Mūsdienīga mācību stunda (28.11.2017)

stJau trešo gadu Liepājas 8.vidusskolas skolotāji rīkoja (24.novembrī) semināru sākumskolas skolotājiem un PII audzinātājām par interesantām un daudzveidīgām mācību metodēm, ko iespējams izmantot mūsdienīgās mācību stundās. Skaistus priekšnesumus semināra dalībniekiem sniedza 1.-4.klašu mākslas vingrotājas (sporta skolotāja Jeļena Dudko). Semināra dalībnieki ne tikai skatījās ļoti aizraujošu sporta stundu, ko vadīja skolotāja Evita Auniņa 2.a klasē, bet arī paši darbojās. Fitnesa trenere Una Dejus dalībnieces iesildīja, kopīgi veicot rīta vingrojumu kompleksa vingrojumus. Un tad – pati galvenā daļa – darbošanās pa stacijām pie skolotājiem Jeļenas Dudko, Matīsa Mickus, Unas Dejus, Marikas Daubures un Vinetas Eglienas. Tad jautrība sita augstu vilni, jo nopietni uzdevumi mijās ar jautriem atrakcijām. Skolotāji mācījās gan vingrot ar lentēm, gan spēlēt “krustiņus” uz ātrumu, gan veikt attapības vingrinājumus. Tā, praktiski darbojoties, tika iegūts kaut kas jauns, bija iespēja atcerēties jau kaut ko zināmu. Lai iegūtās idejas noder ikdienas darbā! Paldies visiem semināra dalībniekiem! Lai veicas turpmākajā darbā!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure, fotografēja N.Čornaja 

Latvijai – 99! (27.11.2017)

LVArī PII “Mazulītis” mazie skolēni daudz zina un prot pastāstīt par mūsu Latviju. Par to pārliecinājāmies piektdien, 24.novembrī, kad pie mums viesojās PII “Mazulītis” sagatavošanas grupiņu bērni, lai piedalītos pasākumā “Manas mājas – Latvija”.  Viņi prata nosaukt gan Latvijas prezidentu, gan parādīt Latvijas ģerboni un karogu, gan zināja lielākās pilsētas un upes, gan arī labi orientējās Latvijas putnu un dzīvnieku valstībā. Un prata uzzīmēt un salikt latvju ornamentus skaistās virknēs. Interesantus priekšnesumus mazajiem sniedza 1.b, 2.a, 4.a un 4.b skolēni. Bet noslēgumā – skaista dziesma un čaklā darbā godīgi nopelnītas dāvaniņas. Paldies visiem dalībniekiem! Lai visiem veicas, gaidot Latvijas 100.dzimšanas dienu!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Krāsaino graudiņu spēles (24.11.2017)

Uzmanību, pacietību, pirkstu veiklību un izdomu – to visu attīsta praktiska, radoša darbošanās ar lielākiem un mazākiem aplikāciju elementiem. Šoreiz – graudiem un sēkliņām. Jo ceturtdien, 23.novembrī, pie sākumskolas skolēniem viesojās radošā centra “Taurenīši” pasniedzēja un mācīja bērniem salikt un izkārtot sēkliņas un graudiņus tā, lai veidotos skaisti ornamenti. Mazie pirkstiņi gan izveidoja savu vārdiņu, gan sameistaroja skaistas picas, bulciņas un svētku tortes, izmantojot visiem sadzīvē viegli pieejamus materiālus – sēkliņas, graudus u.c. Lai arī turpmāk visiem veicas, radoši darbojoties!

Fotografēja un informāciju sagatavoja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Lepojamies! (22.11.2017)

[Not a valid template]

Skolotāja: Anželika Vilsone

Lepojamies! (22.11.2017)

Liepājas pilsētas Valodu jomas tulkošanas konkursa rezultāti:

Jūlija Fiļčenko (11.a) – 2.pakāpe

Aleksandra Ignatova (12.a)  – 3.pakāpe

Fiļčenko Ignatova

Paldies skolotājai Jeļenai Kirjuhinai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā konkursam!

Mēs mīlam mūsu Latviju! (22.11.2017)

Latvija ir Paradīzes dārzs. Latvija ir bagāta zeme, tā ir bagāta ar savu skaistumu, ar briedumu, ar spējām, ar talantiem, ar varēšanu, ar gribēšanu. Jebkuram dārzam ir vajadzīgs dārznieks, lai tas attīstītos un pilnveidotos. Bez darba tas nav iespējams. Ikviens mūsu mazais ikdienas darbiņš iestīgojas valsts lielajā darbā. Uzdrīkstēsimies sapņot, jo mūsu zemes nākotne būs tik liela, cik lieli būs mūsu sapņi un darbi!

