Informācijas diena Liepājas Valsts tehnikumā (16.04.2023)

13.aprīlī Liepājas 8. vidusskolas 19 skolēni devās uz  Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) informācijas dienu “Atnāc un piedalies!”. Mērķauditorija bija 9. klašu audzēkņi, jaunieši no Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada, Kurzemes un citiem Latvijas reģioniem. Pasākuma mērķis ir informēt skolēnus par vidējās izglītības un profesijas ieguves iespējām pēc 9. klases beigšanas.

LVT13.15.45

Skolēni LVT audzēkņu pavadībā devās iepazīt izglītības iestādes telpas, tikties ar mācībspēkiem, dažādo izglītības programmu audzēkņiem un klātienē redzēt mācību vidi. Mācībspēki un audzēkņi bija sagatavojuši dažādas aktivitātes, kuru laikā skolēni varēja gūt pilnīgāku priekšstatu par dažādo izglītības programmu mācību procesu.

Skolēni bija ieinteresēti metālapstrādes, mašīnbūves un mašīnzinības, aviācijas transporta, uzņēmējdarbības, finanšu, administrēšanas un loģistikas, skaistumkopšanas un tekstila, IT  un ēdināšanas nozaru izglītības programmās.

Ekskursijas laikā skolēni dzirdēja audzēkņu pieredzes stāstus par to, ko nozīmē mācības LVT, kāpēc jaunieši paši izvēlējās tieši LVT un kuru izglītības programmu apgūt. Dzirdot dažādos pieredzes stāstus, viennozīmīgi skaidrāks kļuva, cik svarīga ir sevis izpēte, pirms pieņemt turpmākos lēmumus.

Informāciju sagatavoja : Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

FacebookTwitter