Lieldienas klāt!  (29.03.2018)

Zaķīt’s tup uz kalniņa,
Priecīgs ausis kustina-
Lūk – tā, lūk – tā,
Priecīgs ausis kustina.

Tikpat priecīgi kā zaķīši Lieldienās bija mazie skolnieki un pirmsskolnieki, kuri apmeklēja Lieldienu radošās darbnīcas Liepājas 8.vidusskolā š.g. 27.martā. Kopā ar brāļiem, māsām, mammām, tētiem, omītēm un opīšiem mazie darbojās gan koka olu darināšanas darbnīcā, gan krāsoja olas, gan grieza un līmēja dažādus Lieldienu apsveikumus un rotājumus. Mājās visi devās priecīgi, pilnām rokām pašu darinājumiem.

Liels paldies visiem skolotājiem, kas radīja šo svētku noskaņu! Liels paldies arī dalībniekiem par atsaucību un siltajiem pateicības vārdiem! Siltas, saulainas un raibas Lieldienas!

[Not a valid template]

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Papildus foto: J.Rudzītis

Lepojamies! (26.03.2018)

21.martā Liepājas 8.vidusskolas erudītu komanda “ALFA” piedalījās Skolēnu Domes rīkotāja konkursā “Es mīlu tevi, Liepājā!”. Skolēni pildīja dažādus radošus uzdevumus un saņēma pateicību!

21.03.2018 pateiciba21.03.2018

Skolēni kļūst par “Mūzikas dzīves pavēlniekiem” (26.03.2018)

“Es tik sen jau gribēju pamēģināt!”
“Es iešu mācīties spēlēt ģitāru”
“Es arī gribu pamēģināt!”
“Redzēji cik man labi sanāca spēlēt bungas?”
“Man ĻOTI patika!”

Ar šādiem bērnu citātiem vakar tika pieskandināta mūsu skola, kad sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldi tika noorganizēts pasākums „Mūzikas dzīves pavēlnieks” visiem Liepājas vispārizglītojošo skolu 4.un 5. klases skolēniem projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Tā kā marts Liepājā karjeras jomā ir mūzikas mēnesis, tapa ideja veicināt skolēnu interesi par mūziķa, dziedātāja, dj profesijām un iepazīstināt skolēnus ar viņu darbu un prasmēm, nepieciešamo tehniku stāsta karjeras konsultante Dina Brence.

Pasākums notika brīvā un radošā veidā ar meistardarbnīcām “ Es gribu būt bundzinieks” un “ Es gribu būt ģitārists” kuras notika kopā ar profesionāļiem no POP/ROK skolas – pasniedzēji sniedza demonstrējumus un tad palīdzēja bērniem apbūt bungu un ģitāru spēli, ko bērni darīja ar sajūsmu, jo daudzi atzina, ka sen jau ir par to sapņojuši.

Grupu “ Transdecdentālē” un R. Bružis nodrošināja meistardarbnīcu “ Es gribu spēlēt sitamos instrumentus” – veicot demonstrējumus un apmācot bērnus dažādu sitamo instrumentu spēlē, kā arī iepazīstinot ar pavisam jauniem instrumentiem.

Savukārt DJ Mārcis Grīnbarts ar meistardarbnīcu “Es gribu būt DJ” ne vien iepazīstināja ar visu nepieciešamo tehniku, bet arī atklāja daudzus laba dj “knifiņus”  un interesantus piedzīvojumus, pat veicināja jauniešu erudīciju ar dažādiem jautājumiem par mūzikas pasauli un demonstrējot mūzikas hītus lika visai skolai izlocīt kājas.

Pasākums noslēdzās ar meistardarbnīcu kopā ar “OKartes skatuves” dalībnieka – dziedātāja, multimākslinieka KAŠERA  (Kaspars Blūms-Blūmanis) karjeras izaugsmes stāstu un darbošanos kopā ar skolēniem. KAŠERS dalījās pieredzē par dzīvi pirms un pēc nokļūšanas televīzijā un atpazīstamības rašanos, par videoklipu filmēšanu un to izmaksām Latvijā. Stāstīja par dažādām nodarbībām, ko apmeklē mūziķi, lai pārvarētu stresu, lai prastu labi uzstāties, kustēties un arī bērniem iemācīja kā to izdarīt.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence Liepājas 8. vidusskolas karjeras konsultante

Lieldienu radošās darbnīcas (22.03.2018)

zakis

Liepājas 8.vidusskola 27.martā no plkst. 16.30 – 19.00

skolēnus kopā ar vecākiem aicina uz
Lieldienu radošām darbnīcām!

Darba kārtībā:

  • Lieldienu rotājumu un apsveikumu gatavošana;
  • modes skate;
  • olu krāsošana.

Pētniecisko darbu aizstāvēšana 23.martā (22.03.2018)

5.- 8. klašu skolēni darbus aizstāv pie saviem darbu vadītājiem.

