Liepājas teātra izrādes maijā programmas “ Latvijas skolas soma” ietvaros (13.06.2022)

soma

Maija mēnesī  Liepājas 8.vidusskolas skolēni apmeklēja vairākas Liepājas teātra izrādes.

8.a klases skolēni 11. maijā noskatījās  DŽ. Dž. Džilindžera  izrādi “Polianna”. Jaunieši bija ļoti priecīgi, ka atkal varēja skatīt izrādi klātienē. Prieks bija arī par izrādes saturu un emocijām pēc izrādes. Klases stundā tika runāts par savstarpējām attiecībām, kopīgi diskutēts par vecāku un bērnu attiecībām, kā arī problēmsituācijām izrādes gaitā. Pēc teātra apmeklējuma bija jūtams, ka klase ir daudz saliedētāka un draudzīgāka nekā iepriekš. Skolēni norādīja, ka patika skatuves scenogrāfija, dziesma, kura skanēja izrādē, kas atspoguļoja prieka spēli.

24.maijā  skolēni no 6.-9.klasei , kuriem bija interese par teātra aizkulisēm, varēja noskatīties Liepājas teātra  izrādi ZOOM platformā “Kā top izrāde?”. Izrādes-lekcijas mērķis  ir atraktīvā veidā parādīt skolēniem, ka teātris ir vienots organisms, kurā katras profesijas pārstāvis – sākot no skatuves tehniskajiem darbiniekiem, grāmatvežiem, butaforiem un beidzot ar direktoru un, protams, aktieriem un režisoru ir neatņemama sastāvdaļa.

24.maija vakarā 10.-12.klašu skolēni devās uz izrādi “Vienaldzības gadsimts”. Jaunieši atzinīgi novērtēja izrādi, jo tā bija mūsdienīga, dinamiska, jautra un ar dažviet jauniešiem “vairāk” izprotamu leksiku un saturu. Izrādē varēja vilkt paralēles ar nesen pārdzīvoto Covid laiku, kad visa dzīve norisinājās ekrānā.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece audzināšanas darbā D. Mickus