Sveicam  uzvarētājus Erudīcijas konkursā „ Mēs mīlam mūsu Latviju” kā arī sakām paldies kasēm un  klašu audzinātājiem par iesaistīšanos, sagatavotību, uzmundrinājumu un noformējumu. Mēs mīlam mūsu zemi!

5.–6. klašu konkurencē:

I vieta 5.a
II vieta 6.a
III vieta 5.b

7.–8. klašu konkurencē:

I vieta 8.a
II vieta 7.a
III vieta 8.b

9.–12. klašu konkurencē:

I vieta 11.a
II vieta 12.a
III vieta 10.a

[Not a valid template]

Foto: Dana Liepa
Informāciju sagatavoja: Dana Liepa

Mana kūka manai Latvijai (22.11.2017)

Erudīta komanda, prasmīgas rokas, lielisks izpildījums un patīkams rezultāts. Lepojamies ar  mūsu piekto klašu komandu un iegūto 3. vietu kopvērtējumā un specbalvu par latviskāko kūkas dekorējumu un galda noformējumu Liepājas ikgadējā piekto klašu konkursā  “Mana kūka manai Latvijai”.  Mūsu skolas komandā startēja Amanda Vīksna, Jūlija Jašķenko, Eduards Kalns, Ance Liepa un Roberts Boroduško, kā arī atbalstīja skolotājas Aiga Hasnere un Dana Liepa.

[Not a valid template]

Foto: Dana Liepa
Lasīt vairāk

Lielais piedzīvojums Baltkrievijā! (20.11.2017)

collagefNovembra sākumā Gomeļas izglītības pārvalde uzaicināja Liepājas labākās erudītu komandas uz starptautisko spēli “Большая перемена 2017″. Šajā spēlē piedalījās Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas un Latvijas (Liepājas) skolu komandas. Arī mūsu skolas 9.b klases komanda “Alfa” pieņēma šo izaicinājumu. Divu dienu garumā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas un loģisko domāšanu vairākos spēles posmos. Jaunieši ieguva vērtīgu pieredzi un Pateicības rakstu. Pēc spēles skolēniem bija iespēja iepazīt arī Minskas vēsturi un arhitektūras skaistumu. Komanda izsaka pateicību visiem skolotājiem, kas ikdienā pilnveido viņu zināšanas, kā arī LBJC skolotājai Marinai Vikainei par ceļojuma organizāciju un atbalstu.

22.novembrī Jauniešu mājā notiks ceļojumam veltīts pasākums “Baltkrievijas piedzīvojums“, kur skolēni dalīsies pieredzē ar citu Liepājas skolu jauniešiem. 

Informāciju sagatavoja: A.Kuzņecova

Latvijai – 99 (17.11.2017)

DSCN3253Ar svinīgu Latvijas valsts himnas dziedāšanu iesākās mūsu Latvijas 99.dzimšanas dienai veltīti 4 pasākumi “Manas mājas – Latvija” sākumskolas skolēniem 15.novembrī un 16.novembrī. Gan tautasdziesmās, gan dziesmās, gan dzejoļos skolēni skandēja par Latvijas dabas un tradīciju bagātībām un skaistumu. Bet, uzdevumus pildot, pārliecinājās, ka tā tas arī ir – skaisti latvju raksti, tautasdziesmas, dzīvnieki, upes, pilsētas, ievērojamas vietas – tas viss Latviju rotā un priecē gan mūs, gan Latvijas ciemiņus. Par čaklu strādāšanu direktores vietniece izglītības jomā skolēniem pasniedza atzinības un grāmatzīmes ar latvju spēka zīmēm – lai augtu stipri un veseli mūsu Latvijai! Pasākumi noslēdzās ļoti emocionāli, visiem kopā dziedot R.Paula dziesmu “Teic, kur zeme tā”. Daži skolēni aiz saviļņojuma pat piecēlās kājās – kā dziedot Latvijas valsts himnu. Paldies visiem dalībniekiem! Jaukus un sirsnīgus svētkus!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Stundu izmaiņas 17.novembrī (16.11.2017)

Stundu izmaiņas variet skatīt un lejupielādēt šeit.