Vecāku diena (23.04.2019)

Aicinām 25.aprīlī plkst. 17.00-19.00 apmeklēt mūsu skolā Vecāku dienu, lai individuāli pārrunātu ar mācību priekšmetu skolotājiem Jums un Jūsu bērnam aktuālus jautājumus, kas saistīti ar mācību procesu.

(19.04.2019)

18.aprīlī godam izlustējāmies Lieldienu tradīciju garā, bijām raibi kā Liedienu olas, veseli kā pūpoli un laimīgi kā pavasara zaķi veicot jautrās Lieldienu atrakcijas.  Atrakcijās bija iespēja gan pārbaudīt savu veiklību un prātu, gan saliedēties darbojoties komandā.
Paldies pedagogu kolektīvam par sadarbību un skolēniem par enerģiju, azartiskumu un smaidiem sejās. 
Priecīgas Lieldienas! 

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Foto: Jānis Rudzītis 

Integrētā mācību stunda (17.04.2019)

16.aprīlī, Lieldienas gaidot un bērnību svinot, apvienotajā literatūras, mājturības un tehnoloģiju stundā 5.A klases skolēni iepazina Jāņa Jaunsudrabiņa bērnības atmiņu tēlojumu ”Baltā grāmata”. Latviešu valodas un literatūras skolotājas Z.Valinskas un mājturības un tehnoloģiju skolotāja J.Rudzīša vadībā skolēni lasīja tēlojumu par Lieldienām, saskatot tajā atspoguļotās Lieldienu tradīcijas un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus, kā arī strādāja interaktīvi un radoši, sacerot dzejoļus par krāsām un no koka izgatavojot Lieldienu dekorus.

Informāciju sagatavoja Z.Valinska

 

Nodarbība “Profesija – kanisterapeits” (16.04.2019)

2019. gada 11.aprīlī 1. klases skolēni iepazinās ar profesiju kanisterapeits. Cilvēks – kanisterapeits un suns – kanisterapeits projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Šī bija nodarbība kuras laikā tiek sniegta īsa teorētiska informācija par profesiju  kanisterapeits, Bērniem tika stāstīts, ka kanisterapija(suņu terapija) ir dziedināšana saskarsmē ar īpaši selekcionētiem un apmācītiem suņiem kvalificēta terapeita vadībā. Tā var palīdzēt risināt problēmas psihiskajā, fiziskajā, intelektuālajā un sabiedriskajā jomā, tai sekoja praktiska darbošanās kopā ar suni Alfiju, profesijas demonstrēšana iesaistot skolēnus. 
Nodarbības laikā skolēni uzdeva daudz jautājumu un labprāt iesaistījās diskusijās uz uzdevumos.
Pēc nodarbības gan bērni, gan skolotāji atzina, ka bija ļoti interesanta un bērnu vecumam piemērota nodarbība.

Informāciju sagatavoja: D.Brence

Krāsu sprādziens! (12.04.2019)

Katru gadu pavasarī mostas krāsas – debesīs, pumpuros, ziedos, cilvēku apģērbā. Arī Liepājas 8.vidusskolā. Kad meiteņu mājturības pulciņa dalībnieces skolotājas A.Hasneres vadībā veido savas kārtējās kolekcijas. Pilsētas modes skates – konkursa tēma – Krāsu sprādziens. Šogad tapa 3 kolekcijas: 4.- 6.klašu grupai “Domu pavedieni”, 8.klašu grupai “Atkal no jauna”, 9.klašu grupai “Dūmaka”. Kā parasti, mūsu meitenēm daudz balvu – meitenes ieguva atzinības, jauniešu žūrijas un lielās žūrijas specbalvas. Un, kā citus gadus, visi ļoti atzinīgi novērtējuši mūsu skaistās un iznesīgās meitenes. Paldies dalībniecēm, skolotājai, vecākiem! Tikpat krāsainus, skaistus un interesantus tērpus gaidīsim atkal citu gadu!


Informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Čaklo pirkstu čempionāts (12.04.2019)

Trešdienas (10.04.2019.) pašā viducī J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolā tikās rokdarbus iemīļojušie skolēni un viņu skolotāji. Tur norisinājās ikgadējās ātradīšanas un ātrnaglošanas sacensības. Ātrnaglošanas čempionāts ”Sit trāpīgi” notika piekto reizi, savukārt ātradīšanas čempionāts ”Adi ātri” – jau astoto. Par ātrākās adītājas titulu cīnījās 31 meitene, bet savas prasmes darbā ar āmuru rādīja 16 zēni un 9 meitenes. Ādīšanas pārbaudījumā meitenēm vajadzēja 20 minūšu laikā noadīt pēc iespējas vairāk kārtu. Labākais rezultāts bija 36 kārtas. Savukārt ātrnaglošanas sacensību vērtēšanā un organizēšanā iesaistījās paši skolēni. Šogad naglošanas uzdevums ticis sarežģīts. Iepriekš koka klucis ticis iestiprināts galdā un tad skolēni tajā dzinuši naglas. Pēdējā brīdī organizatori izlēmuši naglošanas disciplīnā arī skolotājus likt pie darba. Kaut arī komandā vajadzēja būt diviem zēniem un vienai meitenei, piedalīties gribētāju nav trūcis. Liels paldies Liepājas 8.vidusskolas dalībnikiem un viņu pedagogiem – I.Vasiļjevai, A.Hasnerei un J.Rudzītim par piedalīšanos!

