies dažādos uzdevumos, lai profesiju iepazītu pēc iespējas labāk.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja un foto: Dina Brence

Draudzības koks (23.10.2017)

1Koks daudzās pasaules reliģijās simbolizē dzīvību un atjaunošanos, tāpat asociējas ar auglību, zināšanām, aizsardzību un radīšanu. Arī mūsu skolā, jaukā svētku atmosfēras piepildītā dienā, tapa ”Draudzības koks”, kurš turpmāk tiks ietērpts dažādu tradīciju un paražu, kā arī mainīgo aktualitāšu ietērpā. Koka tēls izraudzīts apzināti kā dzīves, jaunības, nemirstības un zinību izteiksmes veids, kas tapis par godu Liepājas 8.vidusskolas 30.gadu jubilejai. Mājturības un tehnoloģiju skolotājs Jānis Rudzītis kopā ar 7.A un 9.B klases zēniem plecu pie pleca plānoja, skicēja, mērīja, zāģēja, vīlēja, slīpēja un veidoja detaļas jau minētajam ”Draudzības kokam”. Savukārt, pārējie skolas skolnieki, nedēļas garumā līdzdarbojās zīmējot un griežot koku lapas, kā arī rakstot uz tām novēlējumus, izveidojot raibu rudens lapu gūzmu ar kurām draudzīgā gaisotnē tika ietērpts jaunizaugušais koks. Liels paldies par atbalstu skolas direktorei – Jevgēnijai Mickēvičai, direktores vietniekam saimnieciskajos jautājumos Broņislavam Golubam, pedagogiem un 1. – 12.klases skolniekiem! Vēlreiz paldies, mums tas izdevās!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Jānis Rudzītis (mājturības un tehnoloģiju skolotājs)

Foto: Jānis Rudzītis

Pedagogu radošo darbu izstāde ”Ko prot skolotājs” (23.10.2017)

ko prot skolotājsNo 2. – 20.oktobrim Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā ”Vaduguns” bija apskatāma tradicionālā pedagogu radošo darbu izstāde ”Ko prot skolotājs”. Tajā piedalījās plašs pedagogu loks no Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēm, vispārizglītojošām skolām, profesionālās un interešu izglītības iestādēm, to skaitā arī Liepājas 8.vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Anželika Vilsone un kulturoloģijas, vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju skolotājs Jānis Rudzītis,  saņemot Liepājas BJC žūrijas Atzinības rakstu par profesionalitāti. Izstādē pedagogi demonstrēja pašu darinātus, veidotus un noformētus darbus – gleznas, rokdarbus, foto un citus tradicionālus un netradicionālus hobijus. Bieži pat tuvākie kolēģi ir patīkami pārsteigti par savu darbabiedru aizraušanos, par ko nav ne nojautuši. Proti, kāds izgatavo rotas, pirmsskolas pedagogi – ada, tamborē, glezno, vēl kāds auž, izšuj un veido dažādu aksesuāru kolekcijas. Tāpat pedagogi ne tikai pasniedz foto, vizuālo un lietišķo mākslu, bet arī paši ir talantīgi un radoši mākslinieki. Izstāde ik gadu izpelnās plašu gan dalībnieku, gan apmeklētāju atsaucību. Tāpēc nākošajā gadā tas tiks rīkots atkal. Paldies organizatoriem!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Jānis Rudzītis (kulturoloģijas, vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju skolotājs)

Foto: Liepājas bērnu un jaunatnes centrs

“Labo darbu nedēļa” (20.10.2017)

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau devīto gadu rīko akciju “Labo darbu nedēļa” – nedēļu, kad īpaši aktīvi darām labus darbus gan paši, gan mudinām to darīt arī citus.

LDN_logoArī Liepājas 8.vidusskolas sākumskolas skolēni aktīvi atbalstīja šo akciju un saziedoja gan dzīvnieku barību, gan sedziņas, gan naudiņu (49 euro).  Par saziedoto naudiņu tika iegādāta kaķu barība/konservi – tie minkām garšojot vislabāk! Visu saziedoto uz dzīvnieku patversmi ,,Lauvas sirds” aizgādāja 3.c klases skolēni un skolotāja N.Čornaja. Bērniem tika dota iespēja iepazīties un padraudzēties ar patversmes iemītniekiem. Un tika sarunāts braukt ciemos regulāri.

Milzīgs paldies vecākiem, skolēniem un skolotājām – visiem, kas atbalstīja šo labo darbu akciju!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja un fotografēja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Konkurss “Saredzi Latviju” (19.10.2017)

Saredzi Latviju

Frizieri bija un būs! (18.10.2017)

Friziera māksla ir viena no senākajām pasaulē. Cilvēki iemācījās rūpēties par saviem matiem jau 4000 gadu pirms mūsu ēras, un kopš tā brīža friziera mākslas attīstība notiek nepārtrauktā saistībā ar sabiedrības attīstību. Paiet gadi, vienu gadsimtu nomaina otrs, vecos uzskatus, tradīcijas nomaina jaunas, bet nemainīgs paliek viens — cilvēka tieksme pēc skaistuma. Frizieris ir sava veida mākslinieks, kurš ieved mūs grācijas, stila, elegances un skaistuma pasaulē. Un nav pārsteigums, ka friziera profesija visos laikos bija un būs radoša, kur vieta ir gan fantāzijai, gan izdomai.

Karjeras nedēļas ietvaros pie 5.b klases viesojās friziere Inga Ruško, īpaši liekot sajusties  ikvienam klases skolēnam  un audzinātājai.  Darbošanos ar matiem bija iespējams izjust gan uz savas galvas,  gan manekenes. Iepazināmies ar dažādiem  friziera darbarīkiem  un līdzekļiem. Kāds laimīgais  pat tika pie svaiga matu griezuma. Paldies frizierei Ingai Ruško.

[Not a valid template]

Foto: Dana Liepa

Informāciju sagatavoja: Dana Liepa

Skolēni veido filmu par savu skolu (18.10.2017)

Arī šajā mācību gadā turpinās darbs pie Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības projektu konkurā atbalstītā projekta „Mēs savai skolai” līgums Nr. LIP/2017-26. Šajā projektā vēlamies popularizēt IT jēgpilnu izmantošanu, parādot skolēniem tehnoloģiju plašās lietošanas iespējas, gūstot praktiskas iemaņas  audio-vizuālo materiālu izstrādē. 5. – 12. klašu skolēni nodarbībās, kuras vada Renārs Grams un Dana Liepa, mācās veidot video materiālu, kā rezultātā top 15-20 minūšu gara filma par Liepājas 8.vidusskolu. Skolēni gūst iemaņas filmas izstrādē, piedalās filmas kadra un foto tapšanā un apgūst kvaliatīvas filmas montāžas pamatus, apgūst dikcijas prasmes ar skolotāju Daci Balodi un piedalās   kvalitatīva audio ieraksta tapšanā un apstrādē.

Projekta gaitā skolēni gūst zināšanas dažādu audio-vizuālo materiālu izstrādē, kā arī veic vēsturiskā materiāla par skolu izpēti, mācās apkopot iegūto informāciju, sagatavot  jaunu materiālu, rediģēt tekstu, apstrādāt foto.

[Not a valid template]

Foto: Dana Liepa

Informāciju sagatavoja: Dana Liepa