Karjeras izglītība

Digitālā karjeras spēle “Kāds tipiņš Tu esi” – jaunieši var uzzināt savu personības tipu.

Karjeras_nedela_2014_digitala_spele_publicitates_attels_01Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sociālajā tīklā Draugiem.lv izveidojusi digitālu spēli „Kāds tipiņš Tu esi?”, lai jauniešiem interaktīvā veidā parādītu, kā pašiem meklēt atbildes uz savas karjeras izvēles jautājumiem. Spēle piedāvā jauniešiem izvērtēt savu uzvedību dažādās ikdienas situācijās, atklājot viņu karjeras veidošanas personības tipu. VIAA šo iniciatīvu ieplānojusi gadskārtējās Karjeras nedēļas ietvaros.

 

Par Karjeras nedēļu 2014

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs.

Karjeras nedēļa no 13. līdz 17. oktobrim vienlaikus norisināsies 15 Latvijas pilsētās: Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Gulbenē, Cēsīs, Kuldīgā, Alūksnē, Rojas novadā, Ogrē, Saldū un Valmierā. Šogad pasākumos īpaša uzmanība būs pievērsta jauniešu pašizvērtējumam un savu spēju izzināšanai pirms lēmuma pieņemšanas par savu nākotnes profesiju vai nozari.

Karjeras nedēļu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programma sadarbībā ar 15 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Pasākumu programma 15 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnēs: www.viaa.gov.lv/karjerasnedela un www.draugiem.lv/viaa, kā arī www.facebook.com/KarjerasNedela.


<< lasīt vairāk

Valsts izglītības attīstības aģentūra uzsākusi reklāmas akciju karjeras atbalsta interneta resursiem – WWW.NIID.LV (nacionālā izglītības iespēju datu bāze) un www.Profesijupasaule.lv(interneta vietne profesiju iepazīšanai).

Youtube kanālā pieejami video:

· par Profesijupasaule.lv (http://youtu.be/jnl6EmEBGXw)

par NIID.lv ( http://youtu.be/1uw3w_vGdgo)

Interneta videi ir izveidota īpaša spēle, kas caur humoru aicina jauniešus nepaļauties uz vienkāršotiem karjeras testiem, bet rūpīgi iepazīt savas prasmes un iespējas. Spēle publiskota šeit:www.profesijulaikotajs.lv

<< informācijas avots VALSTS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRA

Karjeras izglītība skolā (pieredze 2009)

Karjeras izglītība 7.-9. klasei (Skolotāju rokasgrāmata)

Karjeras izglītības materiāli klašu audzinātājiem (VIAA)

Karjeras izglītības konsultantes piedāvājumi Liepājas 8.vidusskolā

Karjeras izglītības konsultante – Dina Brence (strādā 211.kab.)

Pieņemšanas laiks individuālām un/vai grupu konsultācijām: ceturtdienās no 11.35 līdz 13.15 vienojoties pa tālruni vai arī piesakoties e-pastā

Tālrunis: 29378758

E-pasts: dina.brence@inbox.lv