Grāmata Liepājai (17.03.2020)

Savas mīļās Liepājas svētku priekšvakarā vēlamies visus iepriecināt ar ko pozitīvu. Un aicināt arī jūs dalīties svētku sveicienos no mājām mūsu mīļajai Liepājai!

Skolēni jau janvārī sāka gatavot sveicienu savai mīļajai pilsētai Liepājai Karjeras attīstības atbalsta pasākumā ”MANA PROFESIJA” projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros. Ar profesiju ”ILUSTRATORS” iepazinās 2.A, 2.B un 2.C klašu kolektīvi. Māksliniece Agnese Rudzīte sniedza nelielu teorētisku ieskatu tajā, kas ir ilustrācija un profesija ilustrators, dalījās savā pieredzē. Lielākā nodarbības daļa tika veltīta īpašas grāmatas ”LIEPĀJAI 395” radīšanai, kas 12. martā tika pasniegta pašiem autoriem un Liepājas 8.vidusskolas kolektīvam pilsētas svētkos. Saudzējot dabu, no dažādu materiālu – papīra, auduma, plastmasas – atlikumiem tika radīti mākslas darbi, kuros iemūžināta Liepājas sajūta. Nodarbību gaitā no kāda skolēna izskanēja atklāsme: ”Es tagad mīlu mākslu!”, kas pilnībā saskan ar mākslinieces A.Rudzītes pārliecību, ka bērni nav jābaida ar mākslu, bet jāļauj viņiem izbaudīt jaunrades procesu. Skolēni lika lietā savas maņas un apguva, kāda ir māksla un materiāls, no kāda tā top – raupjš, gluds, smalks, trausls, staipīgs, smaržīgs un nepakļāvīgs. Grāmatas Liepājas dzimšanas dienai par godu ir pilnas ar mīļām lietām un vietām pilsētā – jūra, pludmale, kuģi, Rožu laukums, Lielais dzintars, futbols, Piejūras parks, Karosta un tirgus.

Informāciju sagatavoja: Liepājas 8.vidusskolas Karjeras konsultante Dina Brence

Foto: Jānis Rudzītis