Latviešu plūsma

Darba vadītājs Telpa Laiks
E.Jēkabsone
L.Šuļska
S.Petrevica
311. 9.00
D.Liepa
D.Balode
313. 9.00
A.Juzups
M.Mickus
222. 9.00
I.Zorģe
J.Rudzītis
N.Kuzmina
214. 9.00
S.Janaite
V.Strazda
A.Vilsone
N.Ušakova
318. 9.00
A.Hasnere
V.Siliņa
E.Auniņa
216. 10.30

 Mazākumtautības plūsma

Klase Telpa Laiks
5.c 304. 12.00
6.b 322. 12.00
7.c 322. 9.00
8.c, 8.d 219. 10.30

Jau šo ceturtdien pasākums 4.un 5. klases skolēniem! (20.03.2018)

1520330826

Citāda mācību diena (19.03.2018)

[Not a valid template]

Foto: Jānis Rudzītis

Pašiem savs Rožu laukums! (19.03.2018)

RozeJau otro gadu Liepājas 8.vidusskolā uzzied pašiem savs Rožu laukums! Tā sākumskolas skolēni nosauc pašu rociņām gatavotu milzu torti, kas top Citādā mācību dienā par godu Liepājas dzimšanas dienai. Sarkans, oranžs, dzeltens, rozā, lillā un vēl visdažādāko citu nokrāsu ievārījums tika smērēts tortes kārtās un papildināts ar gardu putukrējumu. Skolēni rūpīgi un ar mīlestību gatavoja milzīgo torti, jo pašiem taču pēc tam būs jānašķojas! Pašu darinājums garšo vislabāk. Tā secināja skolēni. Svinīgajā tortes dalīšanas brīdī skolēni klausījās un dziedāja ansambļa “Līvi” dziesmu “Rožu laukums”, kā arī dziedāja līdzi. Lai visiem labi garšo!

Citādas mācību dienas ietvaros skolēni arī gatavoja dažādus mācību materiālus, minēja mīklas, runāja par Liepāju un tiem ievērojamajiem cilvēkiem, kā vārdā nosauktas Liepājas ielas. Tā katru gadu skolēni uzzina kaut ko jaunu par savu dzimto pilsētu! Daudz laimes dzimšanas dienā, Liepāja!

Paldies visiem dalībniekiem!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja un fotografēja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure.

Līgojas bērnu radītie vides objekti (19.03.2018)

1.titulbildeLiepājas Sv.Jāzepa Romas katoļu katedrāles dārzā un galerijā “Svētā Jāzepa tornis”, kā veltījums pilsētas 393.dzimšanas dienai, apskatei izstādīti dažādi konkursa “Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās” mākslas darbi, vides objekti. Tos veidojuši Liepājas bērni un jaunieši, savas idejas realizējot mākslā. Liepājas 8.vidusskolu pārstāvēja vairāki skolnieki – Viktorija Vidiburskis, Zanda Kļimova, Karīna Dūkupa, Džeina Embrasa, Keita Embrasa un skolotāja Anželika Vilsone. Tornī pie griestiem lidinājās bērnu radītas spāres, uz palodzēm tupēja veidoti putni utt. Šaurajās torņa galerijas telpās pulcējās gan paši mākslas darbu autori, gan viņu tuvinieki un skolotāji. Starp Liepājas 8.vidusskolas skolēnu – Reiņa Emīla Aļļa, Dāvja Ziemeļa darbiem novietots arī skolotāja Jāņa Rudzīša darbs – koka ābols. Viņš pats saka, ka ir būtiski būt pašam par piemēru, kā arī parādīt, kā no defekta var radīt efektu. Skolotājs priecājas par iespēju šādos projektos iesaistīties kopā ar skolēniem. Viņš pauž cerību, ka šī tradīcija varētu turpināties, neapstājoties pie Latvijas simtgades. Daudzi citi no atnākušajiem priecājās par izstādei izvēlēto vietu. Tā bijusi mākslinieces Iritas Timbras ideja, kas bērniem un skolotājiem veltīja iedvesmojošus vārdus: “Man ir liels lūgums vecākiem – lūdzu, atbalstiet savus bērnus, cik vien jums ir spēka. Kamēr vien bērni vēlas radoši izpausties, radiet viņiem tam nepieciešamos apstākļus, jo tā mūsdienās ir milzīga vērtība. Mēs šeit esam sapulcējušies to bērnu dēļ, kas vēlas kaut ko darīt, un tas ir nenovērtējami!” Pateicības vārdus veltīja gan skolotāji cits citam, gan vecāki un bērni, kas ne vienam vien pedagogam lika nobirdināt pa asarai un gūt jaunus spēkus turpināt iesākto. Skolēni un skolotāji saņēma pateicības rakstus un diplomus – augstāk novērtētie darbi tiks iesniegti nākamajai kārtai – valsts konkursam, tostarp arī Liepājas 8.vidusskolas zēnu darbi. Turēsim īkšķus!

[Not a valid template]

[Not a valid template]
Skatīt raksta avotu
Informāciju sagatavoja: J.Rudzītis

Foto: R.Šuļga, J.Rudzītis

Liepājai 393! (19.03.2018)

Mīļās Liepājas dzimšanas dienu svin arī paši mazākie liepājnieki – pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Viņi bija pulcējušies Liepājas 8.vidusskolā, lai kopā ar mūsu skolēniem dziedātu, dejotu un spēlētu mūsu pilsētai dzimšanas dienā. PII “Mazulītis” mazulīši bija sagatavojuši priekšnesumu par muzikantiem, PII “Gulbītis” audzēkņi parādīja mūsu jūras dažādo dabu, PII “Pasaciņa” audzēkņi bija bāka, kas rāda kuģiem ceļu, PII “Cīrulītis” audzēkņi nodemonstrēja, kā jāģērbjas Liepājas vējainajās dienās, bet PII “Gailītis” bērni zumēja – kā Liepājas liepas, pilnas bišu jūlijā.  Arī mūsu 2.klašu dejotāji bija sagatavojuši tautas deju par saulīti un 1.c klases komanda veiksmīgi atbildēja uz Notiņas un Sprīdīša grūtajiem jautājumiem. Ja visu sejās rotājas smaids – svētki ir izdevušies! Paldies dalībniekiem!

Priecīgu Liepājas dzimšanas dienu!

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja un fotografēja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure