Konkurss “Lasīt ir stilīgi” ! (26.04.2018)

24. aprīlī Liepājas 15. vidusskolā notika 5. klašu lasītprasmes konkurss. Mūsu skolu šajā konkursā pārstāvēja 5.a un 5. b klases skolēni: K. Blažkova, A. Vīksna, J. Jaščenko, S. Grandava, E. Sergejeva, V. Irkle, L. Ruško, L. Pētersons, M. Jansons, R. Boroduško. Cītīgi un radoši strādājot, mūsu skolēni ieguva 1. vietu.

Informāciju sagatavoja: I.Ruņģevica

Pasākums “Liepājnieki Latvijas 100″ (23.04.2018)

[Not a valid template]
Foto: Dada Liepa

Nodarbība “Zinātniskie eksperimenti” PAPILDINĀTS (19.04.2018)

19. aprīlī 4.-7. kl. skolēniem bija iespēja apgūt  ķīmiķa un fiziķa profesijas projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros –  uzzinot cik daudz un dažādās vietās ir iesaistītas šīs profesijas.
Ķīmiķis – farmācija, skaistumkopšana, pārtika, zinātne, pat kino  u.c
Fiziķis – ceļu būve, ražošana, laboratorija, zinātne u.c.
Lai saprastu cik dažāds var būt darbs šajās profesijās – kopā ar skolēniem tika veikti zinātniski eksperimenti katrā no minētajām nozarēm – gan veidojot coca colu, gan uzzinot kā top celtniecības putas, gan veidojot mākslīgās asinis šausmu filmai u.c.
Nodarbības laikā skolēni labprāt iesaistījās un izrādīja lielu ieinteresētību, un nodarbības beigās sauca – atkārtot! Atzīstot, ka šī bijusi viena no interesantākajām nodarbībām, kādā bijuši. Un šāda veida eksperimenti palīdzot daudz vieglāk izprast stāstīto, kā arī saprast, cik aizraujošas var būt fiziķa un ķīmiķa profesijas.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Foto: Dana Liepa

Profesija – frizieris (18.04.2018)

16. aprīlī 25 meitenēm no 5.-8.kl. bija iespēja iepazīt profesiju FRIZIERIS projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Devāmies uz Liepājas Modes un Mākslas studiju, kurā nodarbības vadītāja kā kļuvusi par frizieri, kur mācījusies un sniedza informāciju par profesijā nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, zināšanām – kas pastiprināti jāapgūst skolā, kādi eksāmeni jākārto, kā arī par to, kur iespējams apgūt minēto profesiju. Kam sekoja informācija par matu kopšanu, dažādiem darba instrumentiem un noderīgu mācību literatūru.  Tad meitenes sadalījās pāros un darbojās praktiski veidojot viena otrai  frizūru pēc izdalītajiem paraugiem.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Darba kārtība sestdien, 21.aprīlī (18.04.2018)

Darba kārtība sestdien, 21.aprīlī (pamatojoties uz  Ministru kabineta 2017.gada 25.aprīļa rīkojums Nr. 211 “Par darbadienas pārcelšanu 2018.gadā”)

9.00 – 11.30    individuālas konsultācijas pie mācību priekšmetu skolotājiem
10.30 – 11.30    pasākums aktu zālē 5.-7.klasēm
11.40 – 12.30    pasākums aktu zālē 8.-12.klasēm

Cienījamie vecāki! (13.04.2018)

Aicinām uz Liepājas 8.vidusskolas vecāku ārkārtas kopsapulci 17.aprīlī plkst. 18.00. Apspriežamais jautājums saistīts ar portālā “liepajniekiem.lv” 13.aprīlī publicēto rakstu “Internātskolu reorganizēs”.

Administrācija

Nodarbība “Kā darbojas prāts” (06.04.2018)

29. martā mūsu skolā ciemojās jaunais, atpazīstamais uzņēmējs liepājnieks Artis Daugins. Kurš dalījās iedvesmojošā stāstā par to, kā kļuvis par uzņēmēju, sniedzot informāciju par profesijā nepieciešamajām īpašībām, prasmēm un iemaņām, kā arī par to, kur iespējams apgūt minēto profesiju. Uzņēmējs neslēpa, ka prāts un tā spējas ir vienas no svarīgākajām, lai kļūtu par veiksmīgu uzņēmēju. Nodarbības laikā tika sniegtas atbildes un jautājumiem:
Kas ir talants – iedzimts gēns vai izcilas darba spējas?
Kā atrast savu talantu?
Uz ko ir spējīgs mūsu prāts, ja ar to strādā?
Kur rodas panākumu instinkti?
Cik liela nozīme ir idejām uzņēmējdarbībā?
Nodarbības laikā jaunieši labprāt iesaistījās un dalījās savās domās, jo daudzi atzina, ka sapņo par savu uzņēmumu.

20180329_123506

Informāciju sagatavoja: D.Brence

Prieks sportot! (05.04.2018)

Ar jautru mūziku un interesantām stafetēm šodien 1.klašu skolēnus pārsteidza sporta skolotāji, noorganizējot jautras stafetes visiem pirmklasniekiem. Lai bērniem būtu interesantāk un jautrāk, kopā ar viņiem vingroja jautra Lieldienu pīle. Skolēni mērojās spēkiem gan ātrumā, gan veiklībā, gan uzmanībā, skrienot un lienot cauri šķēršļiem, skrienot ar bumbiņām rokās. Lai visiem prieks sportot arī turpmāk!

[Not a valid template]
Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Jautrās Lieldienas! (05.04.2018)

Jau par tradīciju kļuvušas jautrās Lieldienu sacencensības, ko Liepājas 8.vidusskolas sporta skolotāji organizē PII ,,Mazulītis”” audzēkņiem un vecākiem. Mazie sportotāji rādīja savu veiklību dažādās stafetēs – gan skrienot, gan nesot olas, gan lienot cauri šķēršļiem. Bet mammas un tēti iemēģināja roku telpu hokejā – ar hokeja nūju ripināja oliņu. Garastāvokli visiem uzlaboja jautra un atraktīva Lieldienu pīle. Neviltots prieks bija gan bērnu, gan pieaugušo sejās, īpaši – saņemot godam nopelnītas balviņas.
Liels paldies skolotājiem un dalībniekiem!

[Not a valid template]
Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure