MULTIMEDIJU PERFORMANCE – Simbolisms dzīvajās gleznās (09.11.2020)

Šā gada rudenī  Liepājas muzejā tika atklāta “Dzīvo gleznu” izstāde. Šāda izstāde Liepājā notiek pirmo reizi un mākslas baudītājiem ir izraisījusi lielu interesi.

Šā gada 3. novembrī kopā ar skolas  biedriem, apmeklējot izstādi (projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros) mani pārsteidza mūsdienu tehnoloģiju sasniegumi datorgrafikā, kad latviešu mākslinieku klasiķu darbi interaktīvi ir pārvērsti vēl nebijušā un neierastā veidā.  Man tā bija kā mākslas terapija, kurā varēju atslēgties no ikdienas. Redzētais ir arī kā kulturoloģijas stunda skolēniem. Patika mūzikas un literatūras apvienojums ar dzīvajām gleznām, kur šodienas videomāksla sakausējusi simtgadīgo materiālu jaunā formā.. Kā ir izteikušies izstādes veidotāji, ļoti veiksmīgi ir savienotas trīs lietas: Mīts – Cilvēks – Daba.

Pārliecinoši varu ieteikt izstādi apmeklēt cilvēkiem, kuri ne tikai interesējas par mākslu kā tādu, bet arī visiem liepājniekiem un pilsētas viesiem, sava redzesloka paplašināšanas nolūkos.

Liels paldies muzejpedagoģei Annai Paulai Gruzdiņai par interesanto stāstījumu!

Linda Skurihina (10.L klase)