Nodarbība ‘’Mākslas un zinātnes sadarbība arhitektūrā” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros (17.11.2021)

15.novembrī Liepājas 8.vidusskolas 8.klašu skolēniem notika   Laboratorium Zinātnes skolas  tiešsaistes nodarbība  “Mākslas un zinātnes sadarbība arhitektūrā”.

11Šajā nodarbībā skolēniem ķīmijas un vēstures zināšanas lieti noderēja, runājot par arhitektūras  un mākslas objektiem, tai skaitā par Brīvības pieminekli.

Skolēni uzzināja par skābekļa ķīmiskajām īpašībām un to ietekmi uz metāla apdari arhitektūrā. Kāpēc baznīcu kupolus un “zelta” gaiļus apstrādā ar apzeltīšanas tehniku nevis izgatavo no tīra zelta?  Kāpēc daudzi pieminekļi ir zaļā krāsā? Kāpēc Rīgā Vanšu tiltam vantis ir sastiprinātas? Kā 100 un vairāk gadu vecām ēkām ķieģeļu krāsa var saglabāties tik spilgta?

Nodarbības vadītājs demonstrēja dažādus eksperimentus, uzskatāmi parādot  rezonanses efektu, aktīvo metālu īpašības.

Skolēni atbildēja uz nodarbības vadītāja uzdotajiem jautājumiem, bet ķīmijas stundā vēlreiz pārsprieda nodarbībā dzirdēto.

Teksts: direktora vietniece audzināšanas darbā D. Mickus