Ātradīšana:

5. – 7. klašu grupa:
1.vieta Ieva Anita Petrēvica 
2.vieta Anija Siksna
3.vieta Evija Iļska

8. – 9. klašu grupa:
1.vieta Ksenija Mustafinova
2.vieta Anastasija Molokanova
3.vieta Paula Lībeka

Ātrnaglošana:

Meitenes:
1.vieta Aleksandra Kuzņecova
2.vieta Evelīna Jergina
3.vieta Amanda Staraste

Zēni:
1.vieta Ralfs Spēks
2.vieta Daniels Liparts
3.vieta Ralfs Lazda

Komandas:
1.vieta J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskola
2.vieta Liepājas Valsts 1.ģimnāzija
3.vieta Liepājas 8.vidusskola

Foto: D.Ģelzis
Foto: R.Šuļga

 
Skatīt raksta avotu
 

Karjeras nodarbība “Karjeras lēmumu pieņemšana personības izaugsmes aspektā” (10.04.2019)

9. aprīlī mūsu skolā atkārtoti ciemojās lektors Aleksis Daume, kas palīdzēja jauniešiem apzināties savas spējas, talantus un vērtības tā ceļot skolēnu pašnovērtējumu, kas ir būtisks jebkura karjeras lēmuma pieņemšanai.
Lektors iedvesmojoši dalījās skolēniem saprotamos piemēros kā labāk izprast sevi un nebaudīties atšķirties, kas gan motivēja, gan lika pasmaidīt. “Cieni citus un cienīs tevi!”, “Iemācies 100% ieklausīties tajā, ko cilvēki tev saka un velti viņam visu savu uzmanību, tā nav tikai elementāra cieņa, bet arī izcilākais veids kā tiešām sadzirdēt ko no tevis gaida, lai tu būtu labs darbinieks”, ir lietas, kuras atgādināja iedvesmojošais lektors.
Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Lieldienu radošās darbnīcas (10.04.2019)

Silta, silta saulīte 
Istabas galā.
Zaļa, zaļa zālīte
Lieldienu rītā. 

Calis_2019Pavasaris jau klāt, siltā saulīte jau silda, zaļā zālīte jau sakuplojusi. Un lieliem soļiem tuvojas Lieldienas – ar raibām oliņām, ar košiem pumpuriem. 
Arī Liepājas 8.vidusskolā kārtējo reizi notika Lieldienu radošās darbnīcas skolēniem kopā ar vecākiem, lai kārtīgi sagatavotos šiem jaukajiem pavasara svētkiem. Tika gatavoti zaķi un cāļi, olu turētāji un kartiņas. Un, kā parasti – rotātas un krāsotas oliņas – raibu raibās. Visiem bija liels prieks par pašdarinātajām lietiņām. Paldies dalībniekiem un skolotājām, kas visiem radīja šo prieku! Lai visiem siltas, mīļas, interesantas Lieldienas! 

Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure 

Lieldienu radošās darbnīcas (08.04.2019)

Lieldienu_zakis_2017
Lieldienu radošās darbnīcas skolēniem

kopā ar vecākiem
9.aprīlī plkst. 17.00 – 19.00

Smiekli, joki, anekdotes (PAPILDINĀTS) (08.04.2019)

Jau ceturto gadu Liepājas 8.vidusskolas sākumskolā joku nedēļā skan smiekli un aplausi – skaļāki kā parasti. Jo ir iemesls – notiek Anekdošu šovs! Mazie skolnieki stāsta interesantas un smieklīgas anekdotes gan par ģimeni, gan sadzīvi, gan dzīvniekiem. Un, protams, par skolu. Un, protams – par blondīnēm! Visiem arī ļoti patika tie priekšnesumi, kur dalībnieki bija interesanti, smieklīgi un atbilstoši apģērbušies. Žūrijai bija ļoti grūti izšķirties. Kā teica konkursa iniciatore, bijusī Liepājas 8.vidusskolas skolotāja, šogad – žūrijas locekle Zanda Ančenko: “Mazie šogad izgrieza pogas lielajiem!” Jo tā arī bija – abas 1.vietas pirmklasniekiem! Apsveicam visus uzvarētājus!

1.vieta – Milāna Vainoska, Arturs Lazdiņš,
2.vieta – Matīss Kurakins, Gabriela Bite,
3.vieta – Eva Šmediņa, Leonora Kāposta,
Pateicība – Ksenija Miliuse, Maksis Ivaņisovs, Patrīcija Ķergalve, Leonora Kāposta.

Paldies arī pārējiem dalībniekiem par interesantajiem priekšnesumiem, kas uzlaboja visiem garastāvokli! Uz tikšanos citu gadu!


Fotografēja un informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure