Hakatons “Skola skolēnam” (25.11.2022)

24. novembrī 9.b un 11.a klases skolēnu komanda devās uz  “Impact Hub Liepāja”, lai piedalītos mini hakatonā “Skola skolēnam” Liepājā. Hakatonā skolēniem tika piedāvāts atrast problēmrisinājums trīs izaicinājumiem – “Kāda skolas vide veicina manu izaugsmi?”, “Kādai jābūt skolai, lai es justos emocionāli labi un pieņemts?” un “Kā es varu palīdzēt skolai kļūt zaļākai?”. Skolēni izvēlējās un strādāja pie pirmā izaicinājuma un dažu stundu laikā centās izveidot problēmrisinājumu skolas vides uzlabošanai. Darbs diena bija intensīva, tā sākas 10.20 un noslēdzās 19.30. Skolēniem dalība hakatonā sniedza vienreizēju pieredzi strādāt jauktā vecuma grupā, turklāt ar citas skolas pārstāvi. Pāris stundu laikā skolēni veidoja vīziju par ideālo savu skolas vidi, pētīja informāciju, lai argumentētu savas vīzijas nepieciešamību un lietderību, gatavoja idejas prezentāciju un runu un dienas noslēgumā arī prezentēja ideju. Skolēnu komanda “KD2T” bija viena no 9 komandām, kura 3 minūšu laikā prezentēja savu ideju par māju skolēniem “Atbalsta punkts” žūrijai. Spraigā cīņa 1. vietu ieguva “Par labāko Mini-hakatona idejas autoru, 300 EUR balvas ieguvēju un finālistu Top hakatonā” Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas komanda “Draudzība”, kura ieguva arī skatītāju simpātiju balvu un 2. vietu un ceļa zīmi uz Top-hakatonu ieguva Z. Mauriņas Grobiņas vidusskolas komanda “Oktagons”. Skolēni teica, ka sniegtā pieredze bija interesenta un atklāja jaunus kontaktus, sniedza ieskatu kas un kā vada/ moderē pasākumus, cik aizraujoša un nopietna var būt savas idejas ģenerēšana, argumentu meklēšana, prezentācijas un runas gatavošana.

Hakatons norisinājās no 24.11.-25.11.2022. Rīgā, Valmierā, Daugavpilī un Liepājā, taču skolēnu komandas piedalījās arī attālināti no citām pašvaldībām. Šodien tiks noskaidrots top hakatona uzvarētājs un 1. vietas ieguvējs iegūs balvu 2000 Eur vērtībā.

Saku lielu paldies 9.b klases skolēniem Dāvidam Minčonokam, Kitijai Ruslanai Putānei un 11.a klases skolniecēm Keitai Ābelei un Diānai Lapsenbergai par uzdrīkstēšanos piedalīties un iegūt citādu pieredzi savā izglītības ieguves ceļā.

“Hakatona izaicinājumus ir sagatavojusi Izglītības un zinātnes ministrija, lai noskaidrotu galvenos problēmjautājumus un, ar hakatona dalībnieku ideju palīdzību, radītu un mainītu situāciju skolās. (..) Hakatonu “Skola skolēnam” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar biedrību “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” Eiropas Jaunatnes gada ietvaros ar Eiropas Savienības fondu atbalstu. #EUinMySchool #EUinMyRegion”[1].

[1] Informācija no https://redzitalak.lv/skola-skolenam/

Informāciju sagatavoja: Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants