Līgojas bērnu radītie vides objekti (19.03.2018)

1.titulbildeLiepājas Sv.Jāzepa Romas katoļu katedrāles dārzā un galerijā “Svētā Jāzepa tornis”, kā veltījums pilsētas 393.dzimšanas dienai, apskatei izstādīti dažādi konkursa “Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās” mākslas darbi, vides objekti. Tos veidojuši Liepājas bērni un jaunieši, savas idejas realizējot mākslā. Liepājas 8.vidusskolu pārstāvēja vairāki skolnieki – Viktorija Vidiburskis, Zanda Kļimova, Karīna Dūkupa, Džeina Embrasa, Keita Embrasa un skolotāja Anželika Vilsone. Tornī pie griestiem lidinājās bērnu radītas spāres, uz palodzēm tupēja veidoti putni utt. Šaurajās torņa galerijas telpās pulcējās gan paši mākslas darbu autori, gan viņu tuvinieki un skolotāji. Starp Liepājas 8.vidusskolas skolēnu – Reiņa Emīla Aļļa, Dāvja Ziemeļa darbiem novietots arī skolotāja Jāņa Rudzīša darbs – koka ābols. Viņš pats saka, ka ir būtiski būt pašam par piemēru, kā arī parādīt, kā no defekta var radīt efektu. Skolotājs priecājas par iespēju šādos projektos iesaistīties kopā ar skolēniem. Viņš pauž cerību, ka šī tradīcija varētu turpināties, neapstājoties pie Latvijas simtgades. Daudzi citi no atnākušajiem priecājās par izstādei izvēlēto vietu. Tā bijusi mākslinieces Iritas Timbras ideja, kas bērniem un skolotājiem veltīja iedvesmojošus vārdus: “Man ir liels lūgums vecākiem – lūdzu, atbalstiet savus bērnus, cik vien jums ir spēka. Kamēr vien bērni vēlas radoši izpausties, radiet viņiem tam nepieciešamos apstākļus, jo tā mūsdienās ir milzīga vērtība. Mēs šeit esam sapulcējušies to bērnu dēļ, kas vēlas kaut ko darīt, un tas ir nenovērtējami!” Pateicības vārdus veltīja gan skolotāji cits citam, gan vecāki un bērni, kas ne vienam vien pedagogam lika nobirdināt pa asarai un gūt jaunus spēkus turpināt iesākto. Skolēni un skolotāji saņēma pateicības rakstus un diplomus – augstāk novērtētie darbi tiks iesniegti nākamajai kārtai – valsts konkursam, tostarp arī Liepājas 8.vidusskolas zēnu darbi. Turēsim īkšķus!

Skatīt raksta avotu
Informāciju sagatavoja: J.Rudzītis