“Istabas teātra” interaktīvās izrādes novembrī programmas ‘’Latvijas skolas soma” ietvaros (05.12.2021)

soma

Liepājas 8.vidusskolas 12.klašu skolēni  noskatījās interaktīvo izrādi “Klusētāji–ekrānā”. Skolēniem bija iespēja just līdzi galveno varoņu stāstījumam, kā arī  ietekmēt  tālāko izrādes gaitu, izvēloties sekot kādam no varoņiem vai arī palikt “klasē”. Skolēni pēc izrādes noskatīšanās klases stundā diskutēja par redzēto  un izteica savu viedokli- kurš no varoņiem viņiem simpatizēja visvairāk un kāpēc?

Savukārt  4.un 5.klašu skolēni noskatījās  video iestudējumu “Puika ar suni”. Video ir uzņemts ar vienu kameru, kas seko aktierim visu iestudējuma laiku, panākot klātbūtnes efektu. “Puika ar suni” ir varonīgs stāsts par 8 gadīgu zēnu Zigi,  kurš vēro savām bērna acīm 2. Pasaules kara laika notikumus vāciešu okupētajā Rīgā, kad Ziga tēvs Žanis Lipke viņu mājas pagrabā slēpa  ebreju ģimenes un izglāba  no nāves briesmām. Skolēniem izrāde likās ļoti neparasta, jo tajā atdzīvojās daudzi priekšmeti, un viens aktieris iemiesojās daudzos tēlos. Skolēni pēc izrādes noskatīšanās uzzīmēja galvenos  tēlus.

Zīmējumi no izrādes “Puika ar suni”.

Teksts: direktora vietniece audzināšanas darbā D. Mickus