Citādā mācību diena (25.03.2019)

20. martā Liepājas 8.vidusskolas – ”Citādās mācību dienas” ietvaros jauniešiem bija lieliska iespēja pārliecināties, ka fizika mums ir visapkārt, tāpat arī pārbaudīt sengrieķa ģēnija – Arhimēda spēka teoriju reālos apstākļos. Jautrā, atraktīvā un izzinošā gaisotnē noskaidrojās, ka jebkuram spēkam ir pretspēks. Pēc pedagogu ievadvārdiem par izcilā fiziķa izcelsmi un sasniegumiem, ar ūdeni pilnā glāzē, gremdējot monētas, tika novērots cēlējspēks darbībā, kurš darbojās uz ķermeni, kas iegremdēts šķidrumā. Eksperimenta laikā tika sasniegts rekords – iegremdējot 43 monētas, ko paveica 10.A klases jaunieši. Neviltotas sajūsmas raisīja ūdens ”cepure”, kas pacēlās augstāk par glāzes malu, uz mirkli apejot fizikas likumus. Eksperimentālajā procesā piedalījās 5. – 11.klašu grupas un skolotāji – I.Vasiļjeva, A.Hasnere, J.Dudko, M.Mickuss, N.Lagzdiņš un J.Rudzītis.

Vai zem ūdens var paraudāt?, Kur paliek krāsa, kad saulē kaut kas izbalē?

Uz tādiem un citādiem jautājumiem skolēni domāja atbildes CITĀDĀ MĀCĪBU DIENĀ angļu valodas skolotāju vadībā.  Savukārt 5.-8. klašu skolēni  risināja  krustvārdu mīklas par dažādām fizikālām parādībām dabā, meklēja fizikas terminus angļu valodā, centās izprast frazeoloģismu nozīmes un tās attēlot dažādos veidos.

Skolotājas Anželika Vilsone un Velta Siliņa rīkoja radošo darbnīcu “Lidojošās vardes”. Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar origami un kirigami papīra locīšanu, kuru izcelsme saistīta ar Japānu un šīs tehnoloģijas tiek pielietotas līdz mūsdienām. Nodarbības laikā tika locīta papīra varde, kuras rezultātā izvērtās sacensība – ātrāk, augstāk, tālāk. Bija skolēni, kas vardītei deva vārdu. Nodarbības nolūks bija tāds, lai skolēni saprastu, kas ir kinētiskā enerģija.

Lielu interesi skolēnos izraisīja dažādie eksperimenti, gan mūsu fizikas un ķīmijas skolotāju pavadībā, gan viesu no “ Zinātnes teātra” demonstrējumi.

Lielu PALDIES  par interesantajām vieslekcijām sakām pārstāvjiem no RTU, LVT un Liepājas ūdens.

Paldies visam kolektīvam par interesantajām nodarbībām un skolēniem par azartisku iesaistīšanos!

Skolas administrācija