UNESCO atzīmē Starptautisko Lasīt un rakstītprasmes dienu (10.09.2019)

saplva

Arī Liepājas 8.vidusskolas sākumskolas skolēni, atzīmējot šo dienu, katru gadu piedalās glītrakstīšanas konkursā. Skolotājām grūti izvēlēties pašus, pašus labākos, jo visi skolēni ļoti, ļoti cenšas rakstīt glīti, bez kļūdām un labojumiem! Paldies visiem dalībniekiem par centību! Lai veicas arī turpmāk!

„Lasīt un rakstītprasme ir vislabākās zāles”ar tādu devīzi šogad UNESCO atzīmēs Starptautisko Lasīt un rakstītprasmes dienu (International Literacy Day) 8. septembrī.UNESCO pētījumā secināts, ka spēja uzturēt labu veselību ir cieši saistīta ar cilvēka izglītības līmeni. „Neizglītots cilvēks vienkārši ir vairāk tendēts uz sliktu veselību, jo mazāk spējīgs sarūpēt nepieciešamo medicīnisko aprūpi sev un savai ģimenei,” skaidro UNESCO ģenerāldirektors Koičiro Macura (Koïchiro Matsuura). „Lasīt un rakstītprasme ir nozīmīgs līdzeklis, kas nodrošina sabiedrības veselības saglabāšanu.”

Informāciju sagatavoja un fotografēja direktores vietniece izglītības jomā M.Daubure