Projekts “Mūsu takas Latvijā”. (17.10.2018)

logo_MTL_2018

Skaistajā Latvijas atvasarā (2018. gada 11. – 12. oktobrī) Liepājas 8. vidusskolas dziedātāji un dejotāji, Latvijas valsts simtgades jauniešu iniciatīvas “Pilsēta izAICINA” ietvaros, realizēja projektu “Mūsu takas Latvijā”.

Projekta mērķis bija izveidot  koncertprogrammu kā veltījumu Latvijas valsts simtgadei, kas pierāda mūsu piederības sajūtu savai valstij, dzimtajai pilsētai – Liepājai. Koncertprogrammā tika cildināti Liepājas novada radošie cilvēki, komponisti, dzejnieki un horeogrāfi.

Liepājas 8. vidusskolas radošie un talantīgie skolēni vij dziesmu, deju un dzejas nelielās taciņas, ar kurām bija pazīstami tikai mūsu skolas, Liepājas un Kurzemes ļaudis. Sniedzot koncertus Valmieras 5. vidusskolā un Valkas J.Cimzes ģimnāzijā, projekts deva iespēju savienot Latvijas rietumos un ziemeļos augošos jauniešus kopīgajā radošajā darbībā.

Liepājniekiem bija iespēja iepazīt Latvijas ziemeļdaļas skolas un skolēnus, kā arī doties uz Tartu AHHA zinātnisko centru.

Programmu veidoja: kordiriģente Ilze Āboliņa un deju kolektīva vadītāja Vineta Egliena

Projekta atbalstītāja/palīgs: Linda Antonova

Materiālu sagatavoja projekta koordinatore: Irina Rozentāle

Animācijas profesijas (16.10.2018)

12.oktobrī mūsu skolā karjeras attīstības atbalsta projekta Nr. 8.3.5. ietvaros notika 7.nodarbības sākumskolas skolēniem, kurās skolēni iepazina dažādas profesijas animācijā. Nodarbības ietvaros skolēni uzzināja ko dara režisors, animators, scenārists  u.c. šīs nozares pārstāji, kā arī paši iesaistījās pakārtotā animācijas filmas izveides procesā, darbojoties stop motion un zīmētas animācijas tehnikās, praktiski izmēģinot, kā tas notiek praksē, apgūstot kadrēšanas, tēlu, fonu, kustības un filmēšanas pamatus, kas skolēniem ļāva  uztvert animācijas veidošanas kopskatu.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Liepājas Biznesa centra uzņēmumu “Expedit Baltic” apmeklējums (12.10.2018)

10. oktobrī ar 8.a un 9.a klases jauniešiem karjeras nedēļas ietvaros apmeklējām Liepājas Biznesa centra uzņēmumu ” Expedit Baltic”.
Jaunieši tika laipni uzņemti un iepazīstināti ar uzņēmuma darbību atklājot, ka šis ir Dāņu meitas uzņēmums, kurš ražo veikalu iekārtojumu tādiem veikaliem  kā Lindex, Lauma Lingerie, JYSK u.c. Tā kā Liepājā notiek tieši metāla mēbeļu ražošana – jauniešiem bija iespēja vērot kā no metāla sagataves top stendi, plaukti u.c. lietas, gan vērot vērienīgas uzņēmuma iekārtas, gan redzēt darbībā mehatroniķus, metinātājus, programmētājus, plānotāju, pārdošanas daļas vadītājus u.c. profesiju pārstāvjus. Jaunieši ar interesi vēroja un uzdeva dažādus jautājumus atzīstot, ka ir ļoti interesanti redzēt kā viss notiek ” pa īstam”. Par pārsteigumu jauniešiem nācās uzzināt, cik svarīga loma šajās profesijās ir matemātikai un programmēšanai, ko uzņēmuma vadība arī novēlēja apgūt tiešām labi, parādot arī veidu, kā caur spēlēm un dažādām programmām to var sākt apgūt jau skolas laikā, lai turpmākajā karjeras izvēlē būtu vieglāk – jo mehatronika un tai atvasinātās profesijas būšot neaizstājamas profesijas arī nākotnē.


Informāciju sagatavoja: D.Brence

Augļu un dārzeņu kaleidoskops! Visās varavīksnes krāsās! Rudens krāsās! (11.10.2018)

Gan meitenes un zēni, gan dažnedažādi dzīvnieciņi, gan mašīnas un kuģi, gan mājas un būdiņas, gan tuvējā un tālākā apkārtnē, iespējams, garākais kabacis – čūska. Tas viss bija aplūkojams sākumskolas gaiteņos, svinot rudens ražas svētkus – Miķeļus. Pateicoties skolēnu izdomai un čaklajām rociņām, pateicoties vecāku aktīvai līdzdalībai, pateicoties skolotāju atbalstam, katru gadu mēs priecājamies par interesantajiem darbiņiem. Lai radošas idejas arī turpmāk! Paldies visiem dalībniekiem!


Fotografēja un informāciju sagatavoja: direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Mācību evakuācija (11.10.2018)

Šodien Liepājas 8.vidusskolā plkst. 12.40 tika veikta ugunsdrošības vispārēja mācību evakuācija. Tās laikā tika pārbaudīta skolēnu un darbinieku operatīvā prasme evakuēties no ēkas, kā arī tika pārbaudīta automātiskā ugunsdrošības aizsardzības sistēma. Kā atzina novērotāja direktores vietas izpildītāja A.Kuncīte – viss noritējis bez aizķeršanās.112

Informāciju ievietoja: ugunsdrošības un aizsardzības speciālists A.Juzups

5. Skolotāju erudīcijas konkurss (03.10.2018)

Skolotāju dienu godinot, trešdien, 3.oktobrī, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Spārni” notika 5. Skolotāju erudīcijas konkurss, kurā piedalījās 11 Liepājas izglītības iestādes. Šī gada tēma bija “Skola ir kā dārzs”, kuras ietvaros komandas demonstrēja savas radošās prasmes prezentācijā un sacentās aso prātu cīņā, atbildot uz dažādiem interesantiem jautājumiem par augiem, ziediem, ogām, kukaiņiem un citām ar dārzu saistītām lietām. “Izravēdami” sāncenšus, Liepājas 8.vidusskolas komanda “Fruktiņi” – Linda Antonova, Arnis Juzups, Matīss Mickus, Jānis Rudzītis un Zanda Valinska –  ieguva 2. vietu.
received_465820650595538received_243873249635279
Informāciju sagatavoja: Zanda Valinska, latviešu valodas, literatūras un kulturoloģijas skolotāja.