“Elsbergs- divos naktī” (14.04.2022)

soma

13.aprīlī Liepājas 8.vidusskolas 9.klašu skolēni noskatījās “SIA Liepaja Music” video iestudējumu “Elsbergs – divos naktī” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Viena no spilgtākajām 20. gadsimta 80. gadu dzejas dvēselēm – Klāvs Elsbergs, līdzīgi kā Veidenbaums, arī pāragras un nenoskaidrotu nāves apstākļu iemesla dēļ, savā daiļradē, pasaules redzējumā, dzejiskajā izteiksmē un atmiņās paliks mūžam jauns.

Video stāstā ietverti gan Klāva Elsberga dzīves dati, gan viņa rakstītās vēstules, gan dzeja, kas ietērpta popmūzikai un repam raksturīgās krāsās, izsakot gan tiešus pārdzīvojumus, gan filozofiskas pārdomas.

Skolēni ar interesi noskatījās video stāstu un literatūras stundā rakstīja savas pārdomas par redzēto, kā arī veidoja bukletus par Klāva Elsberga daiļradi.

Informāciju sagatavoja D. Mickus