Jūras spēkiem 30 (04.11.2022)

04.novembrī 1. a klase tikās ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvi, Jūras spēku kapelānu, virsleitnantu Dāvidu Šternu, kurš skolēnus iepazīstināja ar izstādes “Jūras spēkiem 30” saturu. Tikšanās laikā D. Šterns pastāstīja par savu nodarbošanos NBS Jūras spēkos un par Jūras spēku vēsturi, darbības mērķi un uzdevumiem.

Skolēni uzdeva jautājumus par Jūras spēkiem, Nacionālo bruņoto spēku darbību un centās izprast, kāpēc svarīga ir kamuflāža, cik droša ir mūsu valsts un ko mēs varam darīt, lai justos droši.

“Jūras spēkus sāka veidot 1992. gadā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. 1992. gada 11. aprīlī notika svinīgā karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes karakuģa “Sams”. Šis datums tiek uzskatīts par Latvijas Jūras spēku atdzimšanas dienu. Kopš 1992. gada 20. maija panākta regulāra valsts jūras robežas kontrole, ko iesākumā veica trīs kuģi, laika gaitā to skaits ir palielinājies.

Jūras spēkos ietilpst šādas vienības: Mīnu kuģu eskadra, Patruļkuģu eskadra, Krasta apsardzes dienests, Jūras novērošanas un sakaru dienests, Baltijas valstu pretmīnu aprīkojuma darbnīca un Jūras spēku orķestris.

Jūras spēku galvenie uzdevumi ir:

<< nodrošināt vienību kaujas un mobilizācijas gatavību;

<< sagatavot personālsastāvu dalībai Ziemeļatlantijas līguma un Eiropas Savienības starptautiskajās operācijās;

<< iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus un veikt spridzināšanas darbus;

<< veikt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, piedalīties ekoloģiskajā uzraudzībā un kuģošanas režīma ievērošanas kontrolē;

<< veikt gaisa telpas, teritoriālās jūras un iekšējo ūdeņu (izņemot upes un ezerus), kā arī ekskluzīvās ekonomiskās zonas novērošanu un kontroli.” (informācija ņemta no – https://www.mil.lv/lv/zinas/svinigi-atzimes-juras-speku-atjaunosanas-30-gadadienu).

Informāciju sagatavoja: Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants