“Profesija žurnālists” (28.11.2018)

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs ietvaros 27. novembrī mūsu skolā notika karjeras atbalsta pasākums, kurā tika iepazīta profesija žurnālists. Nodarbību vadīja žurnāliste Inese Liepiņa, kas šobrīd strādā J.Dombura komandā.
Nodarbības vadītāja stāstīja kā kļuvusi par žurnālistu, kur mācījusies un sniedza informāciju par profesijā nepieciešamajām prasmēm, iemaņām, zināšanām. Kā arī dalījās ikdienas notikumos. Ļoti interesanta izvērsās žurnālistes darba somas satura minēšana un inventāra apskatīšana.
Katram skolēnam bija arī iespēja iejusties žurnālista lomā atspoguļojot šobrīd karstākos pasaules jaunumus.

Fotografēja un informāciju sagatavoja: Dina Brence

Ziemassvētku smarža (28.11.2018)

Ne tikai mazie pirmsskolēni gatavojas Ziemassvētkiem. Savas prasmes un iemaņas piparkūku cepšanā atsvaidzina vai veido no jauna arī sākumskolēni. Šodien čakli strādāja 2.a klases skolēni, sacepot pilnus šķīvjus gan ar zvaigznītēm, gan eglītēm, gan sirsniņām u.c. interesantām figūriņām. Arī viņi savām mammām būs čakli palīgi, gaidot svētkus. Jaukus un mīļus Ziemassvētkus!

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Ziemas pasaka (28.11.2018)

Kas tur tā čalo, kas tur tik jauki smaržo? Kā M.Stārastes “Ziemas pasakā”! Tur jau bērni gatavojas Ziemassvētkiem! Lai arī skolas sētā zied sakuras, ziema ir sevi pieteikusi ar mazu, siltu sniedziņu uz jauku saulīti. Tuvojas Ziemassvētki, tāpēc jāsāk gatavot ko svētku galdam! ko? Protams – piparkūkas! Tāpēc šodien atkal skolā viesojās PII “Mazulītis” sagatavošanas grupiņas audzēkņi, lai kopā ar 4.b klases skolēniem mācītos cept piparkūkas. Mazie paši cītīgi mīcīja un rullēja mīklu, kā arī izspieda un izgrieza dažādas figūriņas. Kamēr piparkūkas cepās, mācījās rotāt papīra piparkūkas. Nu viņi savām mammām būs dūšīgi palīgi, gaidot Ziemassvētkus!

Paldies visiem dalībniekiem! Priecīgus Ziemassvētkus!

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

“Pārmaiņu domāšanas stratēģija karjeras izvēlē” (28.11.2018)

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs ietvaros skolā notika karjeras atbalsta pasākums 9.-12. klašu puišiem par pašnovērtējuma veikšanas tēmu. Nodarbību vadīja apmācību treneris un uzņēmuma «Karjeras Konsultācijas» īpašnieks Aleksis Daume, kas puišiem  mēģināja palīdzēt saprast – kā rodas pašvērtējums un kas vīrieti padara par vīrieti. Jo tieši ar pareizu pašvērtējumu vīrietī rodoties vēlme sākt domāt un veidot savas dzīves stratēģiju.  Pasniedzējs uzsvēra, cik svarīgi ir mainīt savu līdzcilvēku loku un sadarboties ar cilvēkiem, kas domā savādāk, lai izsistu sevi no komforta zonas, jo tikai tad tu gūsti pieredzi, kas attīsta domāšanu, tam sekoja arī ierosinājums, kur smelties enerģiju, lai rastu motivāciju sākt rīkoties, jo bieži skolēniem nākas darīt to, ko negribas.
Nodarbības nobeigumā lektors palīdzēja skolēniem  veicināt spēju strukturēt savu domāšanu tā, lai karjeras plānošana būtu veiksmīga.

20181126_132703

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Vecāku diena (26.11.2018)

Ceturtdien 29.novembrī plkst. 17.00 -19.00 vecāku tikšanās ar mācību priekšmetu pedagogiem.

