“Mana karjera” (25.03.2019)

20. martā skolas zālē pulcējās Liepājas 8. vidusskolas 9. – 12. kl. jaunieši un Liepājas internātpamatskolas 7.-9.kl. skolēni ,kas ir ieinteresēti profesijās, kas saistās ar ķīmiju un fiziku. Notika divas nodarbības, kuru laikā skolēni tikās ar ķīmiķi Igoru, kurš šobrīd strādā Zinātnes teātrī un regulāri skolēniem māca fiziku un ķīmiju interesantā veidā. Nodarbības vadītājs dalījās ar informāciju, kur pats apguvis šo profesiju un atklāja daudz darba vietas, kurās ikdienā strādā fiziķi un ķīmiķi, kas skolēnos izraisīja izbrīnu. Jo lielākā daļa pat nenojauta, ka šie profesiju pārstāvji darbojas gan medicīnā, gan farmācijā, gan skaistumkopšanā un pat kino.  
Nodarbības vadītājs stāstīja, ka apgūstot ķīmijas un fizikas nozares profesijas, var strādāt:
1) ķīmijas jomas profesijas -būvniecības uzņēmuma materiālu testēšanas laboratorijā; farmācijas zāļu izstrādes un testēšanas laboratorijā; pārtikas kvalitātes laboratorijā. Filmu industrijas specefektu laboratorijā.
2) fizikas jomas profesijas -jaunu materiālu izgudrošana un pielietošana būvniecībā; kosmosa materiālu izpētes laboratorijā; elektroierīču testēšanas laboratorijā – elektrības indukcijas ierīces u.c.
Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

FacebookTwitter