Koncertlekcija “Lāčplēša dienā” (23.11.2021)

soma

Patriotu nedēļā Liepājas 8.vidusskolas 6.un 7.klašu skolēni noskatījās digitālu  koncertlekciju “Lāčplēša dienā” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Tas ir izglītojošs un muzikāls audiovizuāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem.

Skolēni ieklausījās ne tikai patriotiskās dziesmās, bet arī papildināja savas zināšanas par Latvijas vēsturi. Lekcijas noslēgumā bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem, kurus bija sagatavojuši koncertlekcijas veidotāji. Skolēni rakstīja arī atsauksmes.

Fragmenti no skolēnu atsauksmēm:

“Man patika patriotiskās dziesmas, ko izpildīja dziedātāja Rūta Dūduma”;

“Uzzināju par trīs drosmīgiem vīriem un to, ka mūziku kinofilmai “Vella kalpi” uzrakstījis Raimonds Pauls”;

“Lekcijā dzirdēju sen nedzirdētas dziesmas”;

‘’Es uzzināju, ka slavenos vārdus  “Tēvzemei un Brīvībai” teicis Kārlis Skalbe”;

“Man patika latviešu dziesmas, dažas pat noklausījos vairākas reizes”;

“Ļoti patika dziesmu izvēle un fakti par dziesmām un vēsturi”;

“Daudz ko uzzināju par Lāčplēša dienu”;

“Patīk, ka uzstājas mūsdienīgi mūziķi”;

“Uzzināju, ka netālu no Babītes ezera un Tīreļu purva atrodas Ziemassvētku kauju muzejs”;

‘’Patika kadri no filmas “Dvēseļu putenis” un dziesmas , ko izpildīja Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns”;

“Man bija svētku sajūta, klausoties šo koncertlekciju”.

Informāciju sagatavoja: direktora vietniece audzināšanas darbā D. Mickus