ABC – svētki! (22.11.2018)

ABCJau trešo mēnesi mazie pirmklasnieki cītīgi apmeklē skolu. Šodien, 22.novembrī, viņiem tika sarīkoti svētki – ABC svētki! Pie pirmklasniekiem viesojās Burtu meitiņa, kas lika pildīt interesantus uzdevumus. Mazie skolnieki bija arī paši sagatavojuši jaukus priekšnesumus, kurus ar prieku visi noskatījās. Visi pastrādāja godam. Nu viņi ir īsteni skolēni! Tagad kārtīgi jāpievēršas mācību darbam! Paldies 1.a, 1.b un 1.c klasēm un Burtu meitenei! Lai jums veicas!


fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Latvijai 100! (21.11.2018)

Otrdien, 20.novembrī, atkal mūsu skolā viesojās PII “Mazulītis” audzēkņi, lai kārtīgi izskraidītos un pasportotu mūsu lielajā sporta zālē. Mūsu sporta skolotāji bija sarīkojuši Spēkavīru sporta spēles, lai mazie varētu mēroties spēkiem un parādīt sev un citiem, ko prot. Neviltots prieks bija redzams mazo sejās gan sportojot, gan saņemot balvas! Paldies sporta skolotājiem J.Dudko, M.Mickum, N.Lagzdiņam un PII audzinātājām!

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

LATVIJAI – 100 (17.11.2018)

Vēl tikai dažas dienas un visa Latvija svinēs savas valsts 100. gadadienu. Skolās šī pasākuma ieskaņa sākusies krietni ātrāk, gan ar dalību skolas un pilsētas svētku pasākumos, gan ar skolas noformēšanu. Mūsu skolēnu un skolotāju radošā dāvana – rakstaini cimdi – silda skolu un liek neaizmirst cimdu rakstos iezīmēto un ieadīto spēku. Sasildīsim un samīļosim savu Latviju kopā!

Lai gaiši un mīļuma pilni valsts svētki skolēniem, viņu vecākiem un visiem skolas darbiniekiem!

Informāciju sagatavoja direktores pienākumu izpildītāja Anita Kuncīte, direktores vietniece audzināšanas jomā Mudrīte Štrausa.

Vizuālā materiāla autori Aiga Hasnere un Jānis Rudzītis.

Daudz laimes, Latvija! (15.11.2018)

karogs

Ne tikai skanīgās 8.vidusskolas skolēnu balsis šonedēļ pieskandina skolu! 14.novembrī mūsu zālē vērienīgi svētkus svinēja PII “Mazulītis” četras grupiņas. Gan ar dejām, gan dziesmām un dzejoļiem mazie pirmsskolēni sveica mīļo Latviju dzimšanas dienā. Pie mazajiem ciemos bija uzaicināti arī mūsu skolēni. Priekšnesumus sniedza 3.klašu dejotāji (skolotāja V.Egliena), bet dziedāja 5.-9.klašu koris (skolotāja I.Āboliņa). Un, kā jau svētkos pieklājas – cienasti. PII “Mazulītis” vadītāja pateicās gan mazajiem pirmsskolēniem par centību, gan mūsu skolēniem par jauko uzstāšanos. Paldies visiem dalībniekiem! Jaukus svētkus!

Informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure

Latvijai 100! (15.11.2018)

LV_100

Arī paši mazākie sākumskolas skolēni gatavi svinēt Latvijas dzimšanas dienu, tāpēc 14.novembrī mazie pirmklasnieki bija sapulcējušies skolas aktu zālē.  Viņi bija cītīgi mācījušies daudz ko par Latviju, iemācījušies arī skaistus dzejoļus par mūsu zemi. Skolēni strādāja grupiņās un pēc tam visiem parādīja, kas sanācis. Malači! Paldies visiem dalībniekiem! Jaukus svētkus!